שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רמלה לבג"ץ: לוד מקבלת מיליונים, אנחנו מופקרים
  העירייה עתרה נגד המדינה בדרישה להכרה כיישוב מועדף, כמו השכנה מוכת הפשע. "רמלה-לוד זה כמו בלון שלוחצים עליו - פועלים שם נגד סוחרי סמים, וזירת הסחר עוברת אלינו"

  במהלך שנת 2010 לאחר גל אלימות קשה הכריזה הממשלה על לוד כעל יישוב בעל עדיפות לאומית, בצעד שמשמעותו הכלכלית גדולה. בעיר השכנה התקנאו, ואתמול (יום ב') עתרה עיריית רמלה לבג"ץ בטענה שהצעד נעשה שלא כחוק, תוך אפליה ופגיעה בה, ודרשה להכיר גם ברמלה כעיר מועדפת.

   

  בעתירה נדרש צו על תנאי שבמסגרתו תתבקש המדינה להסביר מדוע לא יחיל בית המשפט את החלטת הממשלה מאוקטובר 2010, שהכריזה על לוד כעל יישוב בעדיפות לאומית - מה שיעניק לעיר הטבות שונות - גם על רמלה.

   

  זירת רצח בלוד (צילום: אלי סניור) (צילום: אלי סניור)
  זירת רצח בלוד(צילום: אלי סניור)

   

  בעתירה טוענת עיריית רמלה - באמצעות עורכי הדין יורם בונן וברק גליקמן ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות' - כי דרישתה באה על רקע כך שהחלטת הממשלה "התקבלה בהליך פגום" תוך הפרת חובות, בהן איסוף נתונים ושקילתם; תוך הפרת חובת ההנמקה הקבועה בחוק; ותוך התבססות על תשתית עובדתית חלקית, "חסרה ובלתי רלבנטית".

   

  "ההחלטה בלתי סבירה באופן קיצוני... ומפלה שלא כדין בין העיר רמלה לעיר לוד, ומתעלמת מההשלכות האזוריות ומהפגיעה הקשה בעיר רמלה ובתושביה כתוצאה מכך".  עיריית רמלה גם מאשימה את הממשלה כי ההחלטה התקבלה "באופן חפוז" בשל תהודה תקשורתית כתוצאה מ"מספר אירועים פליליים אלימים ובכללם מקרי רצח".

   

  על פי העתירה הקיפוח מתבטא בהחלטה שכוללת תמיכה מסיבית, בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בעיר לוד,
  המנוהלת על ידי ועדה קרואה, תוך התעלמות מההשלכות ההרסניות של תמיכה בלוד לבדה על רמלה, "המנוהלת ביעילות רבה יותר, ועם זאת נתוניה האובייקטיביים חמורים מאלה של העיר לוד בכל פרמטר רלוונטי".

   

  בעתירה נטען עוד כי אין מדובר בצרות עין "אלא בעובדות החיים", וכן ש"המרחב של רמלה-לוד משול לבלון מוארך שלחיצה בקצהו גורמת ללחץ יתר בקצהו האחר". בעיריית רמלה מסבירים בין היתר כי מאמץ משטרתי מוגבר כנגד סחר סמים בלוד, מוביל באופן מיידי להעתקה של זירת הסחר ליישובים סמוכים "ורמלה בראשם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יואל לביא, ראש העיר רמלה
  צילום: אורן אהרוני
  מומלצים