שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשבון נפש במועצת יש"ע: לא נשתוק על האלימות
  בעקבות ניקוב צמיגי מכוניתו של זאב חבר, התכנסו בכירי מועצת יש"ע, גינו את אלימות הימין הקיצוני והודו כי לא עשו די כדי לעצור את התופעה. הרב מידן: "מי שלא מחה נגד פגיעה בערבים, עומד עכשיו מול הגלגלים המנוקבים של זמביש"
  ראשי מועצת יש"ע במפגן חסר תקדים נגד הימין הקיצוני. בעקבות ניקוב צמיגי מכוניתו של זאב (זמביש) חבר, התקיים אמש (א') בעופרה כנס של מנהיגי יש"ע, במהלכו קראו המשתתפים לערוך חשבון נפש ולסיים את השתיקה סביב פעילויותיהם האלימות של אנשי הימין הקיצוני. צפו בדברים שאמר זמביש במהלך הכנס:

   

  (צילום: ערוץ 7)

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  הדובר החריף ביותר היה יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, שאמר: "אלימות היא מטבע עובר לסוחר במחנה שלנו ואנחנו שותקים. כולנו עשינו למען מגרון ושכונת האולפנה, אבל עם יד על הלב, כמה מאיתנו עשו משהו כדי שתיפסק התופעה המכוערת של נערים רעולי פנים עם רוגטקות שמיידים אבנים? כמה מאיתנו עשו משהו כדי להפסיק הצתה של ניידות?".

   

  דיין הוסיף כי ידיהם של הנוכחים אינן נקיות וביקש להפסיק לשתוק נוכח הדברים. "לבושתי אודה שגם כשנזרק בקבוק תבערה לחדר ילדים בכפר חווארה, והבאתי למועצת יש"ע הצעה להחליט על גינוי,

  אמרו לי 'אנחנו לא מגנים פגיעה בערבים'", אמר. "אנחנו לא נאמנים לארץ ישראל פחות מהאנשים האלה. המעשים האלה הם הסכנה הכי גדולה להתיישבות. יותר מברק אובמה, אהוד ברק ובנימין נתניהו".

   

  גם חבר עצמו, מזכ"ל ארגון אמנה, הדגיש שהפעולות הללו לא צמחו בחלל ריק. הוא פתח ואמר שבתחילה העדיף שערב מסוג זה לא יתקיים, אבל לאחר מכן השתכנע שאם תימשך השתיקה, הדבר יפגע בהמשך העשייה. "במשך השנים נהגתי לאסוף נערים בטרמפים, אבל בשנה האחרונה אני רואה את הזעם בעיניים שלהם ולפעמים אני לא עוצר כדי להימנע מהסיטואציה הלא נעימה הזאת", סיפר. "אי אפשר לשתוק יותר. צריך לטהר את האווירה. הפנצ'רים לא יעצרו אותנו".

   

  גם הרב יעקב מידן, מהחשובים ברבני הציונות הדתית, התבטא בגנות הקיצוניים והיכה על חטא השתיקה של ההנהגה ביש"ע: "לצערי התעוררנו מאוחר מדי. מי שלא מחה אתמול נגד בקבוק תבערה שהושלך על אשה ערבייה בחווארה, ולא מחה על אבנים שהושלכו על ג'יפ, מוצא את עצמו היום מול הגלגלים המנוקבים של זמביש, וימצא את עצמו מחר במציאות חמורה הרבה יותר".

   

  Read this article in English


  פורסם לראשונה 25/06/2012 00:29

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דיין. "אמרו לי 'אנחנו לא מגנים פגיעה בערבים"
  צילום: גיל יוחנן
  זמביש. "רואה את הזעם בעיניים"
  צילום באדיבות: ערוץ 7
  מומלצים