שתף קטע נבחר

האריתריאי זיהה את הנערים שתקפו אותו 'משנאה'

שוב זה קורה: אזרח אריתריאה ששהה בגן ציבורי בתל-אביב הותקף לפי החשד בידי שלושה נערים בחפץ קהה ובאבנים

שלושה שבועות בלבד לאחר ש-11 נערים הואשמו בתקיפת סודנים ואריתריאים בתל-אביב, נעצרו שלושה נערים מאזור דרום העיר, בחשד שתקפו אזרח זר מאריתריאה על-רקע "שנאת זרים". היום (ה') יובאו החשודים להארכת מעצר בבית משפט השלום לנוער בעיר.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

כבר 130 נפילות: "ילדים לא ישנו בלילה"

המבקר יבדוק? קרובי נספים לא קיבלו את הדו"ח  

פצוע אנוש מדקירות בראשל"צ, 3 נערים נעצרו

 

מעדותו של האזרח הזר עולה כי בלילה שבין שלישי לרביעי החלו שלושת הנערים (שניים מהם בני 16 ואחד בן 14) להשליך אבנים לעברו של האריתריאי ששהה בגן ציבורי ברחוב חכמי אתונה. לאחר מכן הם תקפו אותו ואיימו עליו בסכין על-מנת שיסתלק מהמקום.

 

האזרח הזר יצר קשר עם המשטרה, אולם צוות הסיור שנשלח למקום התקשה להבין את דבריו. רק למחרת בבוקר, כאשר השוטרים הגיעו בליווי מתורגמן, התברר כי הנערים תקפו את האריתריאי באמצעות מכשיר קהה ושלפו לעברו סכין.

 

שוטרי הסיור העלו את המתלונן לרכבם וכשהגיעו לזירת האירוע, זיהה את תוקפיו ובעקבות כך הם נעצרו והובאו לחקירה במרחב יפתח. בחקירה התברר כי התקיפה בוצעה על רקע "שנאת זרים".

 

בכתב האישום שהוגש בסוף מאי נגד 11 בני נוער בגין תקיפת סודנים ואריתריאים, צוין כי מדובר בהתארגנות לתקיפות כ"פעולות נקם נגד זרים". 10 מבני הנוער הואשמו כי תקפו על בסיס "מניע גזעני". לפי הפרקליטות, הנאשמים תקפו זרים שנקרו בדרכם ובחלק מהאירועים אף שדדו את רכושם.

 

בתוך כך, לקראת "יום הפליט" שיצוין מחר בישראל, מפרס מוקד הסיוע לעובדים זרים דו"ח שמתבסס על דיווחים בתקשורת וסוקר את מקרי ההסתה והגזענות נגד מבקשי מקלט ופליטים מאז תחילת 2012. לפי הנתונים, ב-2012 נרשמו 31 פשעי שנאה נגד מבקשי מקלט, 31 מקרים של התנכלויות למבקשי מקלט מצד רשויות מקומיות ושבע התנגדויות לבתי תפילה למבקשי מקלט. 

 

בהכנת הכתבה השתתף עומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תקיפה בגן הציבורי (ארכיון)
צילום: ירון ברנר
מומלצים