שתף קטע נבחר

אופס, נפלט לי: מי סובל משפיכה מוקדמת?

שפיכה מהירה או מוקדמת היא בעיה מינית נפוצה. למעשה, מרבית הגברים יחוו שפיכה מהירה או מוקדמת לפחות פעם אחת בחייהם. מתי מדובר בבעיה חולפת ומתי המצב מצריך טיפול?

אנחנו כבר יודעים שהרבה מההגדרה העצמית והדימוי העצמי של הגבר תלויה במיניות שלו וביכולת שלו להיות מאהב טוב. הבעיה של שפיכה מוקדמת מקבלת כותרות והגדרות רק בעידן שלנו, לאור שימת הדגש גם על הנאת האשה ממין.

 

עוד בנושא:

הופס אני גומר, הופס היא לא הספיקה  

אתה גומר מהר מדי? זה בגלל ההורים שלך

קל באימונים, קשה בקרב

 

בעידן אחר ובחברות מסורתיות יותר שבהן לא ניתנה חשיבות להנאת האשה ממין, השפיכה המוקדמת הייתה יתרון, שכן הגבר "קיבל את שלו", והאישה חזרה מהר לעיסוקיה. מתי הגבר צריך לגמור, ומתי שפיכה מוגדרת כמוקדמת - היא שאלה תרבותית, הקשורה להתפתחות תרבות ההנאה ולמעמד האשה.

 

 

20 דקות, לפחות

בתרבויות בהן מעמד האשה נמוך, הדגש על איכות חיי המין נמצא בקריטריון של חוזק הזקפה ובכמות הפעמים שהגבר יכול להגיע לזקפה במהלך מפגש מיני אחד.

 

בתרבויות מערביות ומתקדמות מבחינת מעמד האשה, הקריטריון לאיכות חיי המין מושתת קודם כל על זמן זיקפה ממושך , כזה שמאפשר לאשה להתנתק ולפנטז בלי לחשוש שבן זוגה יאבד את הזקפה שלו או יגיע לשפיכה, ויסיים מהר מדי את המגע המיני.

 

את הזמן בו האשה נהנית מהגירוי של החדירה או הגירוי עד האורגזמה שלה, אנחנו מעריכים בסביבות העשרים דקות. שפיכה מוקדמת היא שפיכה שהגיעה לפני ששני בני הזוג הספיקו ליהנות.

 

בקיצור, שפיכה מוקדמת היא בעיה של נשים ושל גברים שאכפת להם מהנאת בנות זוגם. גבר שמייחס חשיבות להנאה של הפרטנרית שלו, צריך להתאמץ ולשלוט על השפיכה שלו.

 

מבחינה טכנית, מדע הרפואה מגדיר שפיכה מוקדמת ככזו שאורכה קטן מ-5 דקות, אולם כל שפיכה ללא אורגזמה ומוקדמת מדי לאשה או לגבר עצמו נחשבת לשפיכה מהירה, שעלולה לפוע ביכולת של הפרטנרית להגיע לסיפוק ולהנאה הזוגית. יש לשים לב שאין מדובר בהכרח באורגזמה, אין קשר בדרך כלל בין השפיכה המהירה של הגבר להנאה שלו מהמשגל.

 

הרקע לשפיכה מוקדמת/מהירה

יש מספר גורמים שיכולים להביא לשפיכה מוקדמת. אחד מהם הוא פחד או חוסר יכולת לאחר רווקות ממושכת או קשר בעייתי קודם, לתת אמון בפרטנרית. סיבה נוספת היא מחסום שקשור לפחד מסירוס, פחד פסיכולוגי לרוב נוצר בעקבות דמות אב דומיננטית (שלילית או חיובית) מאוד, וקשור בחרדות שמיחסות לנרתיק האשה תכונות מאיימות ומפחידות.

 

סיבות נוספות הן חוויות מיניות קודמות, שמשליכות על המערכת הנוכחית, חוסר ניסיון מיני/והיכרות מועטה של הפרטנרית וצרכיה, פחד מהריון/ מחלות/ הפתעה. חוסר ביטחון, זהות מינית לא ברורה, ביישנות ופחד ממגע.

 

צא מהבושה אחינו, הבעיה ניתנת לפתרון  (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
צא מהבושה אחינו, הבעיה ניתנת לפתרון (צילום: shutterstock)

 

במערכת זוגית יציבה, יתכן ששפיכה מוקדמת מצביעה על בעיה בזוגיות, כולל פגיעה בהערכה העצמית, צורך להתנקם (לרמוז לפרטנרית שהיא לא טובה או לא מושכת) ולהעניש את בת הזוג ועוד. בנוסף קיימות בעיות פיזיות (נדירות) שניתנות לבירור רפואי, כמו דלקות או ירידה בזקפה בגילאים בוגרים.

 

גברים רווקים שסובלים מחרדת ביצוע, עלולים להגיע למפגש מיני עם פרטנרית ולסבול משפיכה מוקדמת. מאידך, שפיכה מוקדמת יכולה להוביל לחרדת ביצוע במפגשים הבאים ולפגיעה בדימוי העצמי, שבעקבותיו גם יעלה חשש מיצירת קשרים חדשים עם נשים בהמשך הדרך.

 

איך מטפלים?

כפי שניתן לראות, מדובר בבעיה שבעיקרה היא מנטאלית. ההכרה בבעיה היא צעד ראשון לפתרונה. אם אתה סובל מאחד התסמינים שציינתי, נסה לשוחח עם הפרטנרית שלך, ספר לה מה מדליק אותך, ומה יעזור לך להיות מאהב טוב יותר עבורה. גם האשה מוזמנת ליזום שיחה, כך שאם שמת לב שבן זוגך סובל משפיכה מהירה מדי עבור הסיפוק המיני של שניכם, נסי לדבר איתו על כך.

 

 

מבחינה רפואית, הטיפול הסקסולוגי בשפיכה מהירה בקליניקה הוא טיפול הוליסטי, שמתייחס לצד המנטאלי של הבעיה ולצד הפיזי. טיפול בשפיכה מוקדמת הוא הטיפול הסקסולוגי שנהנה מאחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר.

 

רופאים המתמחים בתחום משלבים טיפול תרופתי קצר טווח, שעוזר לגוף ללמוד "לשכלל" אחרת את זמן השפיכה, במקביל לעבודה על המקור הרגשי והמנטאלי של הבעיה. תוצאות הטיפול (שליטה עצמית בזמן השפיכה ) ניכרות כבר לאחר הפגישה הראשונה.

 

בהצלחה! 

 

בואו להיות חברים של ערוץ יחסים, גם בפייסבוק

 

 

ד"ר דניאל דריי, רופא סקסולוג ומטפל מיני וזוגי, המתמחה בטיפול בבעיות שפיכה מוקדמת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
ד"ר דניאל דריי
צילום: גבי מנשה
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים