שתף קטע נבחר

אל תתנו לעובדות לבלבל את השמאל

הנרטיב קובע שהמתנחלים האלימים גירשו בלהט דתי-משיחי את הפלסטינים מסוסיא, אז אל תבלבלו לנו את המוח עם האמת. והאמת היא שהם לא התגוררו שם עשרות שנים, אלא הובאו בסיוע ארגוני שמאל קיצוני בניסיון להשתלט על שטחי C

האמת - יש משהו מביך, שלא לומר קפקאי, בבכיינות הקולקטיבית של עדר האינטלקטואלים מבית היוצר של השמאל הישראלי בשבועיים האחרונים, סביב צו הביניים שהוציא בג"ץ בעתירת רגבים, ושהורה לעברייני הבנייה הפלסטינים באזור סוסיא לחדול מהפרת החוק הבוטה והחצופה שלהם, לפחות כל זמן שהם באים בשעריו ומבקשים סעד.

 

לא ניתן, כך קבע בית המשפט, לעתור לבית המשפט הגבוה לצדק ובה בעת שהדיון מתקיים להמשיך ולצפצף על החוק, להמשיך לשנות את המציאות בשטח ולצפות שבית המשפט יעלים עין מכך. בשפה משפטית פשוטה קוראים לזה "חוסר ניקיון כפיים". בדרך כלל, לעותר שבא בחוסר ניקיון כפיים מראים השופטים אחר כבוד את הדלת החוצה. כלפי הפלסטינים גילו השופטים כרגיל חמלה והסתפקו בתיקון מכאן ולהבא.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

היהפוך מורסי את עורו? / צבי מזאל

השמאל הרדיקלי חטף לי את המחאה / איתמר אמינוף

 

בכל זאת, זה מרתיח את אנשי הרוח מהשמאל, את אלו שהתרגלו כבר שנים לנכס לעצמם את הזכות לקבוע עבור כולנו את המוסר והצדק ולהוקיע ברבים את מי שמעז בחוצפתו לחשוב אחרת. מקומם אותם ש"בית המקדש" הנאור שלהם מתייחס בכלל ברצינות לעתירה שהגיש אספסוף נבער מדעת ומוסר, כלומר ימני, ועוד יוצר מראית עין של צדק, של שוויון בין ימין לשמאל.

 

ערך השוויון במובנו הסתמי והפופוליסטי הפך הרי לאחד הכלים המרכזיים במלחמתו של השמאל הקיצוני בציונות ובהתיישבות היהודית בכל אתר. במקרה של סוסיא, השוויון הזה כבר לא טוב. פתאום קוראים לו "חוקי סדום" ומסבירים למה אסור שיהיה שוויון בין ישראלים לפלסטינים. הפלסטינים מסכנים, מסבירים לנו "שוטרי המוסר", המתנחלים אשמים בכך, לכן אסור שיהיה שוויון.

 

עכשיו הם לא חוסכים את שבט לשונם מבית המשפט העליון ומגייסים לשם כך את מערכת המשפט של "סדום ועמורה". קמפיין מוזמן ומתוזמן בכל מדיה אפשרית, והכול נגד בג"ץ. ממש ימות המשיח. שנים על גבי שנים ספג בית המשפט האשמות מהימין, עכשיו הוא חוטף את זה משמאל. לא קל להיות שופט היום.

 

ומה באשר לעובדות? עזבו אתכם, כשיש נרטיב מי צריך עובדות. אז מה אם המנהל האזרחי אישר בעשור האחרון יותר מ- 470 (!) תוכניות מתאר במגזר הפלסטיני בשטחי C ביהודה ושומרון? אז מה אם התוכניות הללו מתוכננות לקיבולת אוכלוסייה של יותר מפי 10 מהאוכלוסייה הפלסטינית המתגוררת באזורים אלה כיום? אז מה אם הפלסטינים יכולים לבנות בצורה חוקית אבל הם לא מבקשים היתרי בנייה כי הם מסרבים לשתף פעולה עם הרשויות הישראליות? אז מה אם בשנים האחרונות מקודמות תוכניות מתאר במגזר הפלסטיני בהליך מזורז בעוד שלמתנחלים מוציאים את הנשמה עם כפית על כל תוכנית?

 

עזבו אתכם, אל תקלקלו לנו את הנרטיב שבנינו כאן בעמל רב ולפיו הפלסטינים לא יכולים לבנות באופן חוקי ולכן אין להם ברירה אלא להפר את החוק. ומה באשר לתושבי "סוסיא הפלסטינית"? אה כן, "זו קרקע פרטית שלהם והם שם עוד מלפני קום המדינה והמתנחלים זרקו אותם באלימות".

 

האמת קלקלה את החגיגה

אבל רגע - תצלומי האוויר מראים אחרת? מדובר באדמות מדינה? לכולם יש בתים חלופיים בעיירה יטא? האזור שימש למרעה בלבד והמערות למגורים זמניים של הרועים שבועיים בשנה בעונת המרעה? מה, מעולם לא היה שם כפר? ששש... אל תבלבלו אותנו עם העובדות. יש לנו נרטיב, והנרטיב הזה קובע שאבות אבותיהם של הפלסטינים היו בכל השטח עוד הרבה לפני שהיהודי הראשון דרך כאן לראשונה. הנרטיב הזה קובע שהמתנחלים האלימים גירשו בלהט דתי-משיחי את הפלסטינים משם, אז אל תבלבלו לנו את המוח עם האמת.

 

אז זהו זה, אין מנוס מלקלקל את החגיגה עם איזה קורטוב של אמת, והאמת היא שהפלסטינים לא התגוררו שם עשרות שנים ולא נעליים. האמת היא שהם באים לשם בשנים האחרונות בסיוע ארגוני השמאל הקיצוני כחלק ממלחמתם בהתיישבות היהודית וניסיונם להשתלט על עוד ועוד אזורים בשטחי C, במסגרת תוכניתו של ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, להקמת מדינה דה-פקטו, באופן חד-צדדי ותוך עקיפת הצורך במו"מ עם ישראל. זו בהחלט זכותם, כך מנהלים מלחמה. אבל זכותה של מדינת ישראל לא לאפשר להם את זה והניסיון הפאתטי של השמאל לעטוף את הוויכוח הזה בשיח של "זכויות אדם" ושוויון הוא לא יותר מדמגוגיה זולה.

 

בית המשפט העליון עלה הפעם בעזרת רגבים על התרגיל הזה, וזה מה שמוציא מכליהם את מי שמאמינים באמת ובתמים שליהודים אין מה לחפש במרחבי יהודה ושומרון, ונאלצים כעת להודות בזה בפה מלא.

 

הכותב הוא מנהל הפעילות של תנועת רגבים שעתירתה לבג"ץ בנושא סוסיא התקבלה

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אישי חזני
בג"ץ חוטף משמאל. בצלאל סמוטריץ'
צילום: אישי חזני
מומלצים