שתף קטע נבחר

אושר: חברת החשמל תגייס עד 3 מיליארד שקל

הרשות לניירות ערך אישרה את תשקיף חברת החשמל להנפקה ציבורית בהיקף של עד 3 מיליארד שקל בערבות מדינה. הגיוס של החברה שצפוי להסתיים עד סוף השבוע הוא חלק מתהליך ההתמודדות שלה עם המחסור הקשה בתזרים המזומנים

רשות לניירות ערך אישרה אתמול (ב') בערב את תשקיף חברת החשמל להנפקה ציבורית בהיקף של עד 3 מיליארד שקל בערבות מדינה.

 

חרף ההפסדים: ערבות מדינה לחברת החשמל

בשנת 2011: 17,145 תלונות על חברת החשמל

יו"ר חברת החשמל מאיים: "נייקר ב-30%"

 

ההנפקה היא חלק מתהליך ההתמודדות של חברת החשמל במחסור הקשה בתזרים המזומנים החמור של החברה, הנובע מהפסקת אספקת הגז הטבעי ממצרים. עקב אי אספקת הגז נאלצת חברת החשמל לרכוש סוגי דלקים אחרים היקרים בשיעורים ניכרים מהגז הטבעי, רכישות הדלקים היקרים מחייבות את החברה בהוצאות נוספות של מיליארדי שקלים.

  

בכוונת חברת חשמל לגייס 3 מיליארד שקל בשלוש סדרות אג"ח לטווחים שונים. הסדרה הראשונה תהיה בהיקף של 1.5 מיליארד שקל לטווח של שנה, השנייה בהיקף של מיליארד שקל לשלוש שנים והשלישית של חצי מיליארד שקל לחמש שנים.

 

הגיוס של החברה צפוי להסתיים עד סוף השבוע הבא, כך שבתחילת השבוע יתקיים המכרז המוסדי ולקראת סוף השבוע יתקיים המכרז הציבורי.

 

תשקיף זה הוא התשקיף הציבורי הראשון של חברת החשמל בעשור האחרון (התשקיף האחרון היה בשנת 2002) והחברה עשתה מאמצים רבים בהכנת התשקיף ובהבאתו לאישור הרשות לניירות ערך.

 

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, יפתח רון-טל, בירך על אישור התשקיף ואמר כי זהו צעד חשוב ומשמעותי התורם למיצובה של חברת החשמל כחברה עיסקית ותחרותית.

 

חברת החשמל רשמה ברבעון הראשון של השנה הפסד ענק של 1.5 מיליארד שקל. ברבעון המקביל אשתקד רשמה חברת החשמל רווח נקי של 147 מיליון שקל. ההפסד נרשם למרות עלייה של יותר מ-25% במכירת חשמל, מ-5.15 מיליארד שקל ל-6.45 מיליארד שקל. סך צריכת החשמל עלתה אף היא ב-10% והסתכמה ב-13.84 מיליארד קילוואט לשעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים