שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ערוץ 1: ינון מגל התפטר מהגשת "מבט"

  ינון מגל, מגיש מהדורת "מבט" , הודיע על התפטרותו. זאת לאחר מתיחויות רבות בינו לבין הנהלת הרשות, שהחריפו לאחר שהגיש את מועמדותו למשרת מפקד גלי צה"ל. מגל במכתב ההתפטרות: "פגעו בי בכל דרך אפשרית. הרשות מנוהלת בהפקרות"

  מגיש מהדורת "מבט" ינון מגל, הגיש אתמול (ג') את התפטרותו אחרי ארבע שנים בתפקיד. הרקע להחלטה, לדברי גורמים ברשות, היא התחושה של מגל לפיה מאז החליט להתמודד על משרת מפקד גל"צ הוא מרגיש כי "מחפשים אותו". ל-ynetנודע כי מי שיחליף את מגל בהגשת מהדורת "מבט" הערב (ד') הוא אמיר בר שלום. החלטה על מחליף קבוע תתקבל בהמשך. 

   

  ערב שידורים חדש: רוממה לא מתרוממת

  הלילה של ערוץ 1: חומר טוב באריזה מאובקת

  "30 שקל לשעה": נס טלוויזיוני בערוץ הראשון

   

  מגל (42), החל להגיש את המהדורה לצד מירב מילר בשנת 2008, עם פרישתו של חיים יבין. לטובת התפקיד, עזב את משרתו בחדשות ערוץ 10, שם שימש בין היתר ככתב צבאי וכמגיש מחליף בתוכנית "5 עם רפי רשף".  לפי גורמים ברשות, מאז התחלפו היו"ר והמנכ"ל, עשו השניים כל שביכולתם להקשות עליו בתפקידו.

   

  משאיר אותה לבד? ינון מגל ומירב מילר ב"מבט" (צילום: באדיבות רשות השידור) (צילום: באדיבות רשות השידור)
  משאיר אותה לבד? ינון מגל ומירב מילר ב"מבט"(צילום: באדיבות רשות השידור)

   

  השיא, לדברי אותם גורמים, הגיע עם מועמדותו של מגל לתפקיד מפקד תחנת גלי צה"ל. בחודשים האחרונים אף פורסם כי ברשות נערכו להחלפת צמד המגישים, וכמו כן הוחלפו עורכי המהדורה הבכירים. לדברי אותם בכירים, תחושת הרדיפה האישית של מגל, הובילה אותו להגיש את התפטרותו.

   

  במכתב ההתפטרות ששלח אל מנהל הטלוויזיה מושון מצליח ושהגיע לידי ynet ומתפרסם כאן במלואו, כתב מגל כך: "לפני ארבע שנים וחצי, נגד כיוון התנועה הכללי, בחרתי לעזוב משרה בטוחה בערוץ מסחרי לטובת תפקיד בשידור הציבורי. אני מאמין היום כפי שהאמנתי אז שיש מקום לשידור הציבורי. לצערי הרב, מנהליה הנוכחים של רשות השידור סבורים ש״הטלויזיה זה אני״. הציבור היחיד שהם דואגים לו הוא הם עצמם, ותרומתם התקשורתית הבולטת היא הדלפות מרושעות נגד הכפופים להם".

   

  "נוזפים בי בגלל סוג הנעליים"

  בהמשך מכתבו, מעלה מגל טענות חריפות ביותר על התנכלויות אישיות: "במשך חודשים אני עובר, כמו רבים מעמיתיי, מסע התעמרות שכל קשר בינו לבין ניהול ענייני או מקצועי הוא מקרי בהחלט. אני סופג מכתבי נזיפה והזמנות לשימוע בגלל שהעזתי לפרגן לקולגה שעזב (הכוונה היא למחמאות שהרעיף על יעקב אילון, כשזה עזב את חדשות ערוץ 10, ע.ב) ובגלל סוג הנעליים שאיתן באתי לעבודה. אני חוטף הנחתות שונות ומשונות שבהן לא נתקל אף מגיש מקביל של מהדורה מרכזית. במובן הזה אני משתייך לחבורה מכובדת של נפגעי ההנהלה הנוכחית. נמנים עליה טובי האנשים ברשות השידור, מגישים עורכים ובראש ובראשונה - ציבור הצופים והמאזינים.

   

  "במהלך מסע הרדיפה שעברתי לא קיבלתי ולו הערה מקצועית אחת. החטא היחיד שחטאתי הוא שמונתי על ידי המנכ"ל הקודם. מעולם לא נתקלתי בסטנדרטים כה נמוכים וברמת ניהול כה נמוכה, הן מבחינה ערכית והן מבחינה מקצועית. אין אלא להצטער על כך שהשירות הציבורי, שעולה לאזרחי המדינה כסף רב, מנוהל בצורה שהדרך היחידה לכנותה היא הפקרות".

   

  "בנסיבות אלה, בהן מונעים ממני בכוונה תחילה למלא את התפקיד שלשמו התבקשתי להגיע לרשות השידור, פוגעים בי בכל דרך אפשרית, מרעים את תנאי

  עבודתי ללא הכרה, ומפרים ברגל גסה את חוזה העבודה שנחתם איתי, איני רואה ברירה אלא להפסיק את עבודתי. צר לי על כך, אך לא אוכל לתת ידי למעשים המתרחשים כעת. למרות זאת ואף שנתתי הזדמנויות רבות לתיקון ההתנהלות הקלוקלת ודבר לא נעשה אלא להפך, אני פונה אליך ונותן הזדמנות אחרונה לחזור למסלול תקין, בטרם תיכנס ההודעה לתוקף. אני מציע להפגש ללא דיחוי בענין זה"

   

  מרשות השידור נמסר: "עד כה לא קיבל שום מנהל הודעה בכתב"

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות רשות השידור
  ינון מגל. כאן סוף החדשות מרוממה
  צילום: באדיבות רשות השידור
  לאתר ההטבות
  מומלצים