שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מי יחליף את ינון מגל: מהדורת "מבט" לאן

  למצוא מחליף לינון מגל זו לא משימה פשוטה, כי מי בדיוק רוצה להנחות את מהדורת החדשות הכי פחות נצפית בישראל? האם יוולד "מר טלוויזיה" חדש, או שמא הנשים ישלטו על המסך?

  ברוממה מתעוררים הבוקר (ד') ליום חדש, לאחר שינון מגל הלך בדרכו של מנחם בגין ואמר "איני יכול עוד". חלק ממנהלי הערוץ ודאי מחככים ידיים בהנאה, בכל זאת, נחסכה להם מסכת הפיטורין שלו. הרי זה לא סוד שאת מגל ושותפתו להגשה מירב מילר, כבר תכננו להדיח מהמסך. בכל זאת, מבחני הגשה נערכו כבר למגישים הצעירים מיכל רבינוביץ' ואמיר איבגי לפני כשלושה חודשים. יחד עם זאת, בורסת השמות נפתחת רשמית היום.

   

  למצוא מחליף לינון מגל זו לא משימה פשוטה. לא שלמגל יש רזומה של חיים יבין, אבל מי בדיוק רוצה לשבת במהדורה הכי פחות נצפית בישראל? להגיש פינה בתוכנית הבוקר של אחד הערוצים המסחריים, שווה לפעמים יותר מלהגיש את מהדורת "מבט". בנוסף, לא ברור כרגע האם יהיה זה מגיש יחיד או שמא תוספת למילר הנמצאת בחופשת לידה, מה שלא מאפשר את פיטוריה ומקשה עוד יותר על העניין.

   

  עניין של ימים ספורים. ינון מגל (צילום: יוסי צבקר) (צילום: יוסי צבקר)
  עניין של ימים ספורים. ינון מגל (צילום: יוסי צבקר)

   

  כפי שמסתמן נכון להיום, המהלך אותו עשה מגל, לצאת כנגד מנהליו בערוץ, לא ישאיר אותו בתפקידו מעבר לימים הקרובים. כאמור גם מילר לא מגישה בשל חופשת הלידה שלה שתימשך לפחות בשלושת החודשים הקרובים. כפועל יוצא, ההחלטה על המחליף או המחליפים תיאלץ לחכות ככל הנראה עד אחרי החגים. בינתיים, ייתכן כי נראה מגישים מתחלפים מבלי שתשימו לב, גם אם יעברו את מבחני המסך שלהם. את הרלוונטים ביותר בתוספת כמה השערות פרועות ריכזנו עבורכם.

   

  גאולה אבן

   

  תחזור להגיש את מבט? גאולה אבן (צילום: יוסי מימוני) (צילום: יוסי מימוני)
  תחזור להגיש את מבט? גאולה אבן(צילום: יוסי מימוני)

   

  אבן, מגישה בערוץ הראשון כ-20 שנה וכבר זכתה להגיש את "מבט" עם פרישתו של יבין ב-1997. כשפרש יבין בשנית עשור לאחר מכן, היתה אבן המועמדת הטבעית להחליפו וכבר החל עימה משא ומתן שהתפוצץ על רקע כספי. היא הגישה את "היומן", "הערב עם גאולה אבן" וכיום היא מגישה את "המוסף", המשודרת כל יום לאחר מהדורת "מבט". אבן נחשבת לאשת מקצוע מהמעלה הראשונה, ויכולה להוות תחרות ראויה ליונית לוי ולתמר איש שלום. זוהי האופציה הראויה ביותר מבחינת רשות השידור, השאלה היא האם אבן בכלל מעוניינת בתפקיד.

   

  מירב מילר

   

  תישאר לבד? מירב מילר (צילום: שלומי קיים) (צילום: שלומי קיים)
  תישאר לבד? מירב מילר(צילום: שלומי קיים)

   

  מגישת מהדורת "מבט" בארבע השנים האחרונות לצידו של המגיש המתפטר. הדבר האחרון שבערוץ רוצים הוא זעזוע נוסף לאחר פרישתו של מגל, שכתב במכתב ההתפטרות שלו ש"במשך חודשים אני עובר, כמו רבים מעמיתי, מסע התעמרות" - ובדבריו וודאי התכוון גם למילר. זוהי גם הזדמנות נוספת למנהלי הערוץ להוכיח כי הם נותנים את אמונם בידי מי שאחז במושכות בשנים האחרונות. בנוסף, אין ספק כי מילר מעוניינת להמשיך בתפקידה. אך הסיכוי לכך נמוך, וחזון אחרית הימים בו רק נשים יובילו את מהדורות החדשות המרכזיות של ישראל עוד רחוק.

   

  יואב לימור

   

  יעזוב את דליה ויחזור לרוממה? יאב לימור (צילום: ערוץ 2) (צילום: ערוץ 2)
  יעזוב את דליה ויחזור לרוממה? יאב לימור(צילום: ערוץ 2)

   

  הפרשן הצבאי של הערוץ בעשור האחרון, שעזב רק לפני כחצי שנה לטובת הגשת תוכנית הבוקר של "קשת", עלול למצוא עצמו בדרך חזרה לרוממה. בערוץ מספרים כי הפרידה מלימור נעשתה ברוח טובה, וכלל לא בטוחים שהוא מרוצה בתפקידו החדש.  גורמים בערוץ 2 מספרים כי הכימיה בינו לבין דליה מזור, המגישה עמו את תוכנית הבוקר עומדת על הסקאלה שבין גרועה למזעזעת, ולא מן הנמנע שהוא ישמח לעזוב את התפקיד. אם תגיע הצעה שכזו מטעם רשות השידור ללימור, אין ספק שהוא ישקול אותה ברצינות רבה.

   

  אלון בן דוד

   

  יזכה להגשים את החלום? אלון בן דוד (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  יזכה להגשים את החלום? אלון בן דוד(צילום: ענת מוסברג)
   

   

  כנראה שרק פרשנים צבאים יכולים לצלוח את שדה הקרב של רוממה. בן דוד, כך מספרים, כבר שנים חולם להגיש מהדורה מרכזית ולצאת מהמשבצת של הפרשן. לפני מספר שבועות חלומו התגשם, כאשר ערוץ 10 בחר בו להגיש את מהדורת שישי או בשמה המלא: "השבוע" לצד עמנואל רוזן. לפני שבוע, התנפץ החלום כשהמדורה בוטלה בשל הקשיים בהם נמצא הערוץ.

   

  גם יוני בן מנחם, מנכ"ל רשות השידור מפזר לאחרונה סיסמאות על גיוס טאלנטים בכירים מערוצים שונים, מה שעלול לרמז על מגישים בכירים סטייל בן דוד. הצעה להגיש את מהדורת "מבט" עלולה יותר מלקרוץ לבן דוד. הבעיה היא, שגם הוא יודע כמה קשה לשרוד בערוץ הניזון בימים אלה בעיקר ממאבקי כוחות. ובמלחמה, ואת זה תשאלו כל פרשן צבאי, גם הוא עלול להיפגע יום אחד.

   

  יעקב אילון

   

  זה יהיה מטורף. יעקב אילון (צילום: סין פרג') (צילום: סין פרג')
  זה יהיה מטורף. יעקב אילון(צילום: סין פרג')
   

   

  זה נשמע מופרך, אבל זו הפצצה שיכולה לשנות את כל המשחק. אילון, שרק לפני

  שבועות ספורים עזב את ערוץ 10, עדיין נמצא בחופשה ולא קיבל החלטה לאן פניו מועדות. יחד עם זאת, מהלך שכזה יוכל לקרות רק בשלושה תנאים: הראשון, שאילון יסכים בכלל. השני, שימותג כחיים יבין והחוזה שלו יימשך עד אין קץ בלא אפשרות להחליפו. השלישי, שהוא בעל הדעה היחיד בערוץ. כלומר, אם ירצו אותו שם - יצטרכו להשלים עם זה שהוא הפוסק האחרון.

   

  לא יושב הראש אמיר גילת, לא המנכ"ל יוני בן מנחם, לא מנהל התוכניות ולא מנהל מחלקת החדשות. על פניו נשמע הזוי ובלתי מתקבל על הדעת, אבל אם תזכרו שסוכנו של אילון הוא שי נשר (בעלה של איילה חסון ואחד האנשים המשפיעים בתעשיה) ושמצבו של הערוץ בכלל ומהדרות "מבט" בפרט בכי רע, תקבלו שיפור סיכויים לאפשרות הזו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מי יהיה המגל הבא. בקרוב נדע
  לאתר ההטבות
  מומלצים