שתף קטע נבחר

דיווח: כוחות אסד חוטפים נשים בדרום סוריה

על פי הדיווח באל ג'זירה, שמגיע כנראה מגורמי אופוזיציה, הצעירות נלקחות למקום לא ידוע. סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה דיווחה כי פיגוע התאבדות הצליח להשבית תחנת כוח סמוכה לבית חולים במחוז חומס

רשת אל ג'זירה דיווחה אמש (יום א') כי כוחות הביטחון של הנשיא בשאר אסד חוטפים נשים צעירות בעיר ג'אסם שבמחוז דרעא הדרומי, ומובילים אותן למקום לא ידוע. לא נמסרו פרטים נוספים בנושא וככל הנראה מקור הדברים בגורמי אופוזיציה. במקביל, דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה, סאנ"א, כי חוליית טרור ביצעה פיגוע התאבדות בתחנת כוח ממערב לבית החולים הלאומי בחומס.

 

עוד חדשות מהעולם:

מדגמים בצרפת: ניצחון לשמאל בפרלמנט

הודו: רבבות חולי אסתמה בלעו דגים חיים

איראן: נשים וגברים לא יצפו יחד ביורו 2012

 

שר החשמל, עימאד חמיס, אמר לסוכנות כי הפגיעה בתחנת הכוח גרמה לדליקה. לדבריו,

תחנת הכוח יצאה מכלל פעולה בעקבות הפיגוע. ארגון הגוף הכללי של המהפכה הסורית הודיע כי מספר ההרוגים מירי כוחות אסד במהלך יום ראשון עומד על 57 בני אדם, רובם בחומס.

 

אתמול התגאו המורדים במחוז בהישג צבאי - השתלטות על בסיס חיל אוויר והשגת טילים ותחמושת. בכיר בצבא סוריה החופשי, ארגון הגג החמוש של המורדים, סיפר כי מפקד הגדוד האחראי על בסיס ההגנה האווירית שליד הכפר א-רנטו אסף את חייליו ודיבר עמם על המצב במדינה. הוא שחרר אותם מתפקידם הצבאי ואמר להם כי הם יכולים לבחור לחזור לבתיהם או להצטרף לצבא סוריה החופשי. מתוך 35 חיילים וחמישה קצינים בחרו 22 חיילים ושלושה קצינים לחזור לבתיהם, ולוחמי צבא סוריה החופשי אבטחו את דרכם.

 

בסוף השבוע נהרגו 96 בני אדם בסוריה, 26 מתוכם בעיר דרעא, שהופגזה קשות. במקביל, ארגוני אופוזיציה דיווחו על קרבות עזים בין מורדים לבין כוחותיו של אסד בבירה דמשק. כתבי סוכנות AP דיווחו כי כדורים ופגזים פגעו בבתים, ולטענתם זה הקרב הקשה ביותר בין הצדדים בדמשק עד כה. עוד דווח על הפגזה שסופגים המורדים בעיר הנמל לטקיה, שבסביבתה התרכזו מאות מהם.

 

בישראל החלו להישמע אתמול התבטאויות בנוגע למתחולל בסוריה. ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את המשטר הסורי בישיבת הממשלה ואילו סגן הרמטכ"ל, אלוף יאיר נוה, עסק בסכנות הנשקפות מצד המשטר. במהלך טקס זיכרון בירושלים לחללי הקרב בסולטאן יעקוב, אמר נוה: "אותם סורים שככה מתנהגים לעם שלהם יתנהגו גם כך מולנו אם תהיה להם הזדמנות. זאת, עם ארסנל הנשק הכימי הגדול בעולם, עם טילים ורקטות שמכסות את כל מדינת ישראל.

שותפים להם אנשי חיזבאללה מצפון. הסורים וחיזבאללה הם חלק מהשליחים לדבר עבירה של איראן שמאחוריהם".

 

שר החוץ הבריטי ויליאם הייג השווה בין המצב בסוריה לבין שהתרחש בבוסניה בשנות ה-90. בריאיון לרשת "סקיי" אמר הייג כי על רוסיה לנצל את השפעתה על הנשיא אסד כדי להביא לקץ האלימות הברוטלית בסוריה. כשנשאל לגבי האפשרות של התערבות צבאית בינלאומית בסוריה, אמר הייג: "המצב לא דומה ללוב בשנה שעברה, שם הייתה לנו התערבות מוצלחת להצלת חיים. זה נראה יותר כמו בוסניה בשנות ה-90, על קצה סכסוך עדתי שבו כפרים שכנים תוקפים והורגים זה בזה כך שאני לא חושב שניתן לשלול דבר".


פורסם לראשונה 10/06/2012 23:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגזת הבסיס לאחר ההשתלטות עליו
הטילים בבסיס שנתפס
מומלצים