שתף קטע נבחר

אורוגוואי: הממשלה רוצה למכור מריחואנה

הצעת חוק באורוגוואי מבקשת להילחם בסוחרי הסמים באמצעות מכירת מריחואנה על ידי הממשלה למשתמשים שיירשמו מראש. מי שיחרוג ממכסת הסיגריות יישלח לגמילה

הממשלה תהפוך לדילרית? ממשלת אורוגוואי לא מסתפקת בלגליזציה של מריחואנה – היא מתכוונת למכור אותה לציבור. כלי התקשורת המקומיים מדווחים כי הממשלה מתכננת להציג היום (יום ד') הצעת חוק בפני הקונגרס שעיקרה אישור לממשלה למכור מריחואנה.

 

עוד חדשות מהעולם :

סחר בבני אדם: ישראל השתפרה, סוריה בתחתית

ירח דבש מר בזנזיבר: זוג ישראלי הותקף במצ'טות

זוגתו של נשיא צרפת התנצלה על הפגיעה באקסית

 

על פי הצעת החוק, רק הממשלה תורשה למכור את הסם, ורק לאזרחים בגירים שיירשמו כמשתמשים מראש. לכל משתמש יוקצב מספר מוגבל של סיגריות שהוא רשאי לקנות. מי שיחרוג מהמספר יוכרח לעבור גמילה מסמים.

 

לדברי תומכיו, הצעד נועד להפחית את הפשיעה הנוגעת למכירת סמים ולפקח על הסחר בהם. באורוגוואי אין חוק נגד עצם השימוש במריחואנה. הרעיון שבבסיס הצעת החוק הוא מניעת רווח מסוחרי הסמים ומניעת שימוש בסמים קשים יותר.

 

במקומות רבים בעולם מתמודדים עם סוגיית הלגליזציה של מריחואנה. לפני שנה פרסמה ועדה בינלאומית שכללה ראשי מדינות, אנשי עסקים, ואישי ציבור שבהם גם מזכ"ל האו"ם לשעבר דו"ח שלפיו המאבק העולמי בסמים נכשל, ועל מדינות העולם לשקול לגליזציה כאמצעי להתמודד עם הבעיה. "למנהיגים פוליטים ואישי ציבור צריך להיות האומץ לבטא בפומבי את מה שרבים מהם מכירים בו בפרטיות: הראיות מראות באופן מוחץ שאסטרטגיות דכאניות לא יפתרו את בעיית הסמים, וכי לא היה ניצחון במלחמה בסמים, ולא יכול להיות ניצחון כזה", נכתב בדו"ח.

 

בצרפת סערה המערכת הפוליטית לפני שבועיים, כששרת הדיור ומנהיגת המפלגה הירוקה, ססיל דופלו, קראה ללגליזציה של מריחואנה. "אנחנו צריכים להתייחס למריחאונה כמו לאלכוהול ולטבק ולצד זאת אנו זקוקים למדיניות מניעה ובריאות הציבור, המכוונת בעיקר לצעירים", אמרה דופלו.

 

בניו יורק הודיע בתחילת החודש מושל המדינה אנדרו קואומו על הורדה משמעותית במספר האנשים שייעצרו על החזקת וקרא למחוקקים במדינה לשנות את החוק כדי שהחזקת כמות קטנה של מריחואנה בפומבי לא תגרור עוד מעצר ופתיחת תיק פלילי, אלא קנס בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'וינט. בקרוב במשרד הממשלתי הקרוב?
צילום: shutterstock
מומלצים