שתף קטע נבחר

אחרי שעות במעצר: ליף והפעילים משתחררים

הצעירה שהחלה את מחאת האוהלים בשנה שעברה ניסתה לחדש אותה אתמול בצהריים בשדרות רוטשילד, פקחים והמשטרה מנעו ממנה. היא נעצרה יחד עם עוד 11 איש, בהם הבדרן תומר שרון. לקראת הלילה החל שחרורם, בדרך להגשת כתבי אישום

המשטרה החלה לשחרר אמש (יום ו') ממעצר את 12 הפעילים שנעצרו אתמול בצהריים בשדרות רוטשילד בתל-אביב בעקבות עימותים עם המשטרה, בהם גם דפני ליף. עורכת דינה של ליף, גליה שמילוביץ, טענה בשם ליף כי היא סובלת מכאבים ביד שמאל ומחבלות.

 

כל אחד מהפעילים משוחרר בתנאים מגבילים בהתאם לחשדות המיוחסים לו, ובכוונת המשטרה להעביר את תיקי החקירה בעניינם למחלקת התביעות כדי להגיש כתבי אישום בהליך מזורז.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

ליף חזרה אתמול בצהריים לשדרות רוטשילד בתל-אביב בניסיון לשחזר את המחאה מהקיץ שעבר, שהחלה באוהל שהקימה באותן שדרות. האוהלים וציוד שהביאה עמה היום הוחרמו, ובמהלך עימות עם שוטרים היא נגררה על הקרקע ונלקחה למעצר עם 11 פעילים נוספים. פעילים הקיפו את הניידת שאליה הובלה ליף, ולא אפשרו לה לנסוע. עימותים פרצו בין פקחי הסירת הירוקה של עיריית תל-אביב לבין מפגינים נוספים, שמהם ניסו הפקחים לקחת את האוהלים שהניפו. המוחים מנעו זאת מהם וצעקו: "תתביישו לכם, זו דמוקרטיה".

 

במהלך ההפגנה בשדרות רוטשילד אמרה דפני ליף ל-ynet: "הגעתי לכאן היום כדי לחזור ולעלות את המציאות החברתית כלכלית של ישראל לכותרות. צריך פה שינוי אמיתי במדיניות ובחלוקת התקציב. יש דיון על תקציב המדינה בחודש אוגוסט וצריך לחזור לרחובות. אני מרגישה שזה לא שחזור ולא דז'ה-וו של שנה שעברה. היציאה לרחובות משנה צורה ואנחנו כאן בינתיים. נראה לי שאני מתכוונת להישאר פה גם בלילה, אני חוזרת לרחוב".

 

זמן מה אחרי מעצרה של ליף פרץ עימות נוסף בין שוטרים למפגינים שניסו להקים אוהל בשדרה. השוטרים לקחו מהם את האוהל, והמפגינים התנגדו וצעקו להם: "אתם לא עושים את מה שאתם צריכים לעשות בשביל להגן עלינו". שני מפגינים נעצרו בעימות הזה. בין העצורים בעימותים היום בשדרות רוטשילד היה גם הבדרן תומר שרון.

 

מעצרה של דפני ליף בצהריים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מעצרה של דפני ליף בצהריים(צילום: ירון ברנר)

 

ליף בשדרות רוטשילד (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ליף בשדרות רוטשילד(צילום: ירון ברנר)

 

לפני המעצרים - מניפים אוהלים בשדרות רוטשילד (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
לפני המעצרים - מניפים אוהלים בשדרות רוטשילד(צילום: ירון ברנר)

 

בעקבות המהומה בשדרות רוטשילד הגיע למקום גם מפקד מרחב ירקון במשטרה, תת-ניצב יורם אוחיון, שהאשים את הפעילים בפרובוקציות ובעבירות קשות על החוק. "צר לנו שמארגני המחאה בחרו לעבור למחאה פרובוקטיבית, הם גרמו פרובוקציות קשות בניגוד לשנה שעברה,

שבה שיתוף הפעולה איתם היה נכון". הוא אמר כי נראה שהם מנסים לשנות כיוון ולעבור להפרה של החוק באופן גס ובוטה, אך הבטיח לאפשר מחאה ציבורית כל עוד תהיה בהתאם לחוק ולכללים. הוא דחה את הטענות ששוטרים הפעילו אלימות קשה נגד מפגינים, ואמר כי "המשטרה השתמשה בכוח סביר".

 

מעיריית תל אביב יפו נמסר: "העירייה מצרה על האלימות הקשה כלפי הפקחים, אשר לא אפיינה את המאבק בשנה שעברה. חבל שיש מי המנסה לנצל מחאה לגיטימית ולגרור אותה לפעולות אלימות שכללו מכות, יריקות וקללות כלפי עובדי העירייה".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 22/06/2012 23:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דפני ליף בשדרות רוטשילד
צילום: ירון ברנר
עימותים במקום שבו הכול התחיל
צילום: ירון ברנר
מומלצים