שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סינגל חדש לתומש: פנתר בן 40

  השחקן והמוזיקאי תומר שרון מוציא אלבום חדש שנכתב בהשראת החתולה שלו ונושא את שמה: "שירים לבלאנש". לכבוד הסינגל הראשון מתוכו "בטן גב", מספר תומש על תהליך היצירה עם השראה כל-כך חמקמקה. האזינו לו בבכורה

   

   

  לפנות בוקר.

  לפני שעה הרגשתי עקצוץ חריף בשיפולי הבטן, והרקה הימנית קיפצצה קלות. לעיקצוץ וקיפצוץ יחד יש פרוש ברור: הולכת ונמצצת ממני החוצה מנגינה. לקחתי את היין והגולואז ודידיתי לאיטי פסנתרה. בלאנש זקפה אוזן אחת ממרבצה על אדן המרפסת, עיניה עדיין עצומות. נשבעתי ביני לבין עצמי שהיא היצור היפה ביותר בעולם, הקוגר הקטן הזה. פנתר מבוית.

   

  אני תקוע בין הפנתר לפסנתר. שניהם עם הפסים השחורים לבנים האלה, כוחות טבע קדמונים. וכי מה אתם רוצים? שיר? שיר אתם רוצים? ואם כבר, אז שיהיה חדש, כן? אינני מצטיין בנגינת שירים של אחרים. או בנגינה בכלל. אם אני רוצה לנגן, אני חייב להלחין משהו. נראה אם נוכל לזמן הנה כמה חברים.

   

  שמות יפים אני ממציא לאקורדים, ובעיקר אני זוכר אותם לפי המראה של אצבעותיי על המקלדת, והתחושה בחדר כשהם מנוגנים, כמו ביס מתבשיל עם טעמים מנוגדים. אבל המלודיה... חמקמקה, הזנזונת הפתיינית חסרת הבית. ארבעה קירות של הרמוניה בניתי לה, ועדיין מתמהמהת. אבל גם אם תתמהמה - בוא תבוא!

   

  בלאנש מכשכשת בזנבה. את כלב או חתול? היא מקשתת את גבה ואחוריה מתריסים אל השמיים, בעוד ניבי הטרף נחשפים בפיהוק עצלן, מתפנק, ובחבטה אחת נוחתת מן האדן על אקורד אוונגרדי עם מלא שחורים. הממ. האמת, יש משהו בסגנון שלה. אולי זה המפתח.

   

  היא מלקקת את התנוך שלי, והנה העקצוץ הזה שוב! המלודיה נדמית כאשה שעומדת בגבה אלי, והנה היא מתחילה להסתובב לאט, הצדודית שלה מחילה להתגלות... כן, מותק. בלי פחד, בעדינות. תראי איזו הרמוניה בניתי לך. משכנתא לקחתי בשבילה. כמו כלב, עובד לילות, מגיר זיעה. רק בשבילך. חתול בן ארבעים.

   

  מה? בלאנש נרעדה, זינקה בסחרור סביב זנבה וצעדה בבוז החוצה, אל גינת הגג, כשהזנב זקור מולי כמו אצבע משולשת. כנראה ששרתי צליל לא טוב. היא יותר גרועה ממורה רוסייה, החתולה הזאת. לפחות היא לא סוטרת לי על כפות הידיים. המואזין התחיל לשיר. הללויה! זה התו! פעמוני הכנסיה ליד גם הם מפעמים. רגע רגע. יש לי משהו. אפילו הבודהא מצטרף בסולו שקט. והיהודי? אני היהודי, לעזאזל. אשיר לה' ולבלאנש שיר חדש.

   

  היי, היא אוהבת את זה. היא חוזרת אל החדר. אני שר שוב, והיא מיימימת בעדינות, בדיוק בטון! הפנתר המזמר שלי. אני מחכך את מצחי בעורפה. נגמרו הגולואז, ויין יש עוד שלוק. נראה שאפרוש אל המיטה. מקווה שבבוקר אזכור את המנגינה. את ההרמוניה בטוח, ואם אשכח את המלודיה בלאנש כבר תזכיר לי. (תומר שרון)

   

  ההופעות הקרובות של תומר שרון יתקיימו מחר (ג') 19 ביוני ב"אברם" שבירושלים, וב-10 ביולי באוזן בר, בתל אביב.

   

  בטן גב

  מילים ולחן : תומר שרון

   

  ואולי אנחנו רק

  אזרחי כוכב אבק

  שלגמרי במקרה נדבק

  לקצה המרוחק

  של שביל חלב האם הדק

  דקה אחת נצחק

  ופק!

   

  אז תבואי אליי עכשיו

  בואי אליי בסתיו

  ותשברי לי ת'שרב

  נעשה

  בטן גב בשרב

  בטן גב כל הסתיו

   

  כל בני האדם הם טובעים בחול

  אפילו את עצמי מכרתי כבר בזול

  פלא, הנובלה שכתבתי בדמעות הניבה צחוק גדול

  עתיד משמעותו הווה כחול

  מה שאעשה מחר דחיתי לאתמול

  מילא, האשה שהתאהבתי בה הורישה לי כרטיס לשאול

   

  אז תבואי אליי עכשיו

  בואי אליי בסתיו

  ותשברי לי ת'שרב

  נעשה

  בטן גב בשרב

  בטן גב כל הסתיו

   

  say baby do you wanna lay down with me

  say baby do you wanna lay down by my side

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גדי דגון
  תומר שרון. בטן גב
  צילום: גדי דגון
  צילום: תומר שרון
  בלאנש. חתולה השראה
  צילום: תומר שרון
  לאתר ההטבות
  מומלצים