שתף קטע נבחר

ח"כ מיכאלי: הומואים מסכנים, מתאבדים בגיל 40

התבטאות אומללה של מיכאלי בדיון בוועדה לקידום מעמד האשה. בהתייחסה לתוכנית טלוויזיה בערוץ 10 אמרה הח"כית: "רוב ההומואים זה חבר'ה שעוברים הטרדות מיניות מגיל צעיר". בישראל ביתנו מתנערים ממיכאלי: "היא לא מייצגת את עמדתנו"

ח"כ אנסטסיה מיכאלי שוב מסתבכת בלשונה, הפעם בהתבטאות אומללה נגד הקהילה הגאה . בדיון שנערך אתמול (יום ד') בוועדה לקידום מעמד האשה, אמרה מיכאלי בין השאר: "מסכנים ההומואים. בסוף הם מתאבדים בגיל 40". היא דיברה בהתייחסות לתוכניות טלוויזיה וההקלטה הובאה הבוקר בגלי צה"ל.

מפלגתה של מיכאלי, ישראל ביתנו, מיהרה להתנער מדבריה של הח"כית, ומסרה: "דבריה של מיכאלי הם דעתה האישית ואינם מייצגים את עמדת ישראל ביתנו".

 

בדיון אמרה מיכאלי: "לצערי, כשאני פותחת ערוץ 10 אני רואה תוכניות בידור שעוסקות כביכול בעד כמה זה נחמד להיות הומו. ומראיינים בשידור חוזר את אמא שלו, עד כמה היא מסכנה, סובלת, התגרשה מבעלה והבן שלה הומו. אני רוצה לשאול מה עבר הילד בגיל צעיר כשהיה בגיל שלוש ולמה הם התגרשו. אני בכלל חושבת שרוב ההומואים זה חבר'ה שעוברים חוויה מאוד קשה של הטרדות מיניות מגיל צעיר מאוד וזה הולך ומידרדר הלאה".

 

ח"כ מיכאלי. שוב מסתבכת (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ מיכאלי. שוב מסתבכת(צילום: גיל יוחנן)

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

לאחר מכן המשיכה ח"כ מיכאלי לתקוף את הערוץ: "מאיפה לערוץ 10 יש זכות לשדר תוכניות מסוג זה? תוכן שהילדים שלי צופים בו במקרה. איזה כיף להתאפר וזה נחמד להתלבש בחצאיות... אז יש בבקשה לשתף פעולה עם אותם הומואים, כי הם מסכנים, אותם הומואים. בסוף הם מתאבדים בגיל 40 וזה אותם חבר'ה שרוצים להיות נשים. מצפה מאוד שהמודעות שלנו תעלה גם... זה קמפיין שצריך להיות גם עם אנשי מקצוע, גם עם פסיכולוגים".

מערוץ 10 נמסר בתגובה לדברי מיכאלי: "אנחנו כמובן שמחים שגם חברת הכנסת הגברת מיכאלי צופה בערוץ 10 בקביעות עם ילדיה, אך איננו יודעים למה בדיוק היא מתייחסת. ערוץ 10, על-פי הגדרתו, דוגל בשיוויון זכויות לכל ובמתן ביטוי נאות לכל קבוצות האוכלוסיה, למיעוטים ולפריפריה".  

 

יו"ר הפורום הגאה במרצ, דרור מזרחי, הגיב להתבטאות: "דבריה של ח"כ מיכאלי הזויים ומנותקים מהמציאות, ומראים כי היכרותה עם הקהילה הגאה נשענת על סטיגמות ודעות קדומות. אני מזמין אותה לראות איך הומואים ולסביות מנהלים את חייהם באושר בכל גיל, כל עוד לא מתנכלים להם ופוגעים בזכויותיהם.

נודה לה אם תחסוך לנו את הגיגיה המוזרים ותפיסותיה השמרניות, ובמקום זאת תתחיל לפעול להשוואת זכויות הקהילה הגאה בישראל".

 

גם ח"כ אילן גילאון (מרצ) תקף את מיכאלי על דבריה: "היא ידועה בבריונותה. לפני שהיא מנתחת את ילדותם של אחרים כדאי שתפשפש בנעוריה שלה. אין מקום לסלחנות כלפי התבטאויות הומופוביות בכנסת".

 

מייק המל, ראש השירות הפסיכו-סוציאלי באגודה לזכויות הקהילה הגאה, אמר לחדשות ynet ברדיו האזורי: "נבחרת הציבור הנכבדה מגלה בורות מדהימה ומזעזעת. אני חייב להגיד לה שאני בן 57 ועד היום לא חשבתי להתאבד. נכון שיש נושא של התאבדויות בקהילה, אבל הוא נגרם מהתייחסות של החברה כלפי הומואים. דבריה של מיכאלי רק מדגישים עד כמה הבורות, הדעות הקדומות, השנאה והגזענות יוצרות את הבעיה. היא באה מתוך קבוצה בחברה הישראלית שגם היא זכתה להתייחסות שלא תמיד הייתה חיובית. ראוי היה שהיא תחשוב קצת על מה שהיא אומרת ותתייחס לבני אדם כבני אדם".

 

זו לא השערורייה הראשונה שבה מעורבת ח"כ מיכאלי בחודשים האחרונים. בתחילת ינואר היא הורחקה לחודש מהכנסת אחרי ששפכה כוס מים על ח"כ ראלב מג'אדלה, במהלך דיון בוועדת החינוך של הכנסת. זאת לאחר עימות בין השניים בנושא מנהל בית ספר מהיישוב ערערה שלקח את תלמידיו למצעד זכויות אדם.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתף ערן בר-און
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיכאלי. זה לא כיף להתאפר?
צילום: יניב שחם
לפני פחות משבוע חגגה תל אביב את מצעד הגאווה
צילום: ירון ברנר
מומלצים