שתף קטע נבחר

100 מ' ברעלה. לראשונה: סעודיות באולימפיאדה

הממלכה הערבית עשתה היסטוריה והודיעה כי תתיר לנשים להשתתף בבגדים צנועים במשחקים בלונדון - בפיקוח צמוד

המדינה היחידה בעולם שאוסרת על ספורטאיות להשתתף במשחקים האולימפיים עשתה היסטוריה ושינתה את מדיניותה השמרנית על רקע הלחץ הבינלאומי הכבד שהופעל עליה. רשת BBC הבריטית דיווחה היום (יום ב') כי סעודיה הודיעה אמש כי ספורטאיות סעודיות יוכלו להתחרות במשחקים בלונדון בחודש הבא תחת פיקוח צמוד של הוועד האולימפי הסעודי.

 

  • יורו 2012 - הנבחרות, הכוכבים, האיצטדיונים, התמונות

  

"ממלכת סעודיה מצפה להשתתפות מלאה במשחקים האולימפיים", מסרה השגרירות הסעודית בלונדון. "הוועד האולימפי הסעודי יפקח על השתתפות הספורטאיות שיעפילו למשחקים". הודעת השגרירות סוללת, כאמור, את דרכן של נשים למשחקים האולימפיים - לראשונה בהיסטוריה של סעודיה.

 

מדליית ארד באולימפיאדת הנוער. ומה בלונדון? מלחאס הסעודית (מימין)  (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מדליית ארד באולימפיאדת הנוער. ומה בלונדון? מלחאס הסעודית (מימין) (צילום: EPA)

הרשויות הסעודיות מסרו כי לפי שעה, שבועות ספורים לפני פתיחת המשחקים בלונדון, הספורטאית היחידה שתיטול בהם חלק היא רוכבת הסוסים דלמה רשדי מלחאס. אולם, הן הוסיפו כי יאפשרו את השתתפותן של נשים נוספות אם הן יהיו לבושות בצורה "שתשמור על כבודן". המשמעות היא שהספורטאיות יחויבו ללבוש בגדים צנועים, בהם חיג'אב - צעיף שמכסה את כל הפנים - ובגד שמכסה את כל הגוף.

 

מלחאס הפכה ב-2000 לאשה הסעודית הראשונה שמשתתפת באולימפיאדת הנוער ואף זכתה במדליית ארד.

 

ביטול האיסור על נשים ספורטאיות להשתתף באולימפיאדה מסמל שינוי נדיר בגישה של סעודיה השמרנית, שלא ידועה במתן זכויות נרחבות לנשים. לנשים בממלכה הערבית, למשל, אסור להוציא רישיון נהיגה ולנהוג במכוניות. כמו כן, הגוש השמרני במדינה מתנגד נחרצות להשתתפות נשים בתחרויות ספורט ואף להתאמן במכוני כושר ואולמות ספורט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תשתתף במשחקים. מלחאס
צילום: EPA
מומלצים