שתף קטע נבחר

דנקנר מכר את המלט לקרן פימי ב-60 מיליון דולר

דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי חתמה על הסכם למכירת 60% ממניות המלט. אגרות החוב של אי.די.בי נסחרות במחירים המשקפים חששות כבדים מצד המשקיעים לגבי יכולת החזר החוב של חברות המטה בקבוצה

אחרי שהסכים למכור את כלל תעשיות ללן בלווטניק, ואת משאב למשפחת לבנת, נכנס נוחי דנקנר לעיסקה משמעותית נוספת ונפרד מחברת המלט: דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי חתמה הלילה (ג') על מכירת 60% ממניות חברת המתכת תמורת 60 מיליון דולר לקרן פימי, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

המלט, שבהן מחזיקה דסק"ש ב-60.1% מהמניות, עוסקת בייצור ושיווק אביזרי צנרת, מחברים, ברזים ושסתומים. מכירות החברה מופנות ברובן המכריע לייצוא, כאשר ב-2011 למעלה מ-94% ממכירות הקבוצה הופנו לייצוא.

  

אגרות החוב של אי.די.בי נסחרות במחירים המשקפים חששות כבדים מצד המשקיעים לגבי יכולת החזר החוב של חברות המטה בקבוצת אי.די.בי על אף מכירת השליטה בכלל תעשיות למיליארדר לן בלווטניק. 

 

הסיבה לחששות המשקיעים נובעת משילוב שווי הנכסים של אי.די.בי אחזקות, הנמוך באופן מהותי מערך ההתחייבויות של החברה, שתידרש למזומנים נוספים כבר מאמצע 2013.

 

מדובר בעסקת מכירה שנייה החודש לדנקנר לאחר שמכר את חברת ייצור הגז מקסימה לג'ורג' חורש תמורת 154.7 מיליון שקל - פרמייה של 36%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוחי דנקנר. נפרד מעוד חברה
מומלצים