שתף קטע נבחר

ברלוסקוני מתכנן קאמבק: מוכן להנהיג את איטליה

בהופעה מול צעירים מהימין דיבר רה"מ לשעבר כאילו הוא נמצא בעיצומו של קמפיין בחירות. "אני עובד בשביל למצוא פתרונות. אני עדיין כאן. תנו לי 51% (מהקולות)". על מחליפו בתפקיד מריו מונטי: "אנחנו נשלטים על ידי אנשים שלא נבחרו בקלפי"

הוא סולק בבושת פנים ממשרד ראש הממשלה, נאשם בתשלום ליצאנית קטינה תמורת קיום יחסי מין ורק בשבוע שעבר דרש התובע במילאנו לגזור עליו שלוש שנות מאסר ושמונה חודשים בגין מעורבותו בשחיתות. אך למרות כל זאת, סילביו ברלוסקוני לא הולך לשום מקום ורומז על חזרתו לפוליטיקה.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

"אני עובד בשביל למצוא פתרונות. אני עדיין כאן. תנו לי 51 אחוזים (מהקולות)", אמר ראש ממשלת איטליה לשעבר בהופעתו בסוף השבוע האחרון בפני צעירים מהימין הפוליטי. קהל השומעים קיבל בשמחה את דברי ברלוסקוני וצעק "סילביו, סילביו".

 

"החלום של האיטלקים" - ברלוסקוני בארון מתים, פרי יצירת שני אמנים איטלקים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"החלום של האיטלקים" - ברלוסקוני בארון מתים, פרי יצירת שני אמנים איטלקים(צילום: EPA)

 

ה"גרדיאן" הבריטי דיווח אמש (יום א') כי ברלוסקוני בן ה-75 גם הבטיח שישנה את שמה של "מפלגת העם" הימנית שהוקמה ב-2007 והוסיף שמחצית ממועמדי המפלגה לפרלמנט בבחירות הבאות יהיו נשים. לדבריו, הוא שוב מוכן לקחת על עצמו את האחריות על המדינה השרויה במצב כלכלי קשה.

 

דבריו של ברלוסקוני נאמרו על רקע הירידה בפופולריות של ראש הממשלה המכהן מריו מונטי בעקבות תוכנית הקיצוצים הנרחבת שהוא מקדם בארץ המגף. העיתון "טלגרף" דיווח כי בסקרי דעת קהל אחרונים שהתפרסמו באיטליה עלה כי מונטי הגיע לשפל של 33 אחוזי תמיכה. לטענת רוב הנשאלים בסקרים, ראש הממשלה הנוכחי הרשה לעצמו להיות מושפע יתר על המידה על ידי מפלגות, כוחות סוציו-אקונומיים והאיחוד האירופי.

 

ברלוסקוני נאשם שקיים עמה יחסי מין תמורת כסף. "רובי" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ברלוסקוני נאשם שקיים עמה יחסי מין תמורת כסף. "רובי"(צילום: AFP)

 

ברלוסקוני עצמו אמר על מחליפו: "זה איננו עוד מצב של חופש. אנחנו נשלטים על ידי אנשים שלא נבחרו בקלפי".

 

הבחירות הכלליות באיטליה אמורות להיערך עד מאי 2013, אך התבטאויות אחרונות שהגיעו מכיוון ברלוסקוני ועמיתיו למפלגה רמזו על כך שהן יוקדמו לאוקטובר.

 

ברלוסקוני נאשם בין היתר כי שילם לצעירה ממוצא מרוקני, כרימה אל-מחרוג' ("רובי"), עבור מין ב-2010, כשהייתה בת 17 בלבד, וכי ניצל את סמכויותיו כשדאג להביא לשחרורה מחזקת המשטרה אחרי שנעצרה בגין גניבה. ברלוסקוני מכחיש כי עשה דבר מה שלא כשורה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אז מה אם הוא נאשם בשחיתות. ברלוסקוני
צילום: AFP
ראש ממשלה בלי לגיטימציה? מונטי
צילום: רויטרס
מומלצים