שתף קטע נבחר

חשד: הוצתה דירת זרים בי-ם, אשה בהריון נפגעה

זוג אריתריאים, גבר בן 40 ואשה בת 24 בחודש השביעי להריונה, נפגעו בינוני בשריפה שפרצה בדירתם. כבאים מצאו בכניסה לבניין בדים ספוגים בחומר מאיץ בעירה. "אני פוחד מאוד, אנחנו לא יודעים למה עשו את זה. אף אחד לא אמר להם לפני זה לצאת מהשכונה", סיפר בן דודו של הפצוע

שוב חשד להצתה על רקע שנאת זרים: אשה בהריון וגבר נפגעו בשריפה שפרצה לפנות בוקר (יום ה') בדירה ברחוב ביבאס בירושלים, שבה מתגוררים אריתריאים. מצבם מוגדר בינוני. כוחות הכיבוי שהוזעקו למקום העריכו כי האש התפשטה כתוצאה מהצתה, והמשטרה בודקת אם הרקע למעשה הוא אלימות נגד זרים. "אני מאוד דואג לאשתי בהריון", אמר הגבר שנפצע.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

2.5 שנות מאסר לישראלי שמכר כליות בארה"ב

אימה בארה"ב: מחבק סדרתי סוחט אהבה מנשים

שגריר סורי ערק: "נאמן לכל העם, לא לדיקטטור"

 

משירותי הכיבוי נמסר כי מעט אחרי השעה שלוש הבוקר התקבלה במוקד הודעה על דליקה שפרצה בדירה ברחוב ביבאס שבאזור מחנה יהודה, ולמקום הגיעו שני צוותי כיבוי. מהמקום פונו זוג אריתריאים - גבר שנפגע מכוויות באזור הגפיים ואשתו שבחודש השביעי להריונה, שנפגעה מכוויות ומשאיפת עשן.

 

נזקי השריפה בדירה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נזקי השריפה בדירה(צילום: גיל יוחנן)

 

המשטרה איתרה במקום בדים ספוגים בחומר בעירה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
המשטרה איתרה במקום בדים ספוגים בחומר בעירה(צילום: גיל יוחנן)

 

זכי הלר, דובר מד"א, אמר כי "הפרמדיקים ממד"א ירושלים הגיעו לכניסה לבניין, וזיהו שם גבר כבן 40 שסובל מכוויות בדרגה ג' בגפיים, ואשה הרה בת 24 עם כוויות בדרגה ב' ברגליים". הוא מסר כי השניים טופלו במקום ופונו במצב בינוני לבית החולים הדסה עין כרם. פרופ' קובי אסף, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים, סיפר כי בני הזוג סובלים מכוויות משמעותיות. "מדובר בפגיעות בידיים ובגוף. הם יישארו לאשפוז מכיוון שמדובר בטיפול פלסטי לא קצר. גם האשה עברה בדיקות, וכרגע אין סכנה לעובר".

 

הכבאים ציינו כי מחקירה ראשונית נראה כי מדובר בהצתה והממצאים וחומרי החקירה הועברו לידי המשטרה, שהקימה צוות חקירה מיוחד לבדיקת נסיבות השריפה.

 

"דואג לאשתי שבהריון". הפצוע, בבית החולים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"דואג לאשתי שבהריון". הפצוע, בבית החולים(צילום: גיל יוחנן)

 

איסבו טוקבו, בן דודו של סגאי תמרת שנפצע בשריפה, סיפר: "התקשרו אלינו מבית החולים והגענו לכאן מוקדם בבוקר. עכשיו הוא בסדר, הוא נכווה בפנים ובעוד חלקים בגוף, מרחו אותו במשחה". בן הדוד סיפר כי הוא ואשתו, מרהאית גבריהוט, הגיעו לישראל לפני שלוש שנים וחצי, ומתגוררים בדירה יחד. "אני פוחד מאוד, אנחנו לא יודעים למה עשו את זה, אף אחד לא אמר להם לפני זה לצאת מהשכונה".

 

קובי לוי, קצין כיבוי אש שנכח במקום, סיפר: "קיבלנו את הקריאה מהמשטרה ומאזרח שהיה במקום. כשהגענו, כבר לא הייתה דליקה ובכניסה לדירה היו מספר בדים ובהם היה ספוג חומר מאיץ בעירה. מהסיבה הזאת החשד הראשוני שלנו הוא שמדובר בהצתה. במקום היה עשן, נזקי פיח וריח חריף ודלת המתכת ניזוקה קשה. יחד עם צוות חקירה מיוחד, לקחנו דגימות שנשלחו למעבדה".

 

לפני כחודש אירע מקרה דומה שבו פרצה שריפה בדירה של אזרחים אריתריאים בירושלים, אז נפגעו ארבעה זרים מכוויות ומשאיפת עשן. על קיר הבניין רוססה הכתובת "צאו מהשכונה". אחד מבעלי העסקים באזור סיפר אז כי בעלי אותו בניין קיבל איומים: "הם אמרו לבעלים, אחרי תקרית שהייתה פה לפני כמה שבועות, שאם הוא לא יסגור את הבניין, הבניין יישרף. זה בניין שלא ראוי למגורים. הוא השכיר להם כאן את הדירות בתנאים תת אנושיים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפצוע, בבית החולים
צילום: גיל יוחנן
נזקי פיח ועשן
צילום: גיל יוחנן
דגימות נשלחו למעבדה
צילום: גיל יוחנן
צילום: אסף אברס, כבאות והצלה ירושלים
צוותי חקירה במקום
צילום: אסף אברס, כבאות והצלה ירושלים
מומלצים