שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

בכירה בפרקליטות: "להטיל על אולמרט קלון"

יומיים אחרי זיכוי רה"מ לשעבר מהאישומים המרכזיים נגדו, העריכה המשנה לפרקליטת מחוז מרכז בכנס באילת כי "בעת הקרובה לא יגישו כתבי אישום נגד אישי ציבור בכירים - כי יחששו". היא מתחה ביקורת על ביהמ"ש: "איך יש פה זיכוי?". יועץ התקשורת של אולמרט: הפרקליטות מתנהלת כאילו היא מעל הכול

מתקפה חריפה של בכירה בפרקליטות נגד בית המשפט בעקבות זיכויו של אהוד אולמרט : בכנס של מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין באילת, אמרה אחר הצהריים (יום ה') עו"ד ענת סבידור-גולדנצוייג כי "לא ברור" איך המשפט הסתיים בתוצאה הזאת, והעריכה כי בפרקליטות יחששו בתקופה הקרובה להגיש כתב אישום נגד בכירים. היא טענה כי בפרשת "מרכז ההשקעות", שבה הורשע אולמרט בהפרת אמונים, "אי אפשר לא להטיל קלון".

 

עוד כתבות בעקבות הכרעת הדין של אולמרט:

אולמרט: אין לי כוונה להיכנס לפוליטיקה

פרקליטה של זקן: "השתיקה שלה הייתה נכונה"

הפרקליטות: הכרעת הדין לא רלוונטית להולילנד

 

סבידור-גולדנצוייג, המכהנת כמשנה לפרקליטת מחוז מרכז, אמרה בפאנל בהנחיית עו"ד רויטל סוויד: "התחושה שלי היא מאוד זהירה, כי לא קראתי את כל הכרעת הדין. מהתקציר - קשה לי להבין איך 450 אלף דולר, שלא יודעים איפה הם, שלא מדווחים למבקר, איך יש פה זיכוי?! לא ברור. לא מבינה את זה. אבל לא כל דבר אנחנו יכולים להבין".

 

אולמרט אחרי הזיכוי. "לא כל דבר אנחנו יכולים להבין" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אולמרט אחרי הזיכוי. "לא כל דבר אנחנו יכולים להבין"(צילום: רויטרס)

 

"אני רק אומרת שאין ספק שאת התיק הזה היה צריך להביא לבית משפט, ואם לא היו מביאים את התיק הזה לבית המשפט הייתה קמה צעקה שאין כמוה", הוסיפה הפרקליטה הבכירה, "אין ספק תהיה הפקת לקחים, שתשפיע על כך שבעת הקרובה לא יגישו כתבי אישום נגד אישי ציבור בכירים - כי יחששו".

 

"בית המשפט קבע שאדון אולמרט קיבל 450 אלף דולר", הוסיפה סבידור-גולדנצוייג, "ואני שואלת אתכם - מי פה קיבל אי פעם 450 אלף דולר? מי מקבל סכומים כאלה והוא לא יודע? אני באה מבית של אישיות ציבורית. אבא שלי היה יו"ר הכנסת (מנחם סבידור). הוא ידע טוב מאוד כל אגורה שהוא מקבל, ידע טוב מאוד על איזה חשבון הוא נוסע לחו"ל ועל איזה חשבון הוא מוציא כל הוצאה".

 

"מה זה השטויות האלה שאנשים נוסעים לחו"ל ולא יודעים מה קורה בחשבונות שלהם?!", תהתה, "עם כל הכבוד... צריך היה להגיש כתב אישום. לא ראיתי בתקציר ביקורת אמיתית על הפרקליטות. להפך". 

 

בעקות דבריה של עו"ד סבידור-גולדנצוייג, נשאל המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, אם לזיכוי אולמרט תהיה השפעה על ההחלטה אם להגיש כתב אישום נגד שר החוץ אביגדור ליברמן והשיב: "ההחלטה תתקבל על-ידי היועץ לא לפי פחד מה יגידו על ההחלטה, אלא לפי בחינת חומר הראיות בתיק והמצב המשפטי. במסגרת זו, בוודאי שתיבחן גם הכרעת הדין של אולמרט, ככל שיהיו דברים רלוונטיים".

 

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, אמר בתגובה לדברים: "חבל שגורמים בפרקליטות, שעיסוקם היומיומי הוא להעביר ביקורת על אחרים ולהפנות כלפיהם אצבע מאשימה, אינם מסוגלים להפנים ביקורת כאשר היא מופנית כלפיהם, ובמקום לתקן את הדרוש תיקון מעדיפים לתקוף אפילו כאשר הביקורת מגיעה מבית המשפט עצמו. לצערנו, הפרקליטות מכבדת את החלטות בית המשפט רק כאשר הן תואמות את עמדתה, ובכל פעם שבית המשפט פוסק בניגוד לעמדתה, הפרקליטות מתנהלת כאילו היא מעל בית המשפט".

 

מאחורי כתב האישום בפרשות "ראשונטורס", "מעטפות הכסף" ו"מרכז ההשקעות" עמדה פרקליטות מחוז ירושלים. התיק בפרשת "הולילנד", שבה אולמרט הוא אחד הנאשמים המרכזיים, מנוהל בפרקליטות מחוז תל אביב. אתמול הבהירו בפרקליטות כי אין בכוונתם לבחון מחדש את התיק בעקבות זיכויו של אולמרט בפרשות האחרות נגדו.

 

לפני עו"ד סבידור-גולדנצוייג דיבר בכנס נזרי, שאמר כי "צריך לבחון אם יש מקום להפיק לקחים" בעקבות הכרעת הדין. עם זאת, הוא דחה את הקריאות לפרקליט המדינה משה לדור להתפטר: "במשחק כדורגל אחרי הפסד מפטרים את המאמן. אני לא חושב שזה צריך להיות כך במערכת המשפט".

 

ראש הממשלה לשעבר זוכה לפני יומיים בשתי הפרשיות המרכזיות

בעניינו - פרשת "ראשונטורס" ופרשת "מעטפות הכסף", שבגינה אף נאלץ להתפטר ממשרד ראש הממשלה. בפרשת מרכז ההשקעות, כאמור, הוא הורשע בהפרת אמונים.

 

על העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף", משה טלנסקי, כתבו השופטים: "אין חולק כי הוא הינו עד שנוי במחלוקת. חלק מהדברים שאמר הוכחו כנכונים, אך דברים אחרים אינם נכונים ואף כוזבים. חלק מהדברים מוטעים, מבולבלים, ולעיתים מונעים מחששות, אינטרסים, שכחה והתחכמות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. "מי מקבל סכומים כאלה ולא יודע?"
צילום: מוטי קמחי
צילום: ירון ברנר
"מה זה השטויות האלה?". סבידור-גולדנצוייג
צילום: ירון ברנר
צילום: גיא אסיאג
עו"ד רוויטל סוויד
צילום: גיא אסיאג
מומלצים