שתף קטע נבחר

טווח הירי מתרחב: שרידי רקטה באזור מצפה רמון

ליל שבת שלפני הבחירות לנשיאות במצרים לווה בפיצוצים בדרום. בבוקר שאחרי נמצאה רקטה באזור עובדה, לא הרחק מיישוב בערבה, ובערב אותר עוד גראד שהתפוצץ בסביבות מצפה רמון

טווח הטרור מתרחב וכולל כנראה גם יישובים שלא ידעו בשנים האחרונות ירי מהו. רקטת גראד נוספת בקוטר 122 מילימטר נמצאה הערב (שבת) באזור מצפה רמון, לאחר שאמש דיווחו תושבים בסביבה על רעש של פיצוץ עז בלילה. הבוקר נמצאה רקטה שהתפוצצה דרומה משם, באזור עובדה שבערבה.

 

שרידי הרקטה השנייה שנמצאה מטופלים על ידי חבלנים. צה"ל מתחקר את נסיבות האירוע. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

 

ראש מועצת מצפה רמון פלורה שושן אמרה כי במועצה לא קיבלו דיווחים מתושבים על פיצוצים. "אצלנו הכול רגוע. לא קיבלנו הודעה בנושא נפילה מאף גורם מוסמך. לא עדכנו אותנו".

 

הערכה ראשונית שללה ירי מירדן, אך הבדיקות נמשכות (צילום: דותן הלברייך) (צילום: דותן הלברייך)
הערכה ראשונית שללה ירי מירדן, אך הבדיקות נמשכות(צילום: דותן הלברייך)

 

פרשננו לענייני ביטחון רון בן ישי ציין כי הרקטה שנמצאה מוקדם יותר נורתה ככל הנראה מסיני. האפשרות שהרקטה שוגרה מירדן נבדקה ונשללה על בסיס הממצאים בשטח, אבל במערכת הביטחון ממשיכים בבדיקות בעזרת אמצעים נוספים.

 

סוכנות הידיעות המצרית אונא ציטטה בצהריים גורם ביטחוני מצרי בכיר, שהכחיש את הדיווחים כי הרקטה שוגרה מסיני. לדבריו, הטענות הישראליות נועדו לערער את היציבות ולהשפיע על הבחירות במצרים.

 

"המיטה רעדה, ממש זזה, והרהיטים זזו", סיפר רובי מתל-אביב, שהתארח ביישוב בערבה. "התעוררנו בבהלה בסביבות 1:00. שמענו פיצוץ מטורף וקרוב", הוא שחזר. "יצאנו כמה אנשים החוצה, אבל הכול היה חשוך וניסינו להבין מה קורה.

 בבוקר, כשירדנו למטה לכיוון נקודת הגמלים, כבר היו שם תושבים שחיכו למשטרה. הסתבר לנו שהגראד נפל כ-200 מטרים מאיתנו".

 

בשנים האחרונות שוגרו כמה רקטות לעבר אילת מסיני, אולם לא לאזור צפוני כל כך. המקרה האחרון היה בחודש אפריל, אז אותרה רקטה על-ידי אזרחים בשטח פתוח במרחק של כעשרה מטרים מבנייני מגורים באילת וסמוך מאוד לבניין שעדיין נבנה. איש לא נפגע.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דותן הלברייך
הגראד שנמצא בבוקר
צילום: דותן הלברייך
מומלצים