שתף קטע נבחר

אלן סטנפורד נידון ל-110 שנים על הונאת הפונזי

התובעים טענו כי אלן סטנפורד, אשר הורשע לפני כחודשיים בהונאה בהיקף 7 מיליארד דולר, "לא מראה אפילו קמצוץ של חרטה" וביקשו עונש של 230 שנות מאסר. השופט המחוזי דן אותו ל-120 שנים פחות

אלן סטנפורד, המיליארדר אשר הורשע בהונאת פירמידה (פונזי) בהיקף של 7 מיליארד דולר על ידי חבר מושבעים בארה"ב, נידון היום (ה') למאסר של 110 שנים על ידי שופט פדראלי.

 

 

השופט המחוזי ביוסטון טקסס, דיוויד הייטנר, הקריא היום את העונש לאחר שבמרס חבר מושבעים הרשיע את חברתו של סטנפורד, סטנפורד פיננשל גרופ ב-13 סעיפי אישום, כולל חמישה סעיפים של הונאת דואר, וחמישה סעיפים של הונאה באמצעים אלקטרוניים, כל אחת מהן נושאת עונש של עד 20 שנות מאסר.

 

"מר סטנפורד לא מראה אפילו קמצוץ של חרטה", אמר סגן התובע האמריקאי, וויליאם סטלמאך בבית המשפט היום בשלב הטיעונים לעונש. "לאלן סטנפורד לא מגיעה סימפטיה של אף אחד ולא מגיע לו הכבוד שברחמים", הוא אמר.

 

התובעים ביקשו מאסר של 230 שנה, העונש המקסימלי תחת תקנות הענישה הפדראליות. אלי פאזל, אחד מעורכי דינו של סטנפורד, המכונה גם "מיידוף 2", אמר כי ההגנה ביקשה ההגנה ביקשה מאסר של 31 עד 44 חודשים, בהתבסס על חישוב שונה ונמוך הרבה יותר של הפסדי המשקיעים. התובעים טענו כי עונש כזה ישתווה לך שסטנפורד ישוחרר מכיוון שהוא כבר שהה בכלא מאז יוני 2009.

 

חבר המושבעים במשפטו של סטנפורד מצא כי הוא שיקר לרוכשים של תעודות הפקדה אשר הונפקו על ידי סטנפורד אינטרנשיונל בנק באנטיגואה ונמכרו בארה"ב על ידי חברת ההשקעות שלו שבסיסה היה ביוסטון טקסס, סטנפורד גרופ.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים