שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הסרט הזוכה בפסטיבל הסרטים: "שרקייה"

  הבמאי עמי ליבנה גרף את הפרס הראשון בפסטיבל הסרטים של ירושלים על סרטו "שרקייה", העוסק בקהילת הבדואים בנגב. בפרס בתחרות התיעודית זכה הסרט "חמש מצלמות שבורות"

  פסטיבל הסרטים ה-29 של ירושלים ינעל במוצאי שבת, אבל כבר היום (ו') הוכרזו הזוכים בתחרויות השונות, ובראשם הבמאי עמי ליבנה, אשר סרטו "שרקייה" זכה בפרס הראשון בתחרות הישראלית לסרטים עלילתיים על שם משפחת חג'ג'. הסרט העוסק בקהילת הבדואים בנגב והחיכוך שלהם עם הציבור הישראלי זכה באמונו של צוות השופטים אשר בחר בו כסרט הטוב ביותר והעניק לו פרס כספי בסך מאה אלף שקלים.

   

   

  "בעדינות ובאיפוק מתאר ליבנה את עולמה של משפחה בדואית שביתה נידון להריסה. אל מול המאבק ברשויות, כמעט ללא טקסט, אנחנו מתוודעים לתא משפחתי קטן על המתחים שבו", נכתב בנימוקי השופטים שהעניק ציון לשבח לסרט "אליס" של הבמאית דנה גולדברג, שאף קיבלה פרס בסך 13 אלף שקלים על התסריט.

   

  מתוך הסרט "שרקייה". נגיעה עדינה בנושא (צילום: עמית ברלוביץ') (צילום: עמית ברלוביץ')
  מתוך הסרט "שרקייה". נגיעה עדינה בנושא(צילום: עמית ברלוביץ')

   

  מני יעיש, במאי הסרט "המשגיחים" שיוצא בימים אלה להקרנות מסחריות בישראל, זכה בפרס לסרט ראשון/שני על שם ענת פרחי בסך 50 אלף שקלים. השחקנים הראשיים בסרט "חיותה וברל" - רבקה גור ויוסף כרמון הוותיקים - זכו בפרסי השחקן והשחקנית הטובים. אילנית בן יעקב חלקה עם גור את פרס השחקנית על תפקידה ב"אליס", ורועי אסף, כוכב "המשגיחים" זכה לצל"ש מיוחד.

   

  הסרט "שרקייה" זכה גם בפרס על העריכה (זוהר סלע) והצילום (בועז יהונתן יעקב), בעוד ש"בלדה לאביב הבוכה" של בני תורתי הסתפק בפרס המוזיקה (מארק אליהו).

   

  בתחרות המקבילה לסרטים תיעודיים על שם ון ליר זכה הסרט "חמש מצלמות שבורות" של עימאד בורנאט וגיא דוידי הסוקר את העימותים בין צה"ל לתושבים הפלסטינים של כפר בילעין, כשברקע סיפורו האישי של המתעד. הסרט זכה בפרס בסך 35 אלף שקלים - פיצוי מכובד על חמש המצלמות השבורות של בורנאט במהלך הצילומים. בפרס הבימוי - בסך 20 אלף שקלים - זכה רן טל על סרטו "גן עדן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עמי ליבנה. הזוכה הגדול
  צילום: אלירן קנולר
  לאתר ההטבות
  מומלצים