שתף קטע נבחר

עימות בבית העריק: השוטרים ריססו או הותקפו?

לוכדי עריקים, שוטרים ומשפחת חייל מבוקש עמדו במרכזה של תקרית אלימה בירושלים. המשפחה וקרוביה טוענים שהותקפו באלימות, אך המשטרה מכחישה: "הותקפנו בצורה ברוטלית"

עימות אלים בין לוכדי עריקים מהמשטרה הצבאית, שוטרי מחוז ירושלים ובני משפחת החייל המבוקש הסתיים אמש (יום ג') בפציעות ובמעצרים. שרשרת הפעולות שהובילו לכך, עם זאת, תלויה עדיין בגרסאות הנוכחים.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

סמוך לשעה תשע בערב, הגיעו מספר שוטרים צבאיים ושוטרים בפעם השלישית לבית משפחת שבתאי בשכונת גילה בבירה. על פי שכנים וקרובים, לאחר ששני הביקורים הקודמים שלהם הסתיימו באופן רגוע יחסית, הביקור האמור נעשה אלים במהירות, והוביל לפציעתם של אב המשפחה, בנו הבכור וחברם. במהלך האירועים, נעצרו השלושה. האב, ניסים, נלקח לטיפול רפואי בבית החולים שערי צדק והובל משם למעצר.

 

הבית לאחר העימות (צילום: אודל שבתאי) (צילום: אודל שבתאי)
הבית לאחר העימות(צילום: אודל שבתאי)

 

מאי, בת 15, סיפרה כי ראתה את האב "עם גז פלפל בעיניים ובצוואר, וגם את הכלב שלהם מלא בגז. ראיתי בקבוקים שבורים וחפצים מנופצים על הרצפה, ולצדם כתמי דם גדולים".  

 

דורית, אם המשפחה, לא שהתה במקום בעת התקרית וכשחזרה, גילתה בית הפוך. "בפעם הראשונה שהם באו לחפש את בני הם שאלו שאלות ולא עשו בלגן. בפעם השנייה כבר היו יותר אלימים וריססו עלינו גז מדמיע כשבאו באמצע הלילה. אתמול הגיעו בפעם השלישית והתנהגו, לפי מה שאני מבינה, באלימות חמורה". לדבריה, כשניסתה לאתר את מקום מעצרם של בעלה ובנה, "המשטרה לא נתנה לי תשובות".

 

עם זאת, בדיקת פרטי המקרה עם הרשויות המעורבות הובילה טענות שסתרו את גרסת המשפחה. "אב המשפחה שיסה את הכלב באחד השוטרים הצבאיים ונשך אותו, בעקבות זאת הם הזעיקו את המשטרה. בעקבות נשיכת הכלב הזעקנו את העירייה שלקחה את הכלב להסגר", הסבירו במשטרת מחוז ירושלים. 

 

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך פעילות למעצר עריקים בירושלים הותקפו שוטרי המשטרה הצבאית בידי אב המשפחה בצורה ברוטלית וקשה. משטרת ישראל עצרה את התוקפים".

 

סגן-ניצב שמוליק בן רובי הוסיף כי "האב לא חש בטוב וטופל בבית החולים. הוא היה בהשגחה של שוטרים וניתנו לו כל הזכויות שמגיעות לו כעצור ולא דבר מעבר לזה". על טענות האם, אמר בן רובי כי "על פי נוהלי המשטרה, עצור אינו זכאי לביקורים. אם רעייתו חפצה להעביר לו דברים אישיים, היא רשאית להגיע למרחב מוריה, ולהעביר את החפצים אליו".

 

מעצרם של שלושת החשודים הוארך עד ליום שישי. במשטרה אומרים כי בכוונתם להגיש נגדם כתב אישום על תקיפה ועל איום ברצח נגד אחד השוטרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניסים, אב המשפחה, בבית החולים
צילום: אודל שבתאי
מומלצים