שתף קטע נבחר

מסיבת סיום בגן בעזה: אתפוצץ באוטובוס

חינוך נוסח עזה: הילדים בגן הולבשו כמחבלים בג'יהאד האיסלאמי, החזיקו דגמים של רובים וקראו קריאות נגד ישראל. "כשאגדל אצטרף לג'יהאד האיסלאמי ולפלוגות אל-קודס, אלחם באויב הציוני ואשגר לעברו טילים, עד אשר אמות כשהיד", אמר אחד מילדי הגן

הסתה קשה נגד ישראל בסוף שנת הלימודים ברצועת עזה: בדרך כלל מסיבות סיום שנת הלימודים בגני הילדים מלוות בשירה, ריקודים וכיבוד קל. אולם, בגני הילדים ברצועת עזה החגיגות נראות ממש אחרת. לילדים הקטנים באחד מגני הילדים השייך לג'יהאד האיסלאמי, הם החזיקו דגמים של רובים, לבשו מדים וקראו קריאות נגד ישראל.

 

מדמים חייל שמטביע עצור פלסטיני ()
מדמים חייל שמטביע עצור פלסטיני

 

סוף שנה בעזה  ()
סוף שנה בעזה

 

חגיגת סיום של הילדים הקטנים בעזה ()
חגיגת סיום של הילדים הקטנים בעזה

 

מנהלת גן הילדים הזה הסבירה מדוע בחרה בדרך זו לציין את סוף שנת הלימודים. "חובה עלינו לחנך את הילדים בשלבי יסודות הבנייה של חייהם לאהוב את ההתנגדות, את פלסטין ואת ירושלים כדי שיידעו מי היא פלסטין, מהי חשיבותה ומיהו האויב שלה, וכן מהו תפקידה ותפקידם בעתיד", היא אמרה.

 

כדי להמחיש זאת לילדים הצעירים, הם הולבשו במהלך הטקס במדי מחבלי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, "פלוגות אל-קודס", וכל אחד מהם קיבל רובה צעצוע. חלקם החזיקו את תמונתו של מייסד הארגון, פתחי שקאקי. האירוע התקיים בנוכחותם של בני המשפחות של הילדים, שחלקם פעילים בתנועת הג'יהאד האיסלאמי ובשאר הפלגים הפלסטיניים. במהלך הטקס הועמדו הילדים ליד ארונות המדמים ארונות מתים, שכוסו בדגלי הפלגים הפלסטיניים ושעליהם תמונות של שהידים.

 

חמזה, אחד מילדי הגן שאביו היה פעיל באחד הפלגים הפלסטיניים ברצועה ונהרג, אמר: "כשאגדל אצטרף לג'יהאד האיסלאמי ולפלוגות אל-קודס, אלחם באויב הציוני ואשגר לעברו טילים, עד אשר אמות כשהיד ואצטרף לאבא שלי בגן עדן. אני אוהב את ההתנגדות, השהידים ופלסטין, וכשאגדל אני רוצה לפוצץ את עצמי על הציונים ולהרוג אותם בפיגוע התאבדות באוטובוס".

 

הילדים על רקע מסגד בהר הבית ()
הילדים על רקע מסגד בהר הבית

 

הילד הוסיף כי הוא אינו מפחד מהמטוסים והטנקים הישראליים, וכי הוא שומע בלילות את קולות ההפצצות. הוא הביע את תקוותו כי כשיגדל - הוא ימטיר על ישראל את אותם הטילים שהיא מפציצה בהם את רצועת עזה.

 

במהלך הטקס בוצעה "הדגמה" כיצד ישראל מתייחסת לאסירים הפלסטינים בבתי הכלא. במהלך ההצגה הוכנסו ילדים שדימו אסירים לתוך כלוב עץ וידיהם אזוקות, ולידם ''חייל ישראלי'', ששמר עליהם. בנוסף הם ערכו הדגמה לעינוי של אסיר פלסטיני, כשאחד הילדים המדמה ישראלי הכניס את ראשו של ילד המגלם אסיר לתוך דלי מלא במים.

 

מנהלת הגן הסבירה מצִדה את המטרה. "בכל שנה בטקס הסיום של הגן, אנחנו מתמקדים בכך שהילדים ייצגו את תפקידו של הלוחם בדרכו של האל כדי שהם יאהבו את ההתנגדות, שיהיה להם תפקיד בולט בחיים ובשירות הסוגיה הפלסטינית ובפרויקט הג'יהאד המקודש, וכדי שיצאו מהם המנהיגים והלוחמים שיגנו על אדמת פלסטין".  

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף יונתן גונן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד הילדים במסיבה
ארונות של שהידים
מומלצים