שתף קטע נבחר

דורון שזירי יישא את הדגל במשחקים הפראלימפיים

הקלע המצטיין נבחר ע"י הנהלת הוועד הפראלימפי לשאת את דגל ישראל בטקס הפתיחה בלונדון 2012. שזירי: "כבוד גדול לייצג את המדינה"

שזירי יישא את הדגל. הקלע המצטיין דורון שזירי, נבחר היום (ד') ע"י הנהלת הוועד הפראלימפי לשאת את דגל ישראל בטקס הפתיחה של המשחקים הפראלימפיים, שיתקיים ב-29.08.2012 באצטדיון האולימפי בלונדון.

 

 • הרגע הגדול מתקרב: העמוד האולימפי של ynet ספורט

   

  שזירי, שהינו נכה צה"ל, קטוע רגל, השתתף עד כה במשחקים הפראלימפיים שנערכו בשנת 2000 בסידני, שם זכה במדליית כסף. בשנת 2004 באתונה, שם זכה בשתי מדליות ארד, ובמשחקים הפראלימפיים שנערכו ב-2008 בבייג'ינג שם זכה במדליית כסף.

   

  שזירי מציג את מדליית הכסף מבייג'ינג (צילום: Gettyimages Imagebank) (צילום: Gettyimages Imagebank)
  שזירי מציג את מדליית הכסף מבייג'ינג(צילום: Gettyimages Imagebank)

   

  לשזירי היו גם שלל הישגים בתחרויות אליפות העולם ואירופה, שנערכו במהלך שנות פעילותו. השנה קבע הקלע הישג מיוחד כשהשווה את השיא העולמי לקלעים שאינם נכים, כשבמהלך תחרות בירי 60 כדור במצב שכיבה, צבר 600 נקודות מתוך 600 אפשרויות. שזירי הינו חניכו של הקלע האולימפי גיא סטריק.

   

  גיא, ילווה את חניכו האולימפי סרגיי ריכטר למשחקים האולימפיים, ושבועיים לאחר האולימפיאדה הרגילה יחזור ללונדון ביחד עם שזירי כדי להדריכו במשחקים הפראלימפיים. דורון שזירי אמור להשתתף בתחרויות הקליעה ברובה חופשי הן במצב שכיבה, והן בשלושה מצבים.

   

  שזירי בפעולה. "כבוד גדול לשאת את הדגל" (צילום: Getty Images Imagebank) (צילום: Getty Images Imagebank)
  שזירי בפעולה. "כבוד גדול לשאת את הדגל"(צילום: Getty Images Imagebank)

   

  טקס העברת הדגל מידיה של השחיינית ענבל פיזרו, שנשאה אותו בטקס הפתיחה בבייג'ינג לידיו של דורון שזירי, יערך ביום שני במהלך אירוע הפרידה המשולב שיערוך נשיא המדינה מר שמעון פרס

  למשלחת האולימפית והפראלימפית. בתגובה לבחירה אמר דורון שזירי: "שמחתי לשמוע, כבוד גדול לייצג את המדינה ולשאת את הדגל שלנו"


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דגן בן גיגי, התאחדות ספורט הנכים
  דורון שזירי
  צילום: דגן בן גיגי, התאחדות ספורט הנכים
  מומלצים