שתף קטע נבחר

שמעון מזרחי: "קופל ינווט ונצעד קדימה"

לקראת הבחירות באיגוד הכדורסל שייערכו ב-11 ביולי, קיימו ראשי סיעות מכבי, הפועל ואליצור מסע"ת לתמיכה בקופל. נציג הפועל יורם אורנשטיין: "הספורט לפני כל איגוד, אנו מחפשים אנשים משכמם ומעלה". קופל: "עם אלו שעומדים מאחוריי אני מרגיש בטוח"

סיעות הפועל, מכבי ואליצור ערכו היום (ה') מסיבת עיתונאים, בה ביקשו ראשי הסיעות להביע תמיכה באבנר קופל לתפקיד יו"ר איגוד הכדורסל. במסע"ת השתתפו קופל עצמו - מ.מ יו"ר איגוד הכדורסל, יו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי, נציג מנהלת הליגה חיים אוחיון, יורם אורנשטיין ממרכז הפועל ומנחם וייזהורן ממרכז אליצור.

 

  • יורו 2012 - כל הנבחרות, הכוכבים, האיצטדיונים והתמונות

 

מזרחי פתח ואמר: "נקבע כי ב-11 ביולי ייערכו הבחירות לאיגוד הכדורסל. הבחירות תערכנה על פי הנחיות היועץ המשפטי של האיגוד, תקנון איגוד הכדורסל ועל פי רשם העמותות. הבחירות תערכנה במועד. זכיתי להיות באיגוד הכדורסל הרבה שנים, ואתם כולכם יודעים שהענף זכה לעדנה בימים בהן היה שיתוף פעולה מלא".

 

קופ, מזרחי ואוחיון. רק טובת הכדורסל (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
קופ, מזרחי ואוחיון. רק טובת הכדורסל(צילום: טל שחר)

 

"כשפנו ראשי הפועל ואמרו - 'בואו נקים רשימה משותפת שתמנה את חברי הפועל, מכבי ואליצור', נראה היה שזה יהיה נכון לעשות זאת", המשיך מזרחי. "הדבר היחיד שהיה לנגד עיננו היה טובת הכדורסל. אורנשטיין הפתיע אותי כשאמר לי שבראשות הרשימה המשותפת הזו יעמוד אבנר קופל, אז אם הפועל ובית"ר התאחדו, מה יגידו מכבי ואליצור? אבנר עשה עבודה טובה ויפה, והודיע שביולי הוא יפסיק את עבודתו שם. הרשימה הזו לא נועדה כנגד אף אחד, היא נועדה אך ורק לטובת הכדורסל, ואני בטוח שנצעד ביחד כולנו קדימה, כדי שאבנר ינווט, יוביל ויידע להיעזר בכוחות שרוצים לעזור לו".

 

חגיגת יורו 2012 ב-ynet ספורט:

 

כאן קיבל אורנשטיין את זכות הדיבור ואמר: "בארבע השנים שאני בתפקיד, חרטנו על דגלנו שהספורט לפני הפועל. בכל האיגודים הספורטיביים במדינה אנחנו רוצים לשים אנשי ציבור משכמם ומעלה, לא משנה מהיכן הם באים. כשבאו אליי אנשי סיעת הפועל בראשות מוטי אמסלם, וביקשו לעשות שינוי, האמנו בלב שלם שאבנר יוכל לעשות את השינוי, והוכחה לכך היא המנהלת שהוקמה ב-2002, וקדימה את הכדורסל, הן מבחינת הרייטינג והן מבחינת הכסף שנכנס לקבוצות. נעשה כל מה שיורה לנו רשם העמותות, ואני מעריך שבשורה התחתונה איגוד הכדורסל יעשה את הדברים כמו שצריך".

 

שמעון מזרחי מביע את דעתו (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
שמעון מזרחי מביע את דעתו(צילום: טל שחר)

 

חיים אוחיון הוסיף: "החלפת יו"ר איגוד זה לא דבר של מה בכך. אני חשבתי שהחלפה של יו"ר היא החלפה של סדר יום, ושל קביעת כללים ונהלים, ואולי

מציאות אחרת בכדורסל. יושבים כאן אנשים מראשי הענף, האחריות גדולה מאוד, זה בהחלט מחייב אותנו לשאוף קדימה ולהוביל".

 

"אני חושב שאבנר, בעשייה שלו עד היום, מייצג התמדה, נחישות והובלה", המשיך אוחיון. "אנחנו חושבים שזה יכול לשרת גם את האיגוד. אנחנו רוצים בהצלחה של אבנר. יש לנו כמובן ציפיות ממנו, אבנר יודע להביע את חותמו איפה שהוא נמצא ואנחנו רוצים שיעשה זאת גם באיגוד. נוכל ליצור פה סדר יום חדש, זו משימה, זו לא פריווילגיה, חשוב שתהיה קשוב ואין לי ספק שתצליח לעשות את זה".

 

קופל, לצד מזרחי. מוחמא (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
קופל, לצד מזרחי. מוחמא(צילום: טל שחר)

 

נציג מרכז אליצור, מנחם וייזהורן אמר את שלו: "אנחנו מרכז קטן, אבל ענף הכדורסל מייצג אותנו ברובו. לכל אורך ההיסטוריה אנחנו שותפים בעשייה באיגוד,

ברגע שעלה הנושא של קופל כולנו התאחדנו, הספורט כנראה מבחינת כולנו מעל הכל". גם מוטי אמסלם תרם כשאמר: "אני מקווה שקופל יצעיד את הכדורסל קדימה, כפי שעשה במנהלת".

 

"יש ביקוש למנהלת"

כאן הגיע תורו של קופל: "היום לא תשמעו ממני הצהרות או הבטחות. אני מאוד מעריך את מה שאמרו כאן לפני, הכדורסל הוא כדור כתום, בקוטר של 24 ס"מ, אך למעשה מדברים כאן על ניהול. בעוד עשרה ימים יימלאו למנהלת עשר שנים, מדובר במצרך מבוקש במספר ענפים אחרים".

 

"במנהלת היו 15 אנשים עם רצונות אחרים", המשיך קופל, "והנה, ישבנו ביחד עשר שנים לא רבנו. התווכחנו, אבל 102 מיליון שקל זרמו למנהלת במהלך השנים. לא תמיד הצלחנו, אבל בסה"כ נוצר בייבי מעניין לכדורסל הישראלי. איגוד הכדורסל זה עולם ומלואו, הוא ראוי לרענון. אני חושב שצריך להביא משאבים מידיים לאיגוד, מה שמניע אותי זו לא ההתמודדות, מה שמניע אותי זו גלריית האנשים שנמצאת כאן, שאם הם עומדים מאחוריי אני מרגיש בטוח".

 

אנשי סיעת עוז. איך זה ייגמר? (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
אנשי סיעת עוז. איך זה ייגמר?(צילום: עוז מועלם)

 

על הטענות כי הוא כוחני הוסיף קופל: "בכלכלה אומרים שאם אנשים שלא הצליחו נבחרים לאותו מוסד ועושים את אותן הפעולות שעשו בעבר, התוצאה תהייה זהה לזו בעבר. רצו פה שינוי, לכן כשרוצים להצעיד את האיגוד קדימה החליטו על שינוי והשינוי נעשה. אין פה כוחניות, אל תלכו אחרי סטיגמות, זו טענת סרק".

 

על הטענות כנגד קופל על ראוותנות, על כך שמייד שיפץ את לשכתו בכניסתו לתפקיד הוא הוסיף: "אחרי 30 שנה באיגוד החלפתי כמה מנורות, את הפרקט ואת הווילונות. אם אני לא מקבל שכר, לפחות שאהנה מתנאים טובים. יחד עם זאת העברנו 11 מיליון שקל לאקדמיה, ועוד מספר סכומים לגופים חשובים. אלה שאלות קטנוניות, אני מתעסק בכדורסל בואו נראה איך אנחנו מקדמים אותו".

 

אבנר קופל. תמיכה מחזקת (צילום: עודד קרני) (צילום: עודד קרני)
אבנר קופל. תמיכה מחזקת(צילום: עודד קרני)

 

"לא נתנגד לביטול ייפויי הכח"

לשאלה האם חשבו בעצמם לוותר על ייפויי הכח, כדי להפסיק את הדיון של סיעת עוז בעניין, אמר מזרחי: "תקנון האיגוד קובע מפורשות אמות מידה, עד איזה רף יכול יכול אדם אחד להחזיק ייפויי כח, ואם רשם העמותות שצריך לתת תשובה יגיד שאין ייפויי כח נעשה זאת בלעדיהם. אני לא חושב שחוזק הרשימה המשותפת ישתנה אם יהיו או לא יהיו ייפויי כח. אנחנו לא יכולים ללכת נגד התקנון של עצמנו. התקנון קובע 10 אחוז, אמרנו שנרד ל-5, אך אם רשם העמותות יקבע שאין בכלל ייפויי כח, גם לזה לא נתנגד. מה שחשוב זה שהבחירות חשאיות".

 

בסיעת עוז לא אהבו לראות את מפגן התמיכה באבנר קופל. מהסיעה נמסר בתגובה: "סיעת עוז באיגוד הכדורסל לא תרפה, ותמשיך לעשות הכל על מנת שהבחירות להנהלת איגוד הכדורסל יתקיימו באופן חשאי וללא שימוש ביפויי כח. אנו דוחים בבוז את ההסברים שניתנו היום במסיבת העיתונאים, ורואים בהם ניסיון נוסף להמשיך ולהטעות את ראשי קבוצות הכדורסל, העיתונאים והציבור".

 

"מביש היה לראות שליד שולחן הדוברים לא נמצא הערב מקום לנציגת כדורסל הנשים, המהווה נדבך חשוב באיגוד הכדורסל. כמו כן נפקד מקומן של הקבוצות מהליגות הנמוכות ומן המגזר הערבי. סיעת עוז תציג בבחירות להנהלת האיגוד גלריה מוכבדת של אנשי כדורסל מכל גווני הקשת, ברשימה יהיה ביטוי הולם לנשים, לליגות הנמוכות ולמגזר הערבי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים