שתף קטע נבחר

סעודיה: העונש על "פגע וברח" - עריפת ראש

פעלולן שפגע בתאונה בשני בני אדם ליד הבירה ריאד ונמלט מהמקום מבלי שהגיש להם עזרה נידון למוות, בין היתר "למען יראו וייראו". סעודיה נאבקת בתופעת הפעלולנים החובבנים שפועלים ברחבי המדינה שאפשרויות הבילוי בה מצומצמות

בית משפט בסעודיה דן למוות פעלולן בגין הריגה בשוגג של שני בני אדם בעת שביצע פעלול במכוניתו באתר סמוך לבירה ריאד. כלי תקשורת במדינה דיווחו אתמול (יום ג') כי ראשו ייערף, בין היתר מכיוון שנמלט מהמקום ולא עצר לסייע לנפגעים.

 

בממלכה השמרנית, שאפשרויות הבילוי בה מועטות יחסית, גברים רבים צופים בפעלולנים חובבים בעת שאלו מנסים את כוחם בתעלולים שונים במכוניות, כגון סיבובים וחריקות בלמים במהירויות גבוהות.

 

עוד חדשות מהעולם :

מחאת הקוטג' נוסח איראן: 3 ימים בלי לחם וחלב

דיווח: טורקיה הזיזה כוחות לגבול הסורי

כרזות בארה"ב: לא לבזבז כספנו על צבא ישראל

 

לפי העיתון הסעודי "אל ווטן", הפעלולן שנידון למוות המכונה "מוסטניש" ("האדם המתעלם" בתרגום חופשי) פגע בשניים מהצופים בפעלוליו ונמלט מהמקום מיד לאחר מכן, מבלי להגיש להם עזרה. השניים נהרגו, ככל הנראה, במקום. בית המשפט בעיר עונזיה קבע כי יש לערוף את ראשו של "מוסטניש" כעונש על "מעשהו המחריד ולמען יראו וייראו כל אלה המנסים לחבל בביטחונה של האומה". לא נמסר מתי גזר הדין אמור לצאת לפועל.

 

הרשויות בסעודיה מתייחסות למקרי מוות של צופים או משתתפים באירועים שעורכים פעלולני המכוניות כאל הריגה ברשלנות.

בשנת 2005 נידון קצין בחיל הים הסעודי למוות בעקבות מותם של שלושה נערים בתאונה שאירעה באירוע שכזה, אך כעבור זמן מה עונשו "הומתק" ל-20 שנות מאסר ו-3,000 מלקות.

 

לסעודיה אין חוק פלילי כתוב משלה, והיא נשענת על המסורת הסונית המוסלמית. השופטים במדינה קובעים את העונשים, על פי רוב, לפי פרשנותם האישית של כתבי האיסלאם. לפי ארגון זכויות האדם "אמנסטי אינטרנשיונל" 82 בני אדם לפחות הוצאו להורג בסעודיה בשנה שעברה, רבים מהם באירועים פומביים שבהם נערף ראשם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים