שתף קטע נבחר

זוגתו של נשיא צרפת התנצלה על הפגיעה באקסית

עכשיו באים? ואלרי טרירוויילר, בת זוגו של נשיא צרפת פרנסואה הולנד, התנצלה על יציאתה נגד זוגתו הקודמת של הולנד, שהסעירה את צרפת. טרירוויילר צייצה בחשבון הטוויטר שלה הודעת תמיכה ביריב הפוליטי של סגולן רויאל, זמן קצר לפני הבחירות לפרלמנט, ובסופו של דבר הוא אכן זכה והביס את רויאל הבכירה ממנו.

 

ה"טלגרף" הבריטי דיווח היום (יום ד') כי הגברת הראשונה הודתה כי "עשתה טעות" בכך שתמכה באופן פומבי באוליבייה פלורני, יריבה של רויאל בבחירות שנערכו בעיירת החוף לה רושל. מקורב אמרה כי היא "הרוסה" מהתגובות לציוץ.

 

טרירוויילר והולנד. "עשתה טעות" (צילום: MCT) (צילום: MCT)
טרירוויילר והולנד. "עשתה טעות"(צילום: MCT)

 

טרירוויילר שיבחה בציוץ את פלורני, פוליטיקאי מהשמאל שהפר את הוראות המפלגה הסוציאליסטית לא להתמודד מול רויאל בבחירות לפרלמנט במחוז הבחירה שלה. היא כתבה שעליו "להתחזק" וסיפרה כי הוא עבד עם אנשי העיירה במשך שנים. פלורני זכה ב-63 אחוזים מהקולות.

 

הפוליטיקאים והתקשורת הצרפתית נדהמו. ראש הממשלה, ז'אן-מרי איירו, אמר לטרירוויילר "לדעת את מקומה". על פי דיווחים, ילדיהם המשותפים של הולנד ורויאל ניתקו את קשריהם עם חברתו החדשה של אביהם בעקבות הציוץ. הולנד עצמו שמר על שתיקה, אך דיווחים ייחסו לו אכזבה מהפסדה של רויאל.

 

מקורב להולנד אמר לעיתון הצרפתי "לה פריזיאן" כי הולנד "זועם" וכי בת זוגו לא העריכה את ההשלכות שיהיו לדבריה. רויאל עצמה אמרה שהיא "נבוכה" מ"המכה האלימה" מטרירוויילר.

 

רויאל חייתה עם הולנד במשך 25 שנים והיא אם ארבעת ילדיו. ב-2007 היא התמודדה על

נשיאות צרפת והפסידה לניקולא סרקוזי. באותה שנה הודיעה על פרידתה מהולנד. בשנה שעברה הביס אותה בן זוגה לשעבר בבחירות המוקדמות במפלגה הסוציאליסטית.

 

טרירוויילר, בת 47, עיתונאית שהתגרשה פעמיים, התקרבה להולנד לקראת סוף יחסיו עם רויאל והיא חיה עמו זה מספר שנים. הולנד ורויאל מעולם לא נישאו ואין כל ראיה לכך שהוא וטרירוויילר מתכוונים להינשא. היא אם לשלושה ילדים, ובמערכת הבחירות האחרונה היא סייעה להולנד להשיל עשרה קילוגרמים ממשקלו ושכנעה אותו לזנוח את תדמית "הדוד הטוב" ולהוריד את מינון הבדיחות בהופעותיו הפומביות כדי לשוות לעצמו מראה של מדינאי רציני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טרירוויילר והולנד. "הרוסה"
צילום: AP
רויאל. "נבוכה"
צילום: AFP
מומלצים