שתף קטע נבחר

המשקפיים של גוגל: נראה קרוב

הגאדג'ט שידחוף לנו כפי הנראה את הסמסים והסטטוסים היישר למוח, ואולי גם יצלם את כל מה שאנחנו רואים ויעלה לרשת, צפוי להגיע אלינו ב-2014

"המטרה של גוגל איקס היא לקחת סיכונים ולדחוף את הטכנולוגיה מעבר למקום שהיא הייתה אמורה להגיע'', אמר סרגי ברין אתמול בכנס המפתחים של גוגל בהדגמה של פרויקט המשקפיים, לאחר שהסתיימה חגיגת הטאבלט החדש. ''אנחנו רוצים לשחרר אתכם מהעבדות למכשירים שלכם'', הוא הוסיף לגבי התחושה של קבלת המידע בזמן שאתה לא מרוכז במסך. ''זה היה מאוד משחרר", הוא תיאר את ההתנסות הראשונה שלו במוצר. ''אני נרגש לחלוק את זה אתכם''.

 

גוגל איקס הוא שם הקוד למעבדות הניסויים של גוגל. בניגוד למכונית שנוהגת את עצמה, שעדיין רחוקה מכביש 4, והמחשב שמזהה חתולים שמשמש יותר כניסוי תיאורתי בבינה מלאכותית, פרויקט המשקפיים שריגש רבים מאז נחשף באפריל דווקא נראה כמעט מוכן.  

 

 

החומרה נמצאת עדייין בשלב אב הטיפוס אולם מייסד גוגל, סרגיי ברין, הבטיח עד שש שעות של שימוש בין טעינה לטעינה – תלוי בשימוש. החפיץ גם יוכל לשמור תמונות וידאו שיישוגרו אחר כך לענן האישי או להעלות אותן מיד. יהיו גם אפשרויות לשיתוף המידע דרך וויי.פיי. במסיבת העיתונאים הודיע ברין כי משתתפי כנס המפתחים יוכלו להזמין את משקפי האקספלורר ב-1,500 דולר. המכשיר יישלח אליהם עד סוף השנה הבאה.

 

עיתונאים שקיבלו הזדמנות לנסות את המשקפיים סיפרו שהן לא חוסמים את שדה הראייה מכיוון שהתצוגה ממוקמת מעל קו הראייה. כלומר, התמונה נראית רק כשאנחנו באמת רוצים לראות אותה, או כפי שציינה המעצבת איזבל אולסון, ''המוצר יגרום לכך שתוכלו להביט לאנשים בעיניים''.

 

אם הכל יילך כמו שצריך המשקפיים יתחילו להימכר כבר ב-2014. עוד אין הערכה לגבי המחיר אבל מדבריו של ברין עולה כי הם יהיו יקרים יותר מסמארטפון. אנחנו כמובן תוהים, בכמה.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים