שתף קטע נבחר

"יואב ברוק חשוד בספסור כרטיסים לאולימפיאדה"

העיתון "סאנדיי טיימס" מדווח כי מנכ"ל "איסתא ספורט" חשוד כי ניסה למכור מאות כרטיסים בשוק השחור, בשווי הגבוה פי 10 מערכם המקורי. תגובת "איסתא ספורט": "מדובר בתחקיר עיתונאי פזיז. כל פעילויות החברה מגובות ע"י הוועדה המארגנת של האולימפיאדה"

העיתון "סאנדיי טיימס" המתפרסם באנגליה, טוען היום (א') כי גורמים רשמיים בוועד האולימפי וכן סוכני מכירות מורשים, חשודים בספסרות בכרטיסים לאולימפיאדת לונדון 2012.

 

 

ע"פ התחקיר שפורסם, לא פחות מ-27 סוכני מכירות מורשים, המפיצים כרטיסים ב-54 מדינות, חשודים במכירת אלפי כרטיסים בשווי של עד פי עשרה מערכם המקורי. העיתון מציין את שמו של יואב ברוק, שחיין העבר הישראלי וכיום מנכ"ל חברת הנסיעות "איסתא ספורט", כאחד החשודים בניסיון למכור כרטיסים בשוק השחור.

 

יואב ברוק. צוחק מי שצוחק אחרון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
יואב ברוק. צוחק מי שצוחק אחרון(צילום: אורן אהרוני)

 

לטענת העיתון, ברוק מואשם במכירת 525 כרטיסים למושבים הטובים ביותר, בשווי כולל של 66 אלף ליש"ט. בתחקיר נטען כי רבים מהסוכנים ניסו להפיץ את הכרטיסים במדינות שונות ברחבי העולם, לאחר שלא הצליחו למכור אותם במדינות המקומיות, זאת בניגוד לחוקה של הוועד האולימפי הבינלאומי, האוסרת גם לשנות את מחירי הכרטיסים.

 

  • יורו 2012 - הנבחרות, הכוכבים, האיצטדיונים, התמונות

 

"לא נותרו יותר מדי כרטיסים, אבל אוף דה רקורד, אני יכול להשיג הכל", נראה ברוק אומר בין היתר בקטע וידאו אשר צולם במצלמה נסתרת ע"י כתבת העיתון. כתוצאה מהתחקיר שפורסם, הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) כינס ישיבת חירום והבהיר כי הוא מתייחס לדברים ברצינות רבה.

 

אצטדיון האתלטיקה בלונדון. "אוף דה רקורד", ברוק ידאג לכם (צילום: מודי קרייטמן) (צילום: מודי קרייטמן)
אצטדיון האתלטיקה בלונדון. "אוף דה רקורד", ברוק ידאג לכם(צילום: מודי קרייטמן)

 

בתגובה להאשמות מסר הארגון: "בעקבות טענות לפיהן כמה מהוועדים האולימפיים הלאומיים ומוכרי הכרטיסים המורשים הסכימו להפר את הכללים, בכך שהציעו לקנות או למכור כרטיסים מחוץ לטריטוריה שלהם, למכור כרטיסים, לנפח מחירים או למכור כרטיסים למוכרים בלתי מורשים, הורה ה-IOC על חקירה מיידית והפנה את ההאשמות לנציבות האתיקה".  

 

מאיסתא ספורט נמסר בתגובה: "מדובר בתחקיר עיתונאי פזיז ולא מהימן על חברת איסתא ספורט, במסגרת רישיונה לשווק כרטיסים לאולימפיאדה בקפריסין. החברה עובדת בהתאם לתנאי וחוקי הוועדה המארגנת, אוכפת אותם בקנאות ותמשיך לעשות זאת גם בעתיד. החברה מעולם לא הציעה שירות שאינו עומד במסגרת תנאי וחוקי הוועד האולימפי הבינלאומי וכל פעולותיה המסחריות מגובות באופן מלא ע"י הוועדה המארגנת של האולימפיאדה".

 

מן הוועד האולימפי בישראל נמסר בתגובה: " איסתא ספורט חתמה על הסכם עם הוועדה המארגנת של המשחקים האולימפיים בלונדון בו מפורטים כל התנאים, הדרישות וההגבלות. אין לנו ספק שטרם החתימה שלה על ההסכם היא למדה את תנאי ההסכם ואנו מניחים שהיא פועלת בהתאם להתחייבויותיה. הוועד האולימפי הבינלאומי הודיע כי יבדוק את הטענות. הוועד האולימפי בישראל יפעל בנושא בהתאם להנחיות שיקבל מהוועד האולימפי הבינלאומי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים