שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   חקירה בארה"ב: אזרחים מעלימים מס בישראל
   דיווח באתר CNBC: משרד המשפטים הגיש כתב אישום נגד שלושה אמריקנים, בעוון סיוע ללקוחות בהעלמת מס על ידי העברת כספים לישראל. מומחה בהונאות מס: "יש מספר משמעותי של אמריקנים עם נכסים לא מדווחים בישראל. אני לא אופתע אם הסכומים דומים לסכומים שמגולגלים בשווייץ"

   האם ישראל הופכת למקלט מס? שאלה זו עולה מחקירה שמנהל משרד המשפטים האמריקני בנושא העלמת מס מחוץ לארצות הברית, כך מוסר אתר CNBC. המשרד הגיש ב-14 ביוני כתב אישום נגד שלושה אמריקנים שמסייעים בתכנון מס, בעוון סיוע ללקוחות בהעלמת מס על ידי העברת כספים לישראל.

    

    

   על פי התביעה, דוד ונדב קלעי, אב ובנו, יחד עם דוד אלמוג, פעלו תחת חברה בשם United Revenue Service ועזרו למספר לקוחות להימנע מתשלום מס על ידי העברת כספים לשני בנקים ישראלים, שנקראו בכתב התביעה "בנק א" ו"בנק ב". רוב ההעברות היו יחסית קטנות - לא יותר מכמה עשרות אלפי דולרים.

    

   מהפרטים העולים בתביעה נראה כי בנק א' הוא למעשה בנק לאומי, ובנק ב' הוא בנק הפועלים, אשר מנהלים מחלקות בינלאומיות לניהול כספים אישיים.

    

   ממקורות מקורבים לנושא עולה כי התיק החדש הוא רק ההתחלה של סדרת כתבי אישום, שעשויה לעורר את זעמם של חלק מעשירי ארצות הברית שהסתירו כספים בישראל מזה דורות רבים. החקירה העתידית עשוי לעורר גם מחלוקת פוליטית, בעיקר על רקע הפעילות הצמודה של שתי המדינות בנושא הגרעין האיראני.

    

   "יש מספר משמעותי של אמריקנים עם נכסים לא מדווחים בישראל", אמר סקוט מייקל, שותף בחברת עורכי הדין Caplin & Drysdale המתמחה בפשעים בתחום הונאת מס. "אני לא אופתע אם הסכומים דומים לסכומים שמגולגלים בשווייץ".

    

   בראיין סקרלטוס, שותף בחברת עורכי הדין Kostelanetz & Fink, אמר כי הלקוחות שלו מקבלים פניות בהקשר של חקירות בנושא בנקאים ישראלים. לדבריו, "סוכנים של רשויות החוק חוקרים באשר לבנקים ספציפיים".

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים