שתף קטע נבחר

בית שמש: קניות באזורים חילוניים - פריצות

עליית מדרגה נוספת בהקצנה החרדית בבית שמש: בפשקוויל קוראים רבנים בכירים בקהילה החרדית שלא לקנות ברשתות מזון הנמצאות בשכונות החילוניות או באזורים המעורבים בעיר, מחשש ל"פריצות גדולה וסכנה רוחנית נוראה"

ה"קנאים" בבית שמש ממשיכים להקצין: רבנים בכירים בקהילה החרדית בעיר קוראים לציבור שלא לערוך קניות בסניפים של רשתות מזון, הממוקמים באזורים חילוניים או "מעורבים" – מחשש ל"פריצות". הדברים אמורים גם ביחס לרשת חרדית שרק לאחרונה נטען כי היא מדירה נשים חילוניות "לא צנועות" מסניפיה – סימן נוסף למגמת ההקצנה בשולי המגזר.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

ב"קול קורא" שפרסמו חמישה מרבני בית שמש, בהם הרב יהושע אוזנברג והרב נתן קופשיץ, ממנהיגי הקנאים - נכתב ביחס לסניף רשת "אושר עד": "באנו להזהיר בזה אזהרה חמורה שאין לילך לשם!" הנימוק: "במקום זה שורר פריצות גדולה והסכנה הרוחנית נוראה במראות אסורות ושאר מכשולות ה"י (השם ישמור) באופן מבהיל ותוצאותיו מי ישורנו" (הטעויות במקור).

 

"סכנה רוחנית נוראה במראות אסורות". הפשקוויל בבית שמש ()
"סכנה רוחנית נוראה במראות אסורות". הפשקוויל בבית שמש

 

הרבנים קוראים לציבור "לפקוח עין" על בני משפחותיהם לבל יבואו בשערי חנות זו, וכן אוסרים על פרסום המקום. במכתבם הם מצטטים מפסוק בפרשת השבוע שעבר, "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם אשר אתם זונים אחריהם" – רמז לכך שקנייה בסניף הרשת החרדית כרוך בעבירה על איסור תורה זה, ומהווה כניעה ליצר העריות.

 

סכנה - סופר

"אזהרה חמורה" נוספת פורסמה לפני שבוע וחצי על ידי הרב משה טוביה דינקל מהקריה החרדית, "למען קדושת המחנה" –

הפעם נגד סניף "מחסני מזון", וזו לשונה: "המקום הוא מלא בפריצות נוראה ה"י! על כן הנני להודיע ולפרסם לרבים כי איסור חמור להיכנס ולדרוך במקום פריצות זה, ואין צריך לומר (הדבר מובן מאליו, ק"נ) שאסור לשלוח לשם את הבנים או הבנות".

 

גורמים קיצוניים שהיו מעורבים ב"בישול" המכתב גייסו את הרבנים למאבק בחנויות הממוקמות בתפר שבין השכונות החרדיות לדתיות והחילוניות, כחלק מאסטרטגיה שיווקית, בטענה כי מקומות אלה "יותר גרועים מחוף הים".

 

מנגד, תושבים חרדים בעיר אמרו כי מדובר בשיא חדש של הקצנה שאינו משקף את "רצון העם" ורק פוגע באמון הציבור במנהיגיו הרבנים: "כולם ימשיכו לקנות שם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרשו צניעות מקונות חילוניות. "אושר עד"
צילום: ש. קוקסי
מומלצים