שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השמאל הרדיקלי חטף לי את המחאה
  פשוט מקומם ומטריף את הדעת, איך המהפכה הצודקת הזו נחטפה בידי קומץ רדיקלים שמאלנים ואנרכיסטים והפכה הקיץ הזה לכלי ניגוח פוליטי נגד ראש הממשלה

  בצהרי יום שישי שעבר נקלעתי עם רכבי לשדרות רוטשילד בתל-אביב. נאלצתי לעמוד ברכב בלי יכולת לזוז קדימה או אחורה בשל אותם מפגינים שחסמו עורק תחבורה מרכזי כל כך בלב העיר. המתנתי שם כ-40 דקות. ראיתי את המראות ושמעתי את הקולות וברור היה לי, כי אין המדובר במפגינים הדואגים באמת ובתמים לצרותיו של העם היושב בציון והרוצים שינוי אמיתי ויסודי.

   

  ברור היה לי לחלוטין שמדובר בבריונים שמחפשים לפרוק עול ולהשחית כל חלקה טובה במדינה הזו, בשביל כותרות ופרסום. קומץ אנשי שמאל רדיקלי שכל מטרתם היא אחת - להוריד את ראש הממשלה המכהן מכיסאו. ראיתי את האלימות כלפי השוטרים וראיתי את השנאה בעיניהם של אותם אנרכיסטים. ראיתי גם את אותם שוטרים אומללים שניסו לפנות את המפגינים בדין ודברים, אך ללא הועיל. להיפך - אותם מפגינים דאגו לצלם כל העת את השוטרים בעשרות מצלמות כדי לנסות ולהבאיש את שמם בתקשורת מאוחר יותר.

   

  עוד בערוץ הדעות של ynet:

  אל תתבלבלו, שלי בצד שלנו / טל אנגרט

  כשזה נוגע לזונות, הפמיניסטיות שוביניסטיות / רננה לויאני

   

  לא מייצגים אפילו קמצוץ מהעם הזה (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
  לא מייצגים אפילו קמצוץ מהעם הזה(צילום: בני דויטש)

   

  כששאלתי שוטר מדוע המשטרה לא מכריזה על ההפגנה כבלתי חוקית ומפזרת אותה, זכיתי לביקורת נוקבת מאחד המפגינים. הוא פלט את מה שפלט והמשיך הלאה בדרכו. לא היה בו אפילו האומץ לעמוד ולשמוע מה לי יש להגיד. אותם פורעים מתאפיינים היטב בסתימת פיות, אך חלילה שמישהו ינסה לסתום את פיהם.

   

  אנטי-ציונים

  הייתי ועודני מראשוני התומכים במהפכה החברתית הכה מוצדקת. מאז ומתמיד תיעבתי את השיטה הקפיטליסטית הנצלנית והעושקת ובייחוד שנאתי את ביטויה החזירי במדינת ישראל. כמי שחי בארץ הזו 36 שנים ואוהב אותה בכל לבו ומאודו, אני יודע היטב כמה קשה לחיות ולגמור כאן את החודש. לא זו בלבד, אלא שבשנה שעברה אף יצאתי עם אחי לשדרה המפורסמת וחילקנו 2,000 עותקים של עיתון שהוצאנו בכוחות עצמנו בזכות ובעד אותם רעיונות חברתיים ובגנות אותו קפיטליזם חזירי. אני יכול לומר בביטחון גמור שהמהפכה הזו נוגעת לרוב מוחלט של העם. יחד עם זאת, פשוט מקומם ומטריף את הדעת, איך המהפכה הצודקת הזו נחטפה בידי קומץ רדיקלים שמאלנים ואנרכיסטים והפכה הקיץ הזה לכלי ניגוח פוליטי נגד ראש הממשלה וממשלתו.

   

  איפה הם היו כשקדימה והעבודה שלטו? (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
  איפה הם היו כשקדימה והעבודה שלטו? (צילום: בני דויטש)

   

  האם ממשלות קדימה והעבודה בעשרות השנים האחרונות לא היו שותפות לאותה מדיניות קפיטליסטית חזירית? היכן היו כל אותם שוחרי צדק חברתי צבועים אז? האם מישהו מממשלות השמאל הקים איזושהי ועדה לבחינת המצב כמו שעשה ראש הממשלה בקיץ האחרון? האם מי משרי השמאל הצליח לקיים מהפכה של ממש בעושק חברות הסלולר כמו השר כחלון, שר שצמח וגדל במפלגת ימין? דפני ליף וחבריה אינם מייצגים אף לא קמצוץ מן העם הזה. אותו קומץ מתלהם וברברי, המכנה עצמו נאור, שדואג לחסום כבישים ולנפץ שמשות בנקים, אינו שונה במאום מאנשי תג מחיר האלימים, משורפי הצמיגים וחוסמי הכבישים מנטורי קרתא בשבתות בירושלים, מהאנרכיסטים על גדר ההפרדה או מחנין זועבי ודומיה. לכל אלו מטרה אחת משותפת - פירוק המדינה הציונית!

   

  החזירו את המחאה לעם

  דפני וחבריה הם ילדי תפנוקים משועממים, בורים ומלאי שטנה שאין להם דבר וחצי דבר עם מחאה אמיתית וצודקת, עם שכבות חלשות או עם בעיות קיומיות אחרות של המדינה הזו. הגיע הזמן שהמהפכה תחזור אל העם ותלבש צביון ממלכתי. המהפכה אינה שייכת ולעולם לא תהיה שייכת לאותו קומץ רדיקלי. היא של כולם: כל מי שנושא בעול השירות הצבאי, המילואים, יוקר המחיה הבלתי אפשרי והמסים הגבוהים מדי, ימין ושמאל. מדוע אותם אלימים שהיו בשדרות רוטשילד ביום שישי אינם מסוגלים לתפוס שלא כל מי שלא חושב כמותם, שייך מיד למחנה של אנסטסיה מיכאלי ההומופובית או של מירי רגב הגזענית?

   

  מדירים את רגלי הימין, בדיוק כמו אז (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
  מדירים את רגלי הימין, בדיוק כמו אז (צילום: עופר עמרם)

   

  הארץ מלאה אנשי ימין מדיני שהם שמאל חברתי, בתומכי הממשלה הנוכחית שבה בעת מתנגדים נחרצות לריכוז ההון בידי קומץ אוליגרכים. ההשתלטות העוינת הזו על המהפכה מזכירה בדיוק את מה שהתרחש לאחר רצח רבין ז"ל. קומץ אנשי שמאל רדיקלי ניכסו לעצמם את הזיכרון של האיש ופועלו, שהיה רחוק מדעותיהם בחייו כרחוק מזרח ממערב, והפכו כל עצרת לזכרו בכיכר לעצרת פוליטית בעלת גוון שמאלני מובהק. האם יודעים הם כמה בעלי כיפות סרוגות, ימנים חילוניים, מזרחיים ואנשי התיישבות מן הימין ביכו את הרצח המתועב? הם גרמו להדרת רגליהם של כל אלו מן הכיכר ברגע שהפכו את העצרת לפוליטית, במקום שתהיה לכל מי שחפץ בדמוקרטיה ושמוקיע אלימות. ציבור רב מוקיע בכל נפשו אלימות ושנאה כלפי זרים, הומואים או אזרחים ערבים.

   

  לא צריך להשתייך לשמאל הרדיקלי כדי לתמוך בחירויות אדם בסיסיות. ישנם רבבות תומכי מרכז וימין שאינם נופלים במאום במוסריותם מאותם אנרכיסטים. הגיע הזמן להקיא מתוכנו את הקיצונים מכל צד של המפה הפוליטית ולהחזיר את המהפכה לבעליה החוקיים - העם - ויפה שעה אחת קודם.

    

  איתמר אמינוף, למד היסטוריה באוניברסיטת תל-אביב, אזרח שדואג שיהיה כאן טוב.

   

  גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חוסמים כבישים אמש בתל-אביב
  צילום: בני דויטש
  להקיא את הקיצונים. איתמר אמינוף
  מומלצים