שתף קטע נבחר

צילום: יאיר שגיא

הארכה לדרום-סודנים: עוד זמן ל"עזיבה מרצון"

ברשות האוכלוסין וההגירה דיווחו על "היענות גדולה" מצד הדרום-סודנים והודיעו כי לעת עתה ימשיכו לאפשר להם לבקש לעזוב מרצונם בתמורה לסיוע בסך אלף אירו. ארגוני הסיוע: "לא עזיבה מרצון - גירוש". הרשות הודיעה גם כי מעתה לא תשחרר עוד מסתננים מסהרונים

נותנים עוד צ'אנס לעזיבה מרצון: רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה הבוקר (יום ו') כי החליטה להאריך את פרק הזמן שבו יכולים אזרחי דרום סודן להחליט על עזיבה מרצון ולקבל סיוע בסך אלף אירו, למרות שהיה אמור להיגמר אתמול. ההארכה תיגמר בעוד מספר ימים.

 

עוד כתבות על גירוש המסתננים:

נציגי דרום סודן בארץ: רוצים לקלוט, זו לא הדרך

ישראלים באפריקה: אתם לא מבינים את הסודנים

 

"לאור ההיענות הגדולה בבקשות לעזיבה מרצון", אמרו ברשות, "הוחלט להאריך בשלב זה את התקופה בה יוכלו אזרחי דרום סודן לפנות ליחידה לעידוד עזיבה מרצון ולקבל ליווי וסיוע כספי". ברשות הבהירו כי אזרחי דרום סודן שלא יסכימו לעזוב יעצרו ויגורשו.

 

 (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
(צילום: יואב זיתון)

 

הודעת הרשות מגיעה לאחר פגישה שהתקיימה אתמול בין משלחת של אנשי ממשל מדרום סודן לשר הפנים אלי ישי, בה ביקשו הדרום סודנים להאריך את פרק הזמן שהוקצב לעזיבה מרצון.

 

גבריאל קוור (29) הגדיר במילה "אכזבה" את פגישתו עם חברי המשלחת שהגיעה לישראל. לדבריו, "אלוהים לא מרחם עלינו והסיפור שלנו כאן יסתיים רע, במעצרים בכלא ובסבל". חברי המשלחת נפגשו עם כ-20 מאזרחי ארצם ששוהים בישראל ולדברי חלק מהנוכחים בפגישה, הבכירים היו ב"שוק", כהגדרתם, בשל מה שתפסו כסירובו המוחלט של ישי להיענות לבקשות שהוצגו בפניו.

 

 (צילום: יאיר שגיא, בני דויטש, אילנה קוריאל, רויטרס) (צילום: יאיר שגיא, בני דויטש, אילנה קוריאל, רויטרס)
(צילום: יאיר שגיא, בני דויטש, אילנה קוריאל, רויטרס)

 

היום צפויים חברי המשלחת להיפגש בתל-אביב עם מבקשי מקלט מדרום סודן. קוור לא תולה תקוות רבות בפגישות הללו. לדבריו, הממשלה הדרום סודנית חסרת אונים מול החלטות ממשלת ישראל. "אלי ישי אמר להם שהממשלה קיבלה כבר את החלטתה ושהציבור מאחוריו. אנשי הקהילה מבינים כבר שגורלם כאן נחרץ".

 

ברשות האוכלוסין וההגירה דיווחו השבוע על עלייה דרמטית

במספר הבקשות לעזיבה מרצון, שמסתכמות עד בכ-300. בארגוני הסיוע אמרו מנגד כי אין מדובר בעזיבה מרצון אלא בגירוש בכפייה.

 

במקביל לגל המעצרים בשבוע האחרון, נכנסו החודש לישראל למעלה מ-600 מסתננים שהועברו למתקן הכליאה סהרונים, סמוך לקציעות. חלק מאלו שנכנסו לפני תחילת אכיפת חוק המסתננים החדש, שוחררו בימים האחרונים מהמתקן שאליו הועברו. בשל כך נראו בימים האחרונים מחזות אבסורדיים כשבמקביל למעצר מבקשי מקלט מדרום סודן, הגיעו מבקשי מקלט חדשים לתל-אביב.

 

המסתננים שנכנסו לישראל לאחר כניסת החוק לתוקפו נותרו ב"סהרונים" וברשות האוכלוסין וההגירה אומרים כי הם ייכלאו לתקופה של עד שלוש שנים, בהתאם לחוק החדש. לפי הרשות, מעתה לא ישוחררו מסתננים מ"סהרונים" מפני שמיונם של אלו שהגיעו לפני שלושה ביוני הסתיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשלחת מדרום סודן בירושלים
צילום: אוריה תדמור
מי שלא יעזוב מרצונו - ייעצר ויגורש
צילום: יאיר שגיא
מומלצים