שתף קטע נבחר

צילום:גיל יוחנן

דן חלוץ פורש מקדימה: הזוי שמופז מפגין

רגע לפני "עצרת הפראיירים" הפתיע הרמטכ"ל לשעבר כאשר הודיע על פרישתו מקדימה ותקף את היו"ר שיפגין גם הוא: "איזה מין דבר זה? שהפוליטיקאים בממשלה יעשו מעשה במקום להפגין". בעצרת ישתתפו גם אשכנזי וקפלינסקי, שאמר ל-ynet: "די למסמס עם ועדות, הגיע הזמן להכרעה"

הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ, הודיע הערב (שבת) כי הוא פורש ממפלגת קדימה על רקע המשבר סביב המאבק לגיוס החרדים לצה"ל. "אני פורש מקדימה", אמר חלוץ לערוץ 2, "אקרא לכל מי שהתפקד בעקבותיי לקדימה לשקול מחדש את דרכו. המשחקים הללו - קצנו בהם". חלוץ ישתתף הערב ב"עצרת הפראיירים" בתל אביב, שתועבר בשידור חי ב-ynet.

 

משבר הגיוס - הכתבות האחרונות ב-ynet:

מטה המאבק נגד נתניהו: "כל יום ספין חדש"

יפגינו למען הנכדים: "חייבים לתקן את החטא"

נכי צה"ל יפגינו לשוויון בנטל: זכות לשרת המדינה

 

חלוץ, שתמך בפריימריז בקדימה בשאול מופז, עקץ את יו"ר המפלגה שיגיע גם הוא להפגין: "כדאי שהפוליטיקאים שיושבים בממשלה במקום לבוא להפגין יעשו את המעשה שנדרש כשיושבים בממשלה. מה הציניות הזו לבוא להפגין ולהצטרף לאנשי המחאה, הם הרי לא רצו להפגין".

 

דן חלוץ במאהל הפראיירים, הערב בתל-אביב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
דן חלוץ במאהל הפראיירים, הערב בתל-אביב(צילום: ירון ברנר)

 

הכנות לעצרת במאהל הפראיירים (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הכנות לעצרת במאהל הפראיירים(צילום: ירון ברנר)

 

"אני מתכוון לפוליטיקאים שהם חלק מהקואליציה ובאים להפגין נגד הקואליציה", הבהיר, "איזה מין דבר זה? זה נראה לי

דבר הזוי שיכול להתקיים במדינתנו, אבל אלה הדברים, אנחנו מורגלים בהם. אני שומע מה שאנשים אומרים, אני אינני דבוק לתנועה פוליטית, אני דבוק לדבר אחד: לזה שיהיה יותר טוב. אם אני אוכל להשפיע - מה טוב, ואם לא - אני אשתדל לעשות ככל יכולתי".

 

"אני חושב שמשחקי מילים בנוסחאות שיצליחו למצוא הפוליטיקאים לא יביאו מזור לבעיה", אמר חלוץ, "הבעיה שמונחת לפתחנו אינה של פראיירים, אלא של אנשים שחרדים לגורל המדינה ואני חושב שצריך לעשות סוף לדבר הזה. החוק הזה דרך אגב הוא מאוד פשוט: כל בן 18 במדינת ישראל חייב שירות אזרחי או צבאי ובדרך הזו לצאת לדרך. תהליך היישום ייקח זמן, זה ברור, אבל אי אפשר להתחבא מאחורי מילים".

 

שוטרי מג"ב מחכים להפגנה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שוטרי מג"ב מחכים להפגנה(צילום: מוטי קמחי)

 

ליד מאהל הפראיירים בתל-אביב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ליד מאהל הפראיירים בתל-אביב(צילום: ירון ברנר)

 

בעצרת הערב צפויים להשתתף גם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, שיגיע עם בני משפחתו, וסגן הרמטכ"ל לשעבר, משה קפלינסקי. "אני קורא לממשלה הזו, שהיא גדולה ויכולה לקבל הכרעות, להפסיק למסמס את זה עם ועדות", אמר קפלינסקי ל-ynet, "הגיע הזמן לקבל הכרעה שתשנה החברה והכלכלה. יש לנו ממשלה עם 94 ח"כים, עם שלושים שרים, למה אנו צריכים דבר כזה גדול אם הם לא מסוגלים לקבל החלטה אמיצה?". 

 

אמש הודיע מופז כי ייקח חלק בהפגנה, וקרא לכל תומכיו להצטרף אליו. גם

חברי הכנסת יוחנן פלסנר (קדימה), שהוועדה בראשותו לניסוח חלופה לחוק טל פורקה, וכרמל שאמה-הכהן (ליכוד) צפויים להשתתף. בהפגנה צפויים לקחת חלק פוליטיקאים נוספים, בכירי צבא לשעבר וחברי תנועות ציבוריות מהימין והשמאל. 

 

מהמשטרה נמסר כי בין השעות 19:00 ל-23:30, ייסגרו הרחובות שבהם תתקיים תהלוכה - מרכבת מרכז לעבר רחבת מוזיאון תל אביב. כמו כן, ייסגרו הכבישים שבמעטפת המסלול: דרך בגין תיסגר לצפון מדרך נמיר והתנועה תופנה לכיוון רחוב ז'בוטינסקי ברמת גן. דרך נמיר תיסגר לכיוון דרום מרחוב ארלוזורוב והתנועה תופנה לפרשת דרכים וחזרה לדרך בגין. שדרות שאול המלך ייסגרו לתנועה בין אבן גבירול לדרך נמיר לשני הכיוונים. רחוב ויצמן ייסגר משדרות דוד המלך לשאול המלך, לשני הכיוונים. בנוסף לכך ייחסמו כל הרחובות המובילים לצירים אלה. ציבור הנהגים מתבקש לנסוע בדרכים חלופיות ולהישמע להוראות השוטרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חלוץ ב"מאהל הפראיירים" בשבוע שעבר
צילום: בועז פיילר
יו"ר "יש עתיד", יאיר לפיד, במאהל הערב
צילום: ירון ברנר
הכנות אחרונות להפגנה, הערב
צילום: ירון ברנר
שאול מופז עם דן חלוץ ב-2006
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים