שתף קטע נבחר

ליברמן לח"כ א-סנע: טרוריסט, אטפל בך ראשון

שר החוץ שהגיע לבחון מקרוב את הבנייה בשטחי הבדואים בנגב הותקף בצעקות: "גזען". הוא השיב לח"כ: "הבעיות של הבדואים לא עניניות אתכם, אתם תומכים באסד"

עימות חזיתי: קרב צעקות ממושך נרשם בצהריים (יום ד') בין שר החוץ אביגדור ליברמן לבין ח"כ טאלב א-סנע (רע"מ-תע"ל), במהלך ביקור שערך שר החוץ בכפר הלא מוכר אלזרנוג שבנגב. א-סנע האשים את השר כי הוא "נציג מאפיה", וכי אין לו מה לעשות במקום. ליברמן השיב לו: "אתה טרוריסט. נציג טרור. כשאגיע לשלטון אני אטפל בך ראשון".

 

ליברמן בנגב. חוק אחיד לכול (צילום: אילנה קוריאל) (צילום: אילנה קוריאל)
ליברמן בנגב. חוק אחיד לכול(צילום: אילנה קוריאל)
 

שר החוץ הגיע לאזור כדי לבחון את הבנייה הלא חוקית במקום, והבהיר כי צריך להיות חוק אחיד לכולם, לערבים וליהודים. ליברמן לא נכנס אל תוך הכפר, רק צפה בו מעמדת תצפית, על מנת להימנע מהלהטת הרוחות. עם זאת תקף את א-סנע: "אתם לא מייצגים את הבדואים. כל המנהיגות הערבית מייצגת ארגוני טרור. לא אכפת לכם מהבעיות של הבדואים. אתם תומכים באסד".

 

א-סנע התפרץ לדבריו: "אתה גזען, ממתי אתה מתעניין בבעיות של הבדואים? יש לך בעיות משפטיות אז אתה בא לפה. אתה בא רק כדי להתסיס ולחמם את האווירה". השר ביקר במקום כאורח של עמותת "רגבים", העוסקת בסוגיית הקרקעות הבדואיות והבנייה הבלתי חוקית בשטחיהם. הכפר הלא מוכר אלזרנוג סמוך ליישוב נבטים, ואנשי "רגבים" טוענים כי נבנה על אדמה בבעלות פרטית יהודית.

 

ליברמן התייחס גם למחלוקות בנוגע לחוק שיהווה תחליף לחוק טל, ושלל את האפשרות שהקואליציה תתפרק בעקבות זאת: "אין שום סיבה שהקואליציה תתפרק. יש תמיכה בחוק טל בגרסה שעליה דיברתי. אני מצפה שבליכוד ובמפלגות אחרות בטח כמו 'עצמאות', יתמכו בנוסח הכי ברור". הוא התחייב: "לא נתמוך בשום גרסה אחרת. המפלגות החרדיות מבינות שאין שום אופציה אחרת. אי אפשר כל הזמן רק להכתיב. צריך לקבל את הכרעת הרוב". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ א-סנע מול ליברמן
צילום: אילנה קוריאל
בנייה בשטחי הבדואים (ארכיון)
צילום: רועי עידן
מומלצים