שתף קטע נבחר

ביטאון ש"ס: "מופז דורך על גופות בדרך למטרה"

הרב משה שפיר, עורך בכיר בביטאון ש"ס "יום ליום" תקף את יו"ר קדימה בעקבות דו"ח פלסנר, שקורא לגייס יותר חרדים לצבא. "אחמדינג'אד וחבריו מבסוטים מיהודון שעושה להם את העבודה", הוא כתב והוסיף: מופז פועל "ממניעים אגואיסטיים"

בש"ס תוקפים בחריפות את יו"ר קדימה, שאול מופז, בעקבות פרסום דו"ח פלסנר, העוסק בהמלצות לחלוקת השוויון בנטל. חרף העובדה שלדו"ח אין תוקף מעשי לאחר שראש הממשלה פירק את הוועדה, הרב משה שפיר, אחד מאנשי ההסברה של ש"ס, כתב כי "שאול וחבריו מחבלים בעצם בתפרים העדינים המחזיקים את העם היהודי, כורת את הענף עליו כולנו יושבים, ובעצם מנסה להשמיד את לאומיותנו הבנויה על תורתנו הנצחית".

 

דו"ח ועדת פלסנר - דיווחים אחרונים ב-ynet:

 

במאמר שפרסם באתר האינטרנט של המפלגה, הוסיף הרב שפיר, עורך וכותב בכיר בביטאון ש"ס "יום ליום" בהתייחסו למופז: "אחמדינג'אד וחבריו מבסוטים מהיהודון שעושה להם כאן את העבודה. גם חומייני לא היה עושה זאת טוב יותר".

 

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 

לטענת שפיר, מופז "דבק בכל כוחו בתזה המועתקת של שנאת לומדי התורה" לצורך שיקומו הפוליטי, ותהה: "מעניין היכן הוא למד לדרוך על גופות בכדי להגיע למטרה". לדבריו, "לולא אבותינו נלחמו על כך, לא היה מופז קיים בכלל בשביל לקשקש הגיגיו המעוותים. גם לא לייצר כזו שנאה עיוורת עבור מניעים כה אגואיסטיים".

 

הכותב הבהיר שסנקציות, כפי שהוצע בדו"ח פלסנר, לא יגרמו לגיוס חרדים לצבא. "כבר כמה שנים שאנו סובלים סנקציות כלכליות עקיפות וממשיכים הלאה. לא נשליך ברגע מה ששמרנו במסירות נפש משך אלפי שנים. מה שלא הצליחו אנטיוכוס וחבריו לא יצליחו מופז ופלסנר. בקטע הזה לא יהיו פשרות כי מדובר במהותו של העם היהודי וצביונו".

 

 (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
(צילום: Gettyimages)

 

הוא דוחה את הטענות כי האי הנשיאה בנטל הביטחוני היא דבר לא מוסרי, "הציבור החרדי והדתי עולה על הציבור הכללי, ובוודאי על השמאל המתמעט עשרת מונים, באיכותו המוסרית והמהוגנת. גם בקטע ההתנדבותי למען העם אין מה לדבר. אנחנו עושים את זה אולי ללא מדים, אך הרבה הרבה יותר בגדול והרבה יותר טוב. בדקו אותנו - בנושאי ביקור חולים, עזרה לנזקקים, נוער בסיכון, ילדים בכלל, הלוואות ללא ריבית, קשישים".

 

סגן יו"ר הכנסת: "פלסנר מפריס פרסה"

לדבריו, דווקא ה"פראיירים", אנשי המילואים הפועלים לשוויון בנטל, הם המשתמטים האמיתיים. "איפה 'ההם' בכל זה? הם מתנדבים לצבא ולענייני סודנים בלבד, ומה עם השאר? אולי שנטיל סנקציות על מי שלא מתנדב? שמא ישיבו הללו בגיל מסוים את כל מה שהמדינה שפכה עליהם בדמות סבסוד בוהמה, תיאטרונים,

מגמות לימוד עקרות באוניברסיטה, בילויים ושעשועים ומה לא".

 

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה, תקף בתגובה לדו"ח את יו"ר הוועדה, ואמר כי "במשך תקופה ארוכה מנהל ח"כ יוחנן פלסנר מסע רדיפה ושיסוי נגד ציבור לומדי התורה בישראל. שנאתו האובססיבית, התורשתית והתהומית לא הייתה מביישת את שונאי ישראל הגויים, גוזרי הגזרות של העם היהודי בדורות עברו".

 

לדברי מקלב, "על מנת להחדיר את ארסו, פלסנר מפריס פרסה ואף מעלה גרה כאומר 'טהור אני', בעוד הוא מציג עצמו כאיש ערכים, אולם כנחש הוא מעליל עלילות נבזות, מעוות נתונים ומציג מצגות שווא אשר אין בינם לבין האמת ולא כלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מניעים אגואיסטיים". שאול מופז
צילום: גיל יוחנן
מבסוט לאללה ממופז
צילום: AP
ח"כ אורי מקלב. פלסנר נחש
מומלצים