שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   נתבעת בעקבות תאונה? אולי מגיע לך החזר כספי
   קיים סיכוי גדול שלא ידעתם, אבל פוליסת ביטוח הרכב כוללת סעיף "הגנה משפטית", המקנה כיסוי של עד 20 אלף שקל לסיוע משפטי במקרה של תאונה. מהם התנאים לקבלת ההחזר הכספי, ובאילו מקרים לא תהיו זכאים?

   אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים ונדרשתם לסיוע משפטי בגין תביעה שהוגשה נגדכם, אתם זכאים להחזר כספי מחברת הביטוח.

    

    

   שכר הטרחה הנגבה ע"י עורכי דין לייצוג של נהג בבית המשפט לתעבורה בשל מעורבותו בתאונת דרכים, מתחיל באלפי שקלים ומאמיר עוד יותר כאשר מדובר בתאונות קשות עם נפגעים.

    

   בפוליסות ביטוח מקיף לרכב קיים סעיף במסגרתו חברת הביטוח תכסה הוצאות הגנה משפטית לבעל הפוליסה בגין הליך משפטי שננקט כנגדו. מדובר לרוב בתביעה שמגישה המשטרה בגין עבירה תעבורתית (מהירות מופרזת, אי שמירת מרחק וכו') כנגד בעל הפוליסה.

    

   אולם, מסתבר שמעטים האנשים המודעים לזכותם לדרוש מחברת הביטוח החזרים בגין ההוצאה המשפטית. מבדיקה שערך עו"ד אורן בושרי, מומחה לדיני ביטוח, נזיקין ותעבורה, באמצעות שאלון בקרב 500 מבוטחים בבביטוח מקיף שהוגש נגדם כתב אישום בבית משפט לתעבורה בשלוש שנים האחרונות, עולה כי רק כרבע מהם היו מודעים כלל לאפשרות לקבל החזר כספי מחברת הביטוח בגין ההגנה המשפטית.

    

   גבול סכום אחריות החברה בכיסוי זה נקוב בפוליסה, ועומד לרוב על כ-20 אלף שקל למקרה. זאת בהנחה שלא עברו שלוש שנים מיום התאונה – תקופת ההתיישנות של הביטוח המקיף. בנוסף, כדי ליהנות מכיסוי ההוצאה המשפטית, חברות הביטוח מבקשות מהמבוטח להציג בפניהן חשבונית מס המעידה על התשלום ופרוטוקולים מבית המשפט לתעבורה המוכיחים כי הוא אכן היה מיוצג על ידי עורך דין.

    

   יש לציין כי בניגוד לתביעה על עבירת תעבורה, בתביעות בגין נזקי התאונה סעיף זה אינו רלוונטי מכיוון שחברת הביטוח מייצגת בעצמה את הנתבע. בכל מקרה, החברה המבטחת לא תהיה חייבת כל תשלום על פי סעיף זה אם בזמן התרחשות התאונה היה המבוטח תחת השפעת אלכוהול או סמים.


   פורסם לראשונה 27/06/2012 20:51

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   החזר על הוצאות משפט, חלק מהביטוח
   צילום: jupiter
   צילום: ינאי יחיאל
   עו"ד אורן בושרי
   צילום: ינאי יחיאל
   מומלצים