שתף קטע נבחר

קפריסין: "לבנוני עצור תכנן לפוצץ מטוס ישראלי"

העצור שחשוד בתכנון פעילות טרור בלימסול נשא עמו מסמכים מלבנון וסעודיה, ותיכנן לפגוע במטוס או באוטובוס, כך דיווחו כלי תקשורת באי. "הוא הספיק לצלם מטרות ישראליות"

אזרחות לבנונית, דרכון סעודי ופרטי מטוס ישראלי. פרטים חדשים של כלי תקשורת שונים בקפריסין מעידים היום (שבת) על רמת החשדות נגד האדם שנעצר במהלך השבוע בתחומי האי, שתיכנן, לטענת המשטרה המקומית, לפגוע במטרות ישראליות.

 

"העצור הגיע לאי לבדו, במטרה לתכנן ולהוציא לפועל פיצוץ של מטוס או אוטובוס", דיווחו הקפריסאים, בעודם מצביעים על מסמכים שנתפסו ברשותו, ובהם פרטי מטוס ישראלי, וכן צילומים של יעדים ישראליים שתועדו על ידו.

 

על פי אחד הפרסומים, משטרת לימסול פעלה בעקבות התרעה שהועברה אליה מארגון ביון זר, עצרה את החשוד בחדר המלון שלו, ושם היא איתרה מסמכי נסיעה מלבנון וסעודיה. הוא הובא אתמול לדיון בדלתיים סגורות, ובו הוארך מעצרו בשבעה ימים נוספים.

 

לעת עתה, מנסים החוקרים לברר מה הייתה רמת מעורבותו בתכנון ואם התוכנית החשודה עמדה לצאת לפועל בקרוב. "מדובר בסוגיה פוליטית רגישה", הבהיר דובר המשטרה המקומית, שבחר לא לאשר או להכחיש את הפרטים שהתפרסמו. "זה עניין ביטחוני שאנו מתייחסים אליו בכובד ראש".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביקור ראש הממשלה נתניהו בקפריסין
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים