שתף קטע נבחר

ארה"ב: עוזר המאמן הורשע בעבירות מין בילדים

ג'רי סנדוסקי, שהיה במשך 23 שנה עוזרו של המאמן הנודע ג'ו פטרנו בנבחרת הפוטבול של אוניברסיטת פן סטייט, הורשע ב-45 מתוך 48 סעיפים. עורך דינו של העוזר: נערער

עוזר המאמן עשוי לסיים את חייו בכלא: ג'רי סנדוסקי, שהועמד למשפט בגין עבירות מין בילדים, נמצא אשם ב-45 מתוך 48 סעיפים. סנדוסקי, בן 68, היה עוזר מאמן נבחרת הפוטבול של אוניברסיטת פן סטייט בפנסילבניה שבארצות הברית. סנדוסקי ניצל מינית עשרה ילדים בני 10 עד 15 במשך 15 שנים והוא צפוי להיכלא לשנים רבות. הוא היה עוזרו של המאמן הנודע ג'ו פטרנו, שמת לפני כחצי שנה ממחלת הסרטן.

 

עוד חדשות בעולם:

טורקיה: סוריה הפילה את המטוס, נפעל כנדרש

המלחמה באיידס בזימבבווה: 10 מחוקקים נימולו

פקיסטן: שר הטקסטיל לא יהיה רה"מ בגלל סמים

 

עורך דינו של סנדוסקי, ג'וסף אמנדולה, ביקש מהשופט לשחרר את עוזר המאמן למעצר בית, אבל השופט דחה את הבקשה. "הבקשה נדחית. סנדוסקי יועבר למשמרת אצל השריף", קבע השופט. עוזר המאמן יצא לאחר הדיון מבית המשפט כשאזיקים על ידיו והוא נלקח למעצר. גזר הדין במשפטו ינתן במחצית השנייה של חודש ספטמבר.

 

אמנדולה אמר לאחר הדיון כי היוא מאמין שלסנדוסקי יש את הזכות המלאה לערער על הרשעתו. עורך הדין אמר כי מדובר בקרב קשה, בשל החשיפה התקשורתית של הפרשה. עורך הדין נתן דימוי לניסיון לזכות את עוזר המאמן: "אמרנו שאנחנו מנסים לטפס על הר האוורסט מהתחתית. ברור שלא הצלחנו לעשות את זה".

 

הפרשה החלה כאשר נחשפה פרשת התעללות מינית בילדים צעירים, שבמרכזה עמד סנדוסקי, מי שהיה מתאם ההגנה של פטרנו במשך 23 שנה, עד 1999. סנדוסקי נעצר והואשם

 בהתעללות בשמונה ילדים בין השנים 2009-1994. עוזר המאמן, שהכחיש את כל האשמות נגדו, סיים אמנם את תפקידו בפן סטייט ב-1999, אבל הורשה להשתמש במתקני האוניברסיטה עבור מחנות אימונים לילדים.

 

בפרשה שהתפוצצה בשנה שעברה התגלה כי ב-2002 הגיע לפטרנו אחד מעוזרי המאמן הזוטרים שלו, וסיפר למאמן הראשי כי ראה את סנדוסקי במקלחות עם ילד כבן 10. המאמן העביר את הפרטים למנהלי האוניברסיטה, שבחרו לשמור זאת אצלם ולא להעביר את הטיפול לגורמים ההכרחיים. ג'ו פטרנו, שפוטר מתפקידו אחרי 46 שנה בגלל שלא דיווח על המעשים, הלך לעולמו בתחילת השנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ג'רי סנדוסקי. הורשע
צילום: רויטרס
ג'ו פטרנו. פוטר ומת
צילום: רויטרס
מומלצים