שתף קטע נבחר

שטייניץ סולל הדרך להקמת אוניברסיטה באריאל

ל-ynet נודע כי שר האוצר העביר היום מכתב לשר החינוך, ובו הבטחה להעברת תוספת תקציב לאוניברסיטאות, שיאפשר את הפיכת המרכז האוניברסטאי באריאל לאוניברסיטה

שר האוצר, יובל שטייניץ, סולל את הדרך להקמת אוניברסיטה באריאל - כך נודע ל-ynet. שטייניץ העביר היום (א') מכתב לשר החינוך, ובו הבטחה להעברת תוספת תקציב לאוניברסיטאות, שיאפשר את הפיכת המרכז האוניברסטאי באריאל לאוניברסיטה.

 

 

"כפי שהבהרתי בעבר", אמר שטייניץ ל-ynet, "אם וכאשר יוכר המרכז על ידי הגופים המוסמכים כאוניברסיטה, בכוונתי להעביר לאישור הממשלה מתווה תקציבי מיוחד, שיחל בהקצאה של כ-20 מיליון שקל וכ-30 מיליון שקל בשנת התקציב 2013-2014, ויעלה בהדרגה במשך מספר שנים".

 

שטייניץ ציין במכתבו כי ההחלטה עולה בקנה אחד עם החלטה שקיבל שר האוצר דאז, אהוד אולמרט, ב-6.10.05 והועברה לידיעת שרת החינוך דאז, לימור לבנת, ויו"ר המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה).

 

"מהלך היסטורי"

תוספת התקציב נועדה להבטיח, שגם במקרה של הפיכת המרכז באריאל לאוניברסיטה - לא יקטן חלקן של האוניברסיטאות האחרות בארץ בעוגת התקציב. הצעד מתבקש נוכח התנגדותה של המל"ג להכרזה על המוסד האקדמי באריאל כאוניברסיטה על רקע זה.

 

המכתב נשלח לשר החינוך ביום שבו פג תוקפו של ההסדר המעגן את מעמדו של המוסד האקדמי באריאל כמרכז אוניברסיטאי. בחודשים האחרונים התנהל מאבק סביב כוונת הממשלה להכריז על המרכז כאוניברסיטה, בעיקר על רקע החשש שמדובר בצעד שיתפרש כמתן לגיטימציה לאחיזה ישראלית בשטחים שמעבר לקו הירוק.

 

שטייניץ כינה במכתבו את הפיכת המרכז לאוניברסיטה "במהלך היסטורי, שיתרום רבות לאקדמיה בארץ ואף תהיה לו תרומה חשובה לתרבות, לכלכלה, לחברה ולחיזוקה של אריאל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכללת אריאל. בקרוב אוניברסיטה
צילום: באדיבות Lowshot
צילום: רמי חכם
שר האוצר, יובל שטייניץ
צילום: רמי חכם
מומלצים