שתף קטע נבחר

הפגנה חברתית בת"א: "תשובה לעצרת ממוסדת"

בזמן ההפגנה בעד השוויון בנטל צעדו כאלף איש לשדרות רוטשילד. "זו תשובה לעצרת של המפלגות המעוניינות להפריד ולמשול על-ידי הפצת שנאה לחרדים", הסבירו, "שוויון בנטל אומר גם שוויון בין טייקונים למעמד הביניים"

בשעה שהמונים הפגינו ברחבת מוזיאון תל-אביב למען גיוס חרדים והגדלת השוויון בנטל, צעדו הערב (שבת) כאלף איש מרחוב קפלן הסמוך לקריית הממשלה אל שדרות רוטשילד בעיר במסגרת המחאה החברתית. הם חסמו לזמן מה את רחוב אלנבי והבעירו שלטים.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

"אנחנו בעד שוויון בנטל, גם של הציבור החרדי וגם של החילוני, אבל שוויון בנטל אומר גם שוויון בין הטייקונים למעמד הביניים, שוויון בין הממשלה לאזרחים", אמרה שיר נוסצקי, אחת ממארגנות המחאה. בהפגנה השתתפה בין היתר דפני ליף.

 

מפגינים מול אחד מסניפי הבנק, הערב (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
מפגינים מול אחד מסניפי הבנק, הערב(צילום: בני דויטש)

 

אילן עציון, אחד ממארגני ההפגנה, הסביר מדוע הפגינו המשתתפים דווקא הערב: "השבוע יצאה הפגנה עממית, אזרחית, מקריית הממשלה, בהמשך להפגנות סופי השבוע הקודמים. היא מהווה תשובה לעצרת הממוסדת של המפלגות המעוניינות להפריד ולמשול על-ידי הפצת שנאה לחרדים - השעיר לעזאזל הנוכחי".

 

המפגינים צעקו "הון, שלטון", ואיציק אלרוב, יוזם "מחאת הקוטג'" שהחלה מעט לפני המחאה החברתית הגדולה של הקיץ הקודם, אמר: "יוקר המחיה מחבר אנשים, חרדים, דתיים, ערבים וחילונים".

 

מדמים זירת רצח בשדרות רוטשילד (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
מדמים זירת רצח בשדרות רוטשילד(צילום: בני דויטש)

 

כשנשאל אם הגיע להפגנה בשדרות רוטשילד כדי לבטא חוסר הסכמה עם המחאה שנערכה במקביל למען שוויון בנטל, השיב אלרוב: "אני בחור דתי, אבל זה לא קשור. תכננו את ההפגנה הזאת כבר לפני כמה שבועות, אנחנו מפגינים כל השנה".

 

המפגינים עצרו ליד כמה סניפי בנק, ומול סניף בנק הפועלים צעקו: "רוצים שוויון, לא שלטון של הון", "אדוני הממון, לא ניתן לכם לישון", "אנחנו עבדים מודרניים" ו"איציק שמולי, לאן נעלמת?". משם הם המשיכו לסניף הבנק הבינלאומי, ויצרו מצג של "זירת פשע": חלק מהמפגינים נשכבו על הרצפה, בעוד אחרים ציירו סביבם בגיר כנהוג בזירות רצח. סירנות מדומות הושמעו ברקע: "זוהי זירת פשע, נא לא להתקרב לגופות".

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מניפים שלטים בהפגנה הערב
צילום: בני דויטש
אש ברוטשילד
צילום: שירי הדר
שוכבים על הרצפה
צילום: שירי הדר
מומלצים