שתף קטע נבחר

איראנית בארה"ב: לא מכרו לי אייפון כי אני פרסייה

אמריקנית בת 19 טוענת כי שוחחה בפרסית בחנות של אפל בג'ורג'יה, כאשר מוכר בחנות פנה אליה וטען כי לא יוכל למכור לה אייפון ואייפד: "היחסים בין המדינות שלנו רעים"

הממשל האמריקני מנסה לעשות הכול כדי להחריף את הסנקציות נגד הרפובליקה האיסלאמית, אולם יש כנראה מי שלוקח את העימות עם איראן קצת יותר מדי אישי: בימים האחרונים פורסם בכלי תקשורת בארצות הברית מקרה שבו מוכר בחנות של חברת אפל סירב למכור מוצרים ללקוחה אמריקנית ממוצא איראני רק בשל העובדה שדיברה בחנות בשפה הפרסית. מחברת אפל טרם נמסרה תגובה רשמית למקרה.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

הכאוס במצרים: גם הבחירות לנשיאות יבוטלו?

החטא ועונשו: גרמניה תובעת את "ילד היערות"

 

האיראנית חוזרת לחנות עם כתבת הטלוויזיה המקומית: 

 

המקרה אירע בחנות של אפל במדינת ג'ורג'יה כאשר מוכר ברשת סירב למכור מכשיר אייפון לאמריקנית בת 19 ששוחחה בפרסית עם דוד שלה בחנות.

 

"אני פשוט לא יכול למכור לך את זה"

לפי דיווחים בכלי תקשורת בארה"ב, הצעירה, סהאר סאבט, הגיעה לאחרונה לחנות החברה בקניון באזור כדי לרכוש אייפון ואייפד, אך בזמן שדיברה בפרסית עם דוד שלה, שמע אחד העובדים את השיחה ושאל אותה באיזו שפה מדובר. ככל הנראה, סאבט השיבה לו שמדובר בפרסית ונדהמה לשמוע את תשובת העובד: "אני פשוט לא יכול למכור לך את זה. יש יחסים רעים בין המדינות שלנו".

 

סאבט שבה לחנות עם כתבת של רשת הטלוויזיה המקומית WSBTV ובכתבה תועדו עובדי החנות מתבטאים באשר למדיניות בנוגע לאיסור למכור מוצרים לאיראנים. מנהל החנות ציטט בפניהם את מדיניות הרשת לפיה אסור למכור, לספק או לייצא מוצרי אפל לאיראן באישור הממשל בארה"ב.

 

האיראנים ברשת זועמים על חברת אפל. סאבט והמחשב הדקיק ()
האיראנים ברשת זועמים על חברת אפל. סאבט והמחשב הדקיק

 

מסתבר שזו לא הפעם הראשונה שמקרה כזה מתרחש בחנות של אפל. ג'ק ג'עפרזאדה קיבל יחס דומה כאשר ליווה חבר שביקש לרכוש אייפון בחנות של אפל באטלנטה. "לא דיברנו על זה שהוא חוזר לאיראן או משהו כזה. הוא רק דיבר פרסית והנציג חזר וסירב למכור לנו. הייתי אומר שאם אתה מנסה לקנות אייפון,

אל תגיד כלום על איראן", אמר לרשת הטלוויזיה המקומית.

 

בעקבות המקרה החלו גולשים איראנים שחיים בגולה לקרוא לחרם על מוצרי אפל. למרבה האירוניה, כמה מהם כתבו כי אף על פי שהם משתמשים במוצרי החברה, הם קוראים לחבריהם, הן האיראנים והן האמריקנים, שלא לרכוש עוד מוצרים מחברה "גזענית" שכזאת, לדבריהם. עם זאת, כמה מהם כתבו בחשבונות הטוויטר שלהם כי בכוונתם להחליף את מכשירי האייפון במכשירים של המתחרה סמסונג. עם זאת, עמוד פייסבוק שקורא להחרים את אפל זכה רק לכמה עשרות לייקים בלבד.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רציתי לבכות. סאהר סאבט
יחסים "רעים" עם ארה"ב. אחמדינג'אד
צילום: AP
מומלצים