שתף קטע נבחר

הקרב על השבת: הוקמה חברה לשמירת שבת

סנוב, מניות על השבת כבר קנית? חברת "שבת מנוחה" מציעה 3,000 מניות - וקידום שמירת השבת בקרב החברה העסקית בישראל, בין היתר על ידי אכיפה אגרסיבית של החוק. הרב לאו: "הפכנו לעם של תגרנים, עם של סוחרים"

הקרב על השבת מגיע לבורסה: השבוע הושקה "שבת מנוחה" - חברה עסקית שמקדמת את שמירת השבת בישראל. אבי כ"ץ, מנכ"ל החברה, פעיל בהתנדבות זה שנים לצמצום פתיחת עסקים בשבת. מבחינתו, מדובר בעליית מדרגה בקרב על יום המנוחה בישראל.

 

 

עוד ב"אורות":

 

3,000 משקיעים יקנו מניות בחברה, ובתמורה יזכו לפירוט מלא על פעילותה, ולמעקב מדויק על התקדמות סגירת העסקים בשבת. "הפכנו לגרועים שבאומות", כ"ץ אומר. "מאות-אלפי אנשים מדלת העם עובדים בעבודות כפייה שבעה ימים בשבוע, וחמור מכך - רשתות שאינן שומרות שבת, סוגרות את שעריהן בפני יהודים שומרי שבת. היחידים שחושבים אחרת, אלו המרוויחים מהעבודה בשבת", הוא הוסיף.

 

בכנס השתתפו רבנים בכירים לצד אנשי עסקים ומשפטנים, דתיים ושאינם דתיים. "הפכנו לעם של תגרנים, עם של סוחרים. והערך שנתנו כמתנה לאנושות כולה, של יום מנוחה – הולך ונרמס", אומר הרב ישראל מאיר לאו, ואילו שלומי גבאי, מנכ"ל "איקאה השומרת שבת, הוסיף: "גם המלגזה צריכה יום מנוחה".

 

המשתתפים קראו לאכיפת חוק שעות עבודה ומנוחה. "אם יש נושא שבו מזלזלים בחוק ורומסים אותו - בראש ובראשונה כל אלה שרגילים לדבר על חשיבות שלטון החוק - זה שמירת השבת", מצהיר עו"ד יצחק מירון. "צריך להתחיל לעבור מחנות לחנות ומעסק לעסק, ופשוט להתחיל להעמיד לדין". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" היו בכנס הראשון מסוגו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"יום המנוחה נרמס". הרב לאו
צילום: יוני טובלי
צילום: אורות
"עבודות כפייה". אבי כ"ץ
צילום: אורות
מומלצים