שתף קטע נבחר

2,000 משרות יוצעו ביריד תעסוקה בגליל

ביום ג' הבא יתקיים במגדל העמק יריד תעסוקה ובו דוכנים של 200 מעסיקים. המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, אמר כי "אנו משקיעים רבות בתחום התעסוקה בגליל ובנגב שכן זיהינו כי תחום זה הינו קריטי בשיקולים של תושבים למעבר לאזורים אלו"

כ-2,000 משרות יוצגו ביריד תעסוקה שיתקיים ביום ג' הבא (10 ביולי) בעיר מגדל העמק בפארק רבין. היריד, של המשרד לפיתוח הנגב והגליל והרשות לפיתוח הגליל, יתקיים בין השעות 21:00-16:00.

 

עוד בערוץ הקריירה

 

במסגרת היריד יוצבו דוכנים של כ-200 מעסיקים מהגליל, הגולן והעמקים, חברות כוח אדם, דוכן לתרגום קורות חיים לאנגלית, רוסית וערבית ודוכן הדרכה לכתיבת קורות חיים

 

בין המעסיקים אשר יציגו את אפשרויות התעסוקה ניתן למנות את: צה"ל, יוניליבר, רפאל, ישרוטל, זוגלובק ופתאל.

 

בין המשרות המוצעות

חברת רפאל מציעה משרות כגון: הנדסאי מכונות/חשמל/תוכנה, מהנדסי מכונות/חשמל/תוכנה, מנהל פרוייקט בינוי, הנדסאי חשמל, הנדסה חברתית.

 

חברת בייגל בייגל מציעה תפקיד של מפעיל ייצור.

 

מלונות דן מציעים משרון כגון חדרניות ומלצריות.

 

חברת א. ברק ובטחון מציעים אבטחה במלונות, אבטחת מוסדות חינוך וכו'.

  

היריד מתקיים בשיתוף משרד התמ"ת, משרד הקליטה, הרשות לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי, הדרוזי והצ'רקסי, עיריית מגדל העמק, שירות התעסוקה הישראלי, התאחדות התעשיינים, תנועת המושבים ומרכזי הצעירים בצפון.

 

סמי להיאני, מנהל האגף לפיתוח כלכלי, הרשות לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי הדרוזי והצ'רקסי משרד ראש הממשלה מספר כי: "יריד התעסוקה פונה גם למגזר הערבי הדרוזי והצ'רקסי, מהכרמל מערבה וצפונה. קיימים מספר חסמים למבקשי העבודה: למשל בתחום ההיי-טק יש מצב של חבר מביא חבר, יש את מחסום השפה וזה אומר חוסר יכולת של מתמודדים לעבודה להתבטא ולשווק עצמם בצורה רהוטה וטובה בשפה העברית, ונושא המרחק, רוב האוכלוסייה הערבית, הדרוזית והצ'רקסית מתרכזת בפריפריה דבר שלא תורם למבקשי העבודה למצוא עבודה". 

 

המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, אמר כי "אנו משקיעים רבות בתחום התעסוקה בגליל ובנגב שכן זיהינו כי תחום זה הינו קריטי בשיקולים של תושבים למעבר לאזורים אלו".

.

מנכ"ל הרשות לפיתוח הגליל, שמי כהן: "קידום נושא התעסוקה בגליל מהווה מימד חשוב לחיזוק הגליל ומתיישבי הגליל. הרשות לפיתוח הגליל משתפת פעולה עם רשויות ממשלתיות כדי לקדם את התעסוקה בגליל ולצמצם את אחוזי האבטלה". 

 

יו"ר מועצת הרשות לפיתוח הגליל וראש העיר מגדל העמק, אלי ברדה: "הרשות לפיתוח הגליל איתרה ביקוש לאלפיים מקומות עבודה בגליל. יריד תעסוקה בסדר גודל זה, ישפיע לחיוב על שיקולי המעבר של משפחות ויחידים לגליל בכלל ולמגדל העמק בפרט וכן על החלטת תושבים להישאר להתגורר באזור. היריד יסייע לחברות ומפעלים להציג את הביקוש להון אנושי ולאפשרויות העסקה השונות הקיימות בארגונם".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יריד תעסוקה בכרמיאל במאי האחרון
מומלצים