שתף קטע נבחר

בחוץ מחו פעילי סביבה, בפנים אושרה תחנת כוח

מיזם תחנת הכוח בבאר טוביה, ששרי אריסון נסוגה מהקמתו בלחץ התושבים ופעילי סביבה - עומד לצאת לדרך על ידי חברת טריפל M: הוועדה לתשתיות לאומיות אישרה את הקמת התחנה ללא מתנגדים, כשבחוץ התקיימה נגדה הפגנה

הוועדה לתשתיות לאומיות אישרה היום (ג') את הקמת תחנת הכוח של חברת טריפל M בבאר טוביה. ההצבעה בנידון העלתה ש-11 נציגים היו בעד, 2 נמנעו (לרבות המשרד להגנת הסביבה) וללא מתנגדים.

 

 

הבוקר החל בהפגנות של פעילים ותושבי סביבה מחוץ לאולם הדיונים, אולם המדינה כאמור דחתה את הקריאות וקבעה שאין מניעה להקמת התחנה.

 

מדובר בתחנת כוח בהספק של כ-400 מגה וואט שאמורה לפעול בכוח גז טבעי, אותה מקימה חברת טריפל M בראשות מוטי פרידמן, משה טרי ואברהם ננקשווילי.

 

תשבים מפגינים מחוץ לוועדה ()
תשבים מפגינים מחוץ לוועדה

 

התושבים לחצו - המיזם בוטל

הכוונה להקים במקום תחנת כוח החלה לפני 4 שנים והיא נוהלה על ידי חברת שיכון ובינוי, הבעלים הקודמים של היתר הבנייה וההפעלה. עם זאת, בלחץ תושבים הנושא ירד מהפרק, מה שהוביל לרכישת המיזם על ידי טריפל M, שמקדמת את הנושא באופן עצמאי.

 

במרס האחרון עתרו המועצה האזורית באר טוביה ועיריית קריית מלאכי לבג"ץ בבקשה למתן צו ביניים שיורה על הקפאת הליכי תכנון תחנת כוח בשטח שסמוך לשני היישובים. "ניתן רק לדמיין את חילופי ההאשמות והטלת האחריות בין הגורמים בפני ועדת חקירה שתקום בעתיד, אם חלילה יתרחש אסון סביבתי", נכתב שבעתירה תוך מתן דגש לקרבת מכלי אמוניה למיקום תחנת הכוח.

 

למרות זאת, בג"ץ דחה במאי האחרון את העתירות, וכעת נסללה הדרך להקמת התחנה. לאחר דחיית העתירה רכשו הבעלים קרקע נוספת במקום.

 

"מדובר בשערורייה", נמסר בתגובה ממטה המאבק המשותף לקרית מלאכי ובאר טוביה. לדבריהם, "ההחלטה עלולה להוביל לאסון רב נפגעים שטרם ידענו".

 

בחברת אי פי אם באר טוביה שבשליטת טריפל M בירכו על ההחלטה. עוד נמסר, כי "המפעל שיוקם בבאר טוביה יהיה מהמתקדמים ביותר בעולם, נקי, בטיחותי ואסטטי. אנו משוכנעים שהמפעל והגעת הגז לאזור ימשכו אחריהם מפעלים נוספים שיצרכו אנרגיה מגז טבעי ויביאו לשגשוג כלכלי לבאר טוביה ולקריית מלאכי".  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים