שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חוקרים טוענים: מצאנו ביסוס לסיפור מלכת שבא

  מדענים בריטים ניתחו את המידע הגנטי של כ-200 בני אדם מקבוצות אתניות שונות באתיופיה ובסביבתה, וטוענים שמצאו קשר בין האתיופים לעמים שחיו במזה"ת לפני כ-3,000 שנה

  האם מלכת שבא הייתה קיימת באמת? כמה מדענים מבריטניה מצאו הוכחות כי קיים קשר גנטי בין אפריקנים מאתיופיה לבין העמים שחיו במזרח התיכון לפני כ-3,000 שנה. לדבריהם, מסגרת הזמן תואמת את זו המיוחסת לסיפור האגדה בין המלכה לשלמה המלך.

   

  עוד ידיעות מהעולם הגדול :

   

  האתר של רשת BBC דיווח אמש (יום ה') כי המחקר שהתפרסם בירחון האמריקני לגנטיקה אנושית כולל תיעוד על הנדידה האנושית מאפריקה מלפני 60 אלף שנה. המחקר פורץ דרך בהיקף תיעוד המידע הגנטי שב-DNA של האתיופים.

   

  המדענים ניתחו חומר גנטי של יותר מ-200 בני אדם מ-10 קבוצות אוכלוסיה אתיופיות ועוד שתי קבוצות אפריקניות שכנות. במחקר ניתחו כמיליון "אותיות גנטיות" של כל אחד מהנבדקים. מחקרים קודמים התמקדו בחלק מצומצם יותר של הגנום האנושי.

   

  עד כה היה ידוע ממאובנים כי ההיסטוריה האנושית מגיעה לשלביה המוקדמים ביותר באתיופיה, מאשר בכל מקום אחר בעולם. אולם, המרכיבים הגנטיים של האוכלוסייה האתיופית טרם נבדקה עד תום.

   

  פרופסור כריס טיילר-סמית ממכון סאנגר שבקיימברידג', אחד החוקרים בפרויקט, אמר: "גנטיקה יכולה לספר לנו על אירועים היסטוריים. ניתוח של ה-DNA באתיופיה ובאזורים אחרים מראה לנו את זרימת הגנים לתוך אתיופיה, ככל הנראה מהמזרח התיכון לפני כ-3,000 שנה, וזהו בדיוק הסיפור של מלכת שבא".

   

  יחד עם זאת, המדענים מודעים כי ישנן אי-ודאויות בנוגע לתיארוך המדויק, ומרחב הטעות נע בכמה מאות שנים מעל או מתחת ל-3,000 שנה. לדבריהם, הם מתכוונים ללמוד את כל שלושת מיליארדי צירופי ה-DNA של האתיופים שנבדקו, כדי לגלות מידע נוסף על הגנטיקה האנושית ועל האבולוציה של האדם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים