שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הנחת המס הסתיימה: הדלק יוזל רק ב-16 אגורות

  מחיר הדלק יירד במוצ"ש ב-2.15%, ויעמוד בתחנה בשירות עצמי על 7.27 שקלים. הוזלת הדלק הייתה יכולה להיות משמעותית יותר, אך בחודש הבא יפוג תוקפה של הוראת השעה להורדת מס הבלו שגובה המדינה ב-15 אגורות

  מחירי הדלק יירדו בלילה שבין שבת לראשון ב-2.15%. כך הודיע בצהריים (ה') משרד האנרגיה והמים.

   

   

  מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) יעמוד על 7.27 שקלים לליטר - ירידה של 16 אגורות. עמלת תדלוק על ידי עובד תחנת התדלוק תעמוד על 16 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מהחודש הקודם.

   

  מחיר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (לא כולל מע"מ) יעמוד על 6.27 שקלים לליטר. מדובר בירידה של 14 אגורות מהחודש הקודם (2.18%). עמלת תדלוק (לא כולל מע"מ) תעמוד על 14 אגורות לליטר, ללא שינוי מהחודש הקודם.

   

  מחירי הדלק נקבעים מדי חודש במינהל הדלק של משרד האנרגיה והמים. המחירים נקבעים בהתאם למחיר הבנזין בשוק החופשי בצרפת ובאיטליה בחמשת ימי העבודה הראשונים מתוך שבעת ימי העבודה אחרונים של החודש.

   

  ההוזלה של הדלק הייתה יכולה להיות משמעותית יותר, אך בחודש הבא יעלה מס הבלו שגובה המדינה בשיעור של 15 אגורות. העלאת מס הבלו על הדלק נובעת מכך שפג תוקפה של הוראת השעה של שר האוצר שהפחיתה את המס ב-15 אגורות ובשלב זה אין כוונה לחדשו.

   

  בכך ישלים מס הבלו עלייה של 25 אגורות לאורך חודשיים, לאחר ששתי הוראות שעה להפחתת המס, ב-10 אגורות במרס וב-15 אגורות באפריל, הסתיימו. ההחלטה על הפחתות אלה התקבלה על ידי שר האוצר בחודשים מרס-אפריל, לאחר שהחרם שהטילו מדינות אירופה על איראן גרם לזינוק חד במחיר הנפט בעולם.

   

  בעקבות התייקרות הנפט, זינק מחיר הדלק לרמות שיא חדשות והלחץ הציבורי האדיר גרם לאוצר לחפש פתרונות שימתנו את התייקרות המוצר החיוני. כדי לכסות על אובדן ההכנסות ממס למדינה כתוצאה מהפחתת הבלו, החליטה הממשלה בראשית אפריל לקצץ 2% ממשרות המטה בשירות המדינה. הקיצוץ יבוצע על ידי הימנעות מאיוש משרות שהתפנו ולא על ידי פיטורים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים