שתף קטע נבחר

ח"כ אריאל: למנוע גיוס הומואים לצה"ל

אם לא הספיקו דברי אנסטסיה מיכאלי נגד ההומואים, כעת הולך הח"כ מהאיחוד הלאומי רחוק יותר: "יש דברים שמפריעים לצבא להילחם. צריך להתנהל לפי הרוח היהודית, התורה מטילה על כך עונשים כבדים". יחימוביץ': "מתקפה פרימיטיבית ומסוכנת"

לח"כ אנסטסיה מיכאלי יש שותף לדרך, והוא - מסתבר - גאה במשנתו בנוגע להומואים: חבר הכנסת אורי אריאל (האיחוד הלאומי) אמר בראיון לערוץ הכנסת כי יש להימנע מגיוס הומוסקסואלים לצה"ל. "אם הייתי צריך להחליט, לא הייתי מגייס הומוסקסואלים לצבא, כי אני חושב שיש דברים שהם מפריעים לצבא להילחם", אמר אריאל. ח"כ אריאל אמר עוד כי "יש להתנהל ברוח היהדות, והתורה אוסרת על כך ומטילה עונשים מאוד כבדים".

 

סערת מיכאלי נגד ההומואים: זה מה שחושבים ברשת

אנסטסיה, את (לא) מפוטרת / דעה

 

יושבת ראש האופוזיציה, שלי יחימוביץ', אמרה בתגובה על דברי ח"כ אריאל כי המתקפה האחרונה כלפי הקהילה הגאה היא מתקפה פרימיטיבית ומסוכנת, המתרחשת בעיצומה של תקופה שבה הציבור בישראל מגלה נאורות וסובלנות ומקבל את הקהילה כשוות זכויות.

 

"חברי הכנסת התוקפים את הקהילה אולי מרוויחים נקודות פוליטיות בקרב קהל מצומצם, אך דברי ההסתה שלהם מסכנים את אנשי הקהילה ופוגעים במדינת ישראל כמדינה דמוקרטית ונאורה", אמרה יחימוביץ'.

 

שר החינוך, גדעון סער, אמר: "התבטאויות חברי כנסת בימים האחרונים נגד הומואים ולסביות מטרידות, פסולות וראויות לגינוי".

 

דבריו של אריאל באים פחות משבוע אחרי דבריה של ח"כ אנסטסיה מיכאלי מישראל ביתנו, שאמרה בוועדה לקידום מעמד האשה בכנסת: "מסכנים ההומואים. בסוף הם מתאבדים בגיל 40".

 

בדיון אמרה מיכאלי: "לצערי, כשאני פותחת ערוץ 10 אני רואה תוכניות בידור שעוסקות כביכול בעד כמה זה נחמד להיות הומו. ומראיינים בשידור חוזר את אמא שלו, עד כמה היא מסכנה, סובלת, התגרשה מבעלה והבן שלה הומו. אני רוצה לשאול מה עבר הילד בגיל צעיר כשהיה בגיל שלוש ולמה הם התגרשו. אני בכלל חושבת שרוב ההומואים זה חבר'ה שעוברים חוויה מאוד קשה של הטרדות מיניות מגיל צעיר מאוד וזה הולך ומידרדר הלאה".

 

לאחר מכן המשיכה ח"כ מיכאלי לתקוף את הערוץ: "מאיפה לערוץ 10 יש זכות לשדר תוכניות מסוג זה? תוכן שהילדים שלי צופים בו במקרה. איזה כיף להתאפר וזה נחמד להתלבש בחצאיות... אז יש בבקשה לשתף פעולה עם אותם הומואים, כי

הם מסכנים, אותם הומואים. בסוף הם מתאבדים בגיל 40 וזה אותם חבר'ה שרוצים להיות נשים. מצפה מאוד שהמודעות שלנו תעלה גם... זה קמפיין שצריך להיות גם עם אנשי מקצוע, גם עם פסיכולוגים".

 

ביקורת גדולה קמה על ח"כ מיכאלי בעקבות דבריה, ימים אחדים אחרי תום שבוע הגאווה. לרגל שבוע הגאווה, אגב, הפיץ גם דובר צה"ל בעמוד הפייסבוק שלו תמונה של שני בחורים במדי צה"ל הולכים יד ביד, תוך שהוא מציין כי צה"ל מתייחס באופן שווה לכל המשרתים בו.

 

צה"ל נחשב לאחד הצבאות המתקדמים בעולם ביחס להומוסקסואלים, והוא הקדים בשנים רבות את צבא ארה"ב, למשל, ששם קץ לאיסור על שירות הומואים מוצהרים בצבא רק לפני חודשים אחדים.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף תומר ולמר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אורי אריאל. "לא הייתי מגייס אותם"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים