שתף קטע נבחר

השר ישי: "זה מבצע לשימור ישראל היהודית"

אחרי שיצאה לדרך התוכנית לגירוש מסתננים, מתפנה שר הפנים ליעד הבא: "אני מקווה שהערמת הקשיים על-ידי המתיימרים להיקרא ארגוני זכויות אדם בניסיונותינו להחזיר מסתנני צפון סודן ואריתריאה, תסתיים בקרוב. לא נהפוך למערב סודן"

"אין מדובר על מבצע נגד המסתננים כי אם על מבצע לשימור זהותה של המדינה היהודית-ציונית". שר הפנים אלי ישי מביע סיפוק מהמבצע רחב ההיקף שבמסגרתו נעצרו זרים ותוקף את ארגוני זכויות האדם, שמנסים כלשונו "להערים קשיים" על התוכנית.

 

גירוש המסתננים - דיווחים נוספים ב-ynet:

הדרום סודנים מוותרים: "חופשיים לחזור למדינתנו"

מבצע ענק: עשרות זרים עצורים באילת ובמרכז

האשה נעצרה, הבעל נותר עם 4 ילדים

 

אחרי הפשיטה של אנשי רשות האוכלוסין וההגירה על בתים ועל מלונות באילת ובמרכז בניסיון לאתר אזרחים זרים שניתן לגרש, אמר בצהריים (יום ב') השר ישי כי הבעייתיות הגדולה כעת היא אל מול אזרחי צפון סודן ואריתריאה.

 

לדברי השר ישי, "אני רואה כיעד מיידי החזרתם של מסתנני דרום סודן וחוף השנהב ומקווה שהערמת הקשיים על-ידי המתיימרים להיקרא ארגוני זכויות אדם, בניסיונותינו להחזיר מסתנני צפון סודן ואריתריאה המהווים את מרבית המסתננים והסכנה לישראל, תסתיים בקרוב".

 

שר הפנים הוסיף כי "מספרם המועט של המטוסים הנושאים עמם מסתננים שיצאו עד כה, היו כסנונית ראשונה המבשרת את נחישותנו הלא-מתפשרת מעצירת ניסיון הפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה ומהסחף להפכה למערב סודן".

 

"סנונית ראשונה". מעצר אזרחי דרום סודן בתל-אביב, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"סנונית ראשונה". מעצר אזרחי דרום סודן בתל-אביב, היום(צילום: מוטי קמחי)

 

סמוך לשעה 12:00 עדכנו ברשות האוכלוסין וההגירה שעד כה נעצרו 55 שוהים בלתי חוקיים: 45 מדרום סודן, 3 מניגריה, 2 מסין, 2 מגאנה, אחד מחוף השנהב, אחד מהפיליפינים ואחד טרם זוהה.

 

לפי פעילי זכויות אדם, הפקחים חיכו בין היתר ליד סניפי בנקים, משום שזה היום שבו באו לפדות את המשכורות החודשיות. עוד סיפרו כי פקחי ההגירה עברו מדלת לדלת בבתים המושכרים לזרים ולקחו אנשים למעצר.

 

מספר הזרים בערים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
מספר הזרים בערים(צילום: shutterstock)

 

בצהריים נעצרו מספר דרום סודנים בשדרות הר ציון בתל-אביב. שלמה מזרחי, עובד בחנות רהיטים סמוכה, סיפר כי "היו פה בערך עשרה אפריקנים שעברו ליד החנות שלי, המתינו להם מכוניות של ההגירה, החבר'ה של ההגירה בדקו אותם, ומי שהיה מדרום סודן ישר העלו אותו לשלושה כלי רכב שחיכו בצד. האירוע עבר בשקט. ההגירה הייתה פה שעה - שעה וחצי. לי זה פגע בעסקים, כי אנשים פחדו מהם".

 

גם באילת התנהל מבצע מעצרים גדול. את קאוול, בן 37, אזרח דרום סודן, פגשנו בכניסה לבנק הפועלים בעיר. "אני הולך עכשיו להודיע לרשות ההגירה שאני מוכן לחזור לדרום סודן", סיפר קאוול. "אני הולך להחזיר את הציוד לעבודה, לסגור את החשבון בבנק הפועלים, ואני מוכן לחזור לדרום סודן. אני מאמין שכל האנשים מדרום סודן רוצים ללכת עכשיו. אני לא רוצה להישאר, באתי לפני חמש שנים כשלא הייתה לי מדינה, ולא היה לי ביטחון, ועכשיו אנחנו חופשיים ונחזור למדינה שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ישי
צילום: גור דותן
אחד העצורים בתל-אביב, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים