שתף קטע נבחר

מבחני הכושר הקרבי: הצנחנים שמרו על התואר

ריצה, ניווטים, כניסה לים ומכשולים - לוחמי צה"ל הכירו בשבועות האחרונים לעומק את אזור מכון וינגייט בתחרות הצבאית המסורתית. מי זכה בתואר אלוף האלופים ואיזו חטיבה איכזבה?

הצנחנים שמרו על הבכורה כחטיבה בעלת הכושר הקרבי הגבוה בצה"ל. המבחנים המפרכים, שנערכו בשבועות האחרונים במכון וינגייט, הבליטו שוב את היריבות המסורתית בין היחידות הקרביות, ובסיומם, קציני החטיבה האדומה שוב סיימו ראשונים, כמו בשנה שעברה. למקום השני הגיע בית הספר למקצועות החי"ר (שבו מועברים קורסי מפקדי הכיתות), וחטיבת בה"ד 1 - בית הספר לקצינים התמקמה במקום השלישי.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

גם בתחרות האישית, שבחנה את מפקדי החטיבות, זכה מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף-משנה אמיר ברעם, שהקדים את מח"ט גבעתי, אלוף-משנה עופר לוי, ואת מפקד בה"ד 1, אלוף-משנה ערן ניב.

 

חטיבת גולני רשמה ניצחון בקטגוריית בסיסי האימון החטיבתיים - שבהם מועברים פרקי הטירונות והאימון המתקדם. במקצה זה, זכו הצנחנים במקום השני ואחריהם הגיעו חיילי גבעתי.

 

מתוך המבחנים (צילום באדיבות: דובר צה"ל) (צילום באדיבות: דובר צה
מתוך המבחנים(צילום באדיבות: דובר צה"ל)

 

מתוך המבחנים (צילום באדיבות: דובר צה"ל) (צילום באדיבות: דובר צה
מתוך המבחנים(צילום באדיבות: דובר צה"ל)

 

מתוך המבחנים (צילום באדיבות: דובר צה"ל) (צילום באדיבות: דובר צה
מתוך המבחנים(צילום באדיבות: דובר צה"ל)
 

בין היחידות המיוחדות, זכתה מגלן במקום הראשון - שהצטרף לפרס הרמטכ"ל שהוענק לה לאחרונה על הישגיה - יחידת החילוץ 669 במקום השני ואילו יחידת יהל"ם של חיל ההנדסה הגיעה למקום השלישי. בהתמודדות בין היחידות המובחרות של חטיבות החי"ר, זכה גדוד הסיור של גבעתי, שהקדים את מקבילו מגולני ואת יחידת הכלבנים עוקץ.

 

"אלפי הקצינים שהשתתפו נשאו על גבם ציוד קרבי מלא", הסביר ראש מחלקת כושר קרבי בצה"ל, אל"מ אורן גיל. "המבחנים כללו ריצה, ירי לאחר מאמץ, ניווטים, עמידה בלוחות זמנים, כניסה לים ומכשולים".

 

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)
 

לוחמי חטיבת הטנקים 401 הגיעו למקום הראשון בקטגוריית "מתנייע", והוכיחו כי אין קשר בין שהותם בטנקים לבין כושרם הקרבי. למקום השני בקבוצה הגיעה עוצבת עמוד האש של התותחנים ואחריה בית הספר לאיסוף קרבי. מפקד חטיבת 401 היוצא, אלוף-משנה עינב שליו, שזכה גם בקטגוריה האישית, אמר לאחרונה כי לוחמיו "מקפידים לשמור על כושר קרבי גבוה כל העת, על אף היכולות הקטלניות המתקדמות שיש בטנקים".

 

חטיבת שריון נוספת שזכתה להישגים בתחרות היא חטיבה 7, ממנה הגיע סגן-משנה הלל בן ארצי, הזוכה בתואר אלוף האלופים. במערך החי"ר, זכה בתואר המקביל סגן-אלוף יחזקאל נחמה מבה"ד 1.

 

בעוד חטיבת כפיר גרפה שתי מדליות בקטגוריית קציני האג"ם והסמג"דים, מי שאכזבה היא חטיבת הנח"ל, עם נציגות בודדת "על הפודיום". בקטגוריות הלוחמות זכתה סג"ם יעל חדש מיחידת עוקץ במקום הראשון.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך מבחני הכושר
צילום באדיבות: דובר צה"ל
אל"מ אמיר ברעם
צילום: טל שחר "ידיעות אחרונות"
מומלצים